Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 04:14:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 410
Total: 410

410 гости, 0 потребители

WWDC 2014 2-6 June 2-6 San Francisco

Започната от elpatseto, 04-04-2014, 07:04:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

skydancer

Цитат на: stoplay - 03-06-2014, 17:51:18
Не знам за вас колеги - но аз ще си карам с Mavericks!

И аз май ще съм така... Гледам го от снощи и хич не мога да го възприема този flat дизайн.. Сега гледам стари скрийншоти от 10.4, ами и тогава е по-добре от сега ..  ??? ???

Попаднах на един коментар, който напълно съвпада с моето мнение:

"Hate it! hate it! Hate it! It looks boringly flat (Microsoft messed up with Windows 8 and now Apple are following suit??), the colours are way too bright, it's lost it's finesse. I'll be sticking with Mavericks I think."
 MacBook Pro Retina 2013, OS X 10.9.3

j.tochkov

#31
Хахахах цветовете са като за гей парад, ама кво да правиш. Ще трябва да се приеме.

arnold

Ще стоим докато се окаже, че трябва да ъпгрейднем по някаква причина и пак ще му свикнем.
Real Mac mini

peerless

Eventually, всички ще минем на него, има големи убавини. На дока ще му се намери "майката", за маверикс има разни апове които рескинват дока, и за 10.10 ще има :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

skydancer

Че има хубави неща, има ... ама то не е и само дока да го оправиш.. някои от цветовете направо ми бъркат в очите, като например това зелено:
http://images.apple.com/osx/preview/apps/images/apps_messages_hero_2x.jpg

Едно време си правих KDE-то и Gnome-a да приличат на OS X, сега  да не тръгна наобратно само ...
 MacBook Pro Retina 2013, OS X 10.9.3

iPhonecheto

На мен пък ми харесва новата OS. Вие по принцип какво очаквате от flat design? Аз като че ли съм си повече фен на skeumorphism-а, но това е вероятно защото съм сравнително нов потребител, на който не са му писнали все още тези ефекти. И все пак, то е ясно, че ще се минава към flat design и това, което са направили с OS-a ми харесва :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Metal

#36
@iPhonecheto ходи се грамни някаде. iOS 7 е грозен до немаи къде, Yosemite се очартава също толкова грозен.
Ако ти харесва скюморфизма го къжи както подобава, къжи го на Епъл и на Джони Ийв. Извинявам се обаче наистина намирам този флат дизаин за грозен, на всичко отгоре цветовата схема е збъркана от всякъде. Джони може да е много добър дизайнер по отношение на хардуера но цветовото му зрение хич го няма, да не споменавам модерното копи-пасте на плоски неща от боза 8.

Аз до скоро карах с iOS 6 и си бях много доволен. Но се наложи да мина на 7 щото ми дадоха служебен 5S. Само пак под принуда ще мина на Yosemite, защото xcode 6 ще го направят да върви само под новата грозна OS. Може да има чудесни благинки но UI-а куца!
И ако Apple не се вслушат в потребителите си то тогава кой! - очаква ни много лоша корпоративна-монополистична среда.

bboyg

Ето господа, малко носталгично, но наистина красиво :)


Metal

Евала за скриина.  :)
Това е което имам предвид, може да не е 3Д и иконите да излизат извън бара, но има чудесни светлосенки придаващи лек ефект и правят нещата видими, иконите се открояват, така че да не се чудиш какво е това и какво да натиснеш. И най-важното цветовете не се биат.

stoplay

След чичко Стив... няма вкус и аромат от свежата яблака...
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



bboyg

Кой знае колко им е бъркал в задниците с постоянните си прищявки, и критики, НО в крайна сметка продуктите и интерфейса винаги са били радост за окото :) Сега като го няма всички са се отприщили да полудяват и да си правят кой каквото намери за добре... Ама то... Гей началник - гейски интерфейс... "Луд на шарено се радва" е казал народа ;)

stoplay

Цитат на: bboyg - 04-06-2014, 08:56:12
Кой знае колко им е бъркал в задниците с постоянните си прищявки, и критики, НО в крайна сметка продуктите и интерфейса винаги са били радост за окото :) Сега като го няма всички са се отприщили да полудяват и да си правят кой каквото намери за добре... Ама то... Гей началник - гейски интерфейс... "Луд на шарено се радва" е казал народа ;)

Не знаех че Jonathan Ive е гей, или ти говориш за друг?
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



bboyg

Говоря за баш началника, чичо Тими ;)

Adamov

...можем само да рипортваме и силно да се надяваме есента официалната версия да е значително променена.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Ей големи госпожици се извъдихте.
Особено Метал с грубото си отношение и с правописните си грешки.

Една ОС трябва да не ти се набива много на очи и да те улеснява в работата с железарията.

Не съм от хората, които биха се подпрели на лакет пред компютъра и да белят очи пред празния десктоп, съзерцавайки невероятно красивия док, които почти не е бил променян от лятото на 2006та насам.

Ползвайки флат дизайн в стил отчасти подобен на този от iOS, от Apple са постигнали няколко неща:
- допълнително унифициране на интерфейса между двете ОС;
- оптимизиране на UI, като контролите и панелите са с намалени размери в полза на съдържанието на съответното приложение;
- вече не се набляга до толкова на визуални ефекти, колкото на ползваемост и удобство.
Замисъл може да има и в на пръв вид съвсем простите неща. Apple отдавна следват тази политика. И точно затова повечето им неща са изпипани, и на пръв поглед няма да бъдат забелязани (точно както става при андроид феновете, плюещи iphone докато го гледат отстрани).

UI designer and developer