Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 11:47:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 507
Total: 508

507 гости, 1 потребител
jicall

Отзиви - провери преди да се довериш!

Започната от prOMiNd, 04-04-2009, 00:20:55

« назад - напред »

0 Потребители и 7 гости преглеждат тази тема.

ggzy

+ за Julss като продавач!
+ за prOMaiNd като помагач (кандидат купувач :) )
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Nistel

Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

julss

#167
За съжаление ще трябва да закача първият МИНУС на maini4ka като продавач.
Случаят е следния:
Харесах си MAC MINI-то от ТАЗИ обява. Исках да го ползвам за медиа център към телевизора. Но ме спираше това, че няма airport и bluetooth. Няколко дни след това чета следният пост от maini4ka :
Цитат на: maini4ka - 28-08-2010, 18:10:41
Вече с Airport & Bluetooth, благодарение на patchosan!
Без промяна в цената!
Писах му веднага на лично, че искам да го взема, като подчертах, че го искам с работещ airport и bluetooth. Човека дойде чак до вкъщи да ми го донесе, за което съм му благодарен. Даде ми макчето плюс ТАКАВА airport extreme карта. Попитах го защо не е поставена, отговори ми че patchosan го нямало да я сложи и дали съм можел сам да я сложа. Казах че мога, няма проблем, нали си вярваме. И че ще му се обадя да му кажа как е.
След като се прибрах и отворих минито, установих че тази карта въобще не е за него. Поразрових се в Гугъл и стана ясно че ъпгрейда с airport и bluetooth на този модел mac mini е малко сложен. Иска специален APPLE KIT за ъпгрейд, включващ airport, bluetooth, connection board и антени. Цената на подобен кит в ибей е около 60-70$ без шипинга.
Писах лично съобщение на maini4ka обяснявайки му за проблема. Предложих му два варианта, или да си вземе минито,или да ми намали 100лв от цената и аз ще си намеря такъв кит от ибей. Никакъв отговор.
Обаждам му се на другият ден по телефона. Пита ме проблем ли има, явно не ми е прочел ЛС-то. Обясних му. Каза че ще ми се обади на другият ден да си го вземе.
На другият ден не се обажда. Звъня му, не вдига телефона. Пиша му и ЛС, и SMS.
Вечерта получавам ЛС, в което ми обяснява, че нямало да си вземе минито, защото работело идеално и отговаряло 100% на описанието?!?!?!?. Бил се и набутал за тоя airport от patchosan. Заминавал за Китай. Ако намерел някакъв друг airport в брадска чайна, щял да ми купи. A ако не съм го искал, да съм си го пускал в продажба. WTF???????????
Да, минито работи, но въобще не отговаря 100% на описанието, след като няма еърпорт и блутут.Знам че не е знаел, че тази карта няма да стане. Но след като изрично подчертах, че го искам с работеща такава още преди да го купя, би трябвало да ми върне парите и да си вземе минито. Но той отказа. Тва е положението.
Естествено, че мога да му намеря съвместим usb wifi адаптер. Също и usb bluetooth адаптер. Но естествено в такъв случай ми трябва и USB HUB, защото този модел мини е само с две USB и нищо повече няма да мога да му закача.  Първо - това ме вкарва в още разходи, и второ - мазилото от кабеляци е точно това, което се опитвам да избегна.
Та, колега майана, не ми дреме нито за 300-те лева, нито за насраното ти мини. Въпросът е принципен и не сме се събрали тука да си говорим влашки патки и да се лъжем.

maini4ka

#168
Не приемам минуса на уважаемия julss, с който сме в челната тройка на Hall of Fame.  Минито е пушка, без прашинка и драскотинка, с РАМ на макс и с чисто нов, по-голям и по-бърз хард, т.е. е по-добро от ново.  Поиска AirPort extreme card, получи я без доплащане.  Верно, оказа се че трябва една скоба (bracket - mezzanine floor) за да може да застане успоредно на дъното на минито.

Също така предложих да потърся скоба, да върна частично пари до колкото ТОЙ оценява стоката, други начини на компенсации, в отговор - минуси и нападки.

