Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 21:06:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 383
Total: 384

383 гости, 1 потребител
BuSteR

УСРТРОЙСТВО ЗА БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

Започната от vaja, 15-11-2007, 13:58:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vaja

Моля,кажете ми какво устройство трябва да си купя,за да мога да го включа към кабела за интернет вкъщи , за да получа безжична връзка,защото ми е тъпо да се влачат кабели,често в леглото ползвам MacBook-a?. Изобщо ако някой може да ме посъветва по някои основни въпроси нека ми клипне на 0887171221

AnotherBoy

Трябва ти безжичен рутер, той ще се свързва през интернет и ще предава безжично сигнала към компютъра ти.
Също ти трябва AirPort/Wireless card която да улавя изпратеният от рутера сигнал.
Можеш да използваш оригиналните безжични решения на Епