Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 18:44:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 331
Total: 331

331 гости, 0 потребители

Искам си стария Скайп!

Започната от desinceto, 18-03-2011, 21:41:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zmeYpc

Разбира се, ползвайте това, което ви устройва. Въпреки, че лично аз никога не бих се върнал към 2.8. Прекалено много ме изнервят нейните Настройки... В новия ГПИ на петицата засега няма стегнат/компактен вид... Ролята на страничния панел е друга. Засега. Частично той може да покаже малко повече абонати и дискусии, ако ползвате Изглед > Събери панела. Ползвам петицата и на 13,3-инчов екран и даже на машина с по-малък екран (хакинтош), който е с диагонал 10 инча. Не съм забелязал нещо да не се събира, или да не се показва. Напротив с 2.8 на хакинтоша съм имал повече непобиращи се диалози. Това, което аз харесвам в ГПИ на петицата, е, че всичко прелива и се контролира от едно място. Харесвам по-добрия звук и по-добрата картина. Ползвам конферентните видеоразговори (платена функция за съжаление). На практика не ми трябват отделни прозорци/панели: един за списъка с абонати, друг за дискусиите. Свикнах да са на едно място, а когато ми трябва някой конкретно ползвам търсенето. Отделно ползвам групи за прегледност и по-лесно превключване. Надявам се след няколко месеца да имаме възможност да коментираме и новите елементи в ГПИ на Skype за Mac.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

dreben

Здравейте,
Предполагам, по-вечето от форумците са на възраст в която нямат спомени за "Москвич", "Волга", "Варшава"-стара олющена, или някоя "Победа". Точно по това време, някъде в началото на 70-те, излезе на пазара "Жигули". Е, няма да ви казвам какво оплюване беше, за да мине само една година и от това да притежаваш такъв автомобил си беше абсолютен лукс. Внос на западни коли беше забранен!
Какво казвате, старата версия на Скайп била.... какво???!!!! и как!!!???? ииииии.....Въобще някой пита ли ви?
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

ggzy

Цитат на: dreben - 24-04-2011, 17:55:22
... ииииии.....Въобще някой пита ли ви?

В твоя ред на мисли, а теб?
Не виждам какво ти пречи дискусията!?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Морт

Въобще не ме интересува соца и жигулите, доживял съм 2011та, тия неща си имат място в миналото. Мнението ми не е единствено, на фона на дискусиите тук, в MacRumors и в официалните Скайп форуми, има-няма 15-20% от потребителите се радват на петицата. Айде да видим какво ново ще се случи и за какво е бил нужен тоя преход. Дано е за добро.
.fr

Becko

Чакаме нещото, което ще убие Скайп :)
Изключително неграмотен и примитивен интерфейс за комуникация, но за съжаление най-разпространен ...

dcc

Цитат на: Becko - 24-04-2011, 20:40:03
...но за съжаление най-разпространен ...

Така беше преди време и с ICQ :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

zmeYpc

Написах: ,,ползвайте това, което ви устройва". Наистина тези от вас, които са свикнали с 2.8 и са доволни нека го ползват. Но няма как клон, който е изоставен (мъртъв) да се развива и подобрява. Така че го ползвате както е.
Далеч съм от мисълта, че Skype е най-доброто. Алтернативи има. И се надявам да има все повече. И все по-добри. Включих се тук заради друго:
1) Да съобщя, че предстоят положителни промени в ГПИ на 5.х. Не го коментирам и не го оценявам.
2) Да попитам имате ли препоръки/предложения за подобряване на българската локализация.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1


zmeYpc

Благодаря, жицата, но нямаше нужда.
Хората, уви, не са изгубили стадното си чувство и са поддатливи на пристъпи на масова психоза.
Всеки от вас, който е участвал в разработка на софтуерен продукт, е наясно, че той има жизнен цикъл и строга пътна карта. Не е мъдро и не е пазарно да се зачерква и хвърля всичко, за да се почва от нулата.
Оставете ги дежурните паникьори. Самата сделка още не е финализирана и дефакто Skype е компания самостоятелно вземаща решения. И това няма да се промени в следващите 1–1,5 години.
От друга страна, Майкрософт е възможно най-благоприятния купувач от другите два: Гугъл и Фейсбук. Първата щеше да разфасова и да я ликвидира, а втората — да я задръсти с какво ли не. (С това не казвам, че Skype няма да се стреми да предложи свързаност/ползваемост към ФБ и Гугъл)
Майкрософт са в сериозна криза. Трябва им глобален бял кон. Доколкото съм запознат с тази сделка бъдещето на Skype като част от корпорацията е на самостоятелен продукт (подобно на Office, Outlook, Silverlight и др.), който ще бъде интегриран в другите решения и среди на Майкрософт. Никой не мисли да закрива поддръжка за други ОС и устройства, напротив. Пак ви казвам, като потребител на Мак, от трите злини (МСФТ, ГГЛ и ФБ), тази е най-малката. Ако въобще искате да ме чуете. За нас, потребителите на OSX и iOS, в следващите 18 месеца нищо няма да се промени към лошо, напротив. Да се готвят собствениците на iPad. Скоро!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

Metal

zmeYpc@ Съгласен съм на пълно с теб.
Имаш ли информация кога можем да очакваме версия за iPad, аз лично не съм удовлетворен от imo и ме притеснява липсата на ipad версия от skype.

zmeYpc

@Metal: не съм упълномощен за срока, но от Skype не отричат, че работят по такава версия. Аз по скоро се притеснявам за десктоп клиента за OSX. Дано след като излезе от преработването (бета) бъде по-ползваем и да има повече успех! Имайте едно наум с imo; сменяйте си паролата по-честичко. Успех!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

Морт

Е, има 5.2, подобрения в насока интерфейс практически няма....
.fr

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.