Друг е въпроса доколко G4 става за медиен център, според мен е малко слабичък за High Definition файлове и няма HDMI изход.  Иначе за работа, за сърфиране, за divx файлове е супер.

Ето евтино предложение за мултимедиен център, базирано на nVidia ion с HDMI:
http://item.taobao.com/item.htm?id=4901698217

Който не чете китайски - има си Google Translate за целта.

julss

Нищо не съм поискал, ти написа че минито вече е с блутут и еърпорт, чак тогава ти писах на лично за това мини, не заблуждавай народа. Вярно, не си написал в обята че са работещи такива, сигурно там ще да е уловката  :D
Цитат на: maini4ka - 08-09-2010, 12:58:14
...да върна частично пари до колкото ТОЙ оценява стоката....
...тука вече излъга  ;). Предложих ли ти 200лв за минито в това състояние, за да мога със останалите 100, да си взема upgrade kit?  Предложих ли ти да се видим и да ми върнеш 100лв  и да си вземеш еърпорта, дето не става? Я си прочети пак личното, което ти писах...
Всичко му работело... то като да си купиш кола втора ръка, после забелязваш че не работят фаровете и парното, ама си е перфектна, нали се търкаля.
Нещо си в грешка, никаква скоба не трябва. Трябва ти  платка, на която има конектор за еърпорта, тя вече със друг тип конектор се свързва към дъното. Освен това ти трябват и две антени, които се свързват към същата платка. Не е зле да поровиш из нета, да се информираш и после да говориш. Не случайно Епъл продават цял upgrade kit.

Вече си намерих такъв за 60 евро с шипинг. Минито се върза по-скъпо, ама кво да прайш, майна...
А и няма нужда да ми обясняваш за какво ставал тоя компютър и за какво не. Много добре знам какво търся и какво купувам, не ми бери грижа.
Изял съм дръвцето, няма лошо. То това са рисковете на търговията с втора употреба в нета, който иска ново и с гаранция - в магазина. Само че не го очаквах от човек с толкова мнения и продажби в този форум. Ако беше някой с 5 мнения, за когото нищо никой не знае, щях доста обстойно да разгледам минито и да го пробвам.
И да дискутираме, и да спорим, и да се нападаме в този форум, файда няма. Тук няма полицай и съдя, да преценят кой прав и кой крив и да те накарат да развалиш сделката. А и за 100лв не си заслужава да се занимавам да си ги вземам по друг начин, ще пия една студена вода за здравето на колегата maini4ka  ;D

patchosan

Един голям плюс за Nistelкато сериозен купувач.
Кратно и ясно без много суетене получи, това което закупи на реална и за двете страни цена.

revofilms

от мен един  + за симеон. днес си получих стоката - model 4.1 от тази обява: http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=9443.msg65241

всичко беше точно (като изключим, че забвави да спомене че адаптера 85W не е оригиналния на apple. е, все пак беше чисто нов).

iBobz

Вчера си купих Macbook Pro 15" от съфорумника iove.
Лаптопа беше в отлично състояние, със всичките налични дискове, документи и оригиналната кутия, а човека беше изключително коректен със сделката.
Мога само да изкажа благодарности :)
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

pravdo

Един + за arnold като продавач.
Днес купих от него две блокчета памет 2х2ГБ
Бърз, коректен и с качествена стока.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

stan0

С малко закъснение:
едно плюсче(+) за ffly
Беше отзивчив, изчака ме няколко дни и macbook-а беше както го описа. Досега нямам никакви проблеми с него. Доволен съм.

thebrainless

+ за julss като продавач, много ме радват винаги готините хора
Stay hungry. Stay foolish.

patchosan


madmax

+ за Nistel като продавач. Клавиатурата е безупречна и коректно изпратена.

Nistel

+ на patchosan като продавач. Всичко беше според описанието.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

prOMiNd

+ за iBobz като продавач (250ГБ диск)
+ за Lacho като продавач ( MacBook зарядно )
+ за anitel като продавач ( един макбук )
+ за hashche като продавач ( счупен макбук )
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/