Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 16:43:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 333
Total: 333

333 гости, 0 потребители

Ползвате ли антивирусен софтуеър?

Започната от u2k, 12-05-2011, 18:19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Това че не се закачат вируси така от нищото, както ставаше при Windows до скоро, не означава че необразован/непредпазлив юзър, не може да си го начука цъкайки гьотере :)

shaman

Да кажа и аз...
За MacOS (classic) действително имаше вируси. Работя с Мак от 1994 г. и тогава съм се заразявал :(

Последните дни забелязах при клиенти едни вирусоподобни неща (Extensions за Safari) които са инсталирали без да знаят - единственото, което правеха тези extensions беше показване на една камара реклами и най-вече на прословутия MacKeeper !
Като се изключат и се оправят нещата.


Tihichko

Привет, ами то за тез неща не ти е нужен антивирус. Просто задкалвиатурното устройство е много важно и какви екстешъни ползвате в Сафарито. Аз лично ползвам една малка програма за подобни гадини като маккипър.
Може да я свалите , ако желаете да разкарате маккипъра. http://www.adwaremedic.com/index.php

ProstoAZ

И аз я ползвам, пускам я от време на време и съм доволен:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

TTTT31

Adwaremedic  е абсолютната измислица ! Има добавени единствено 23 -   сигнатури и това е. Аз пък си използвам ESET Cyber Security  /NOD32/, защото ми е с 5 годишен безплатен лиценз така или иначе от  VIVACOM и съм доволен.  Засичала ми е в пощата доста спай и троянци. Не, че могат да навредят на МАС, но да не обяснявам какви са последиците от тях в пощите !!!!! Не се залъгвам, че за МАС няма троянци и доста спай- адуаре. Така, че ще продължа да си използвам  . Мисля, че мога да преглътна и да се лиша от 120 Мв от РАМ-а си ! Всеки сам си решава. Но даже и да е една от най-сигурните платформи Мас, никога не бих дал съвет да не се използва антивирусна, а е и сигурно заразяването с МАС- троянец, ако инсталирате кракнати програми от торент сайтовете. Така се заразих с троянеца  Trojan / Injector A.  A ClamXav - е боклук. Никога нищо не засича. Безплатният скенер от АпСтор на  Bitdefender е страхотен. Пробвайте. Пак казвам...Всеки сам си решава !!!!  Усмихнат ден на всички :-))
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

В средата на 90-те, "от нечего делать", монтирах на тогавашната Mac OS, (може да е била 7.5 или 8.6), "Norton" antivirus, веднага размести едни адреси, на paste-вани  "Прозрачни" Tiff-ове, ха, ха, хааа... поне хубавото беше, че бяха в рамките на същата Илюстрация...

А преди година-две засякох "прототип" на вирус (концепсуален), даже, мисля, че го отбелязахме във Форума.

Като цяло - Mac OS Х, сама по себе си, спокойно може да мине без никакъв анти-вирусен софтуер. Тези, които монтират, предпазват и Windows потребителите от афектиране, за Тях - Адмирации.

HQ


bluesky

Не беше ТОЗИ...  ;D, готин е обаче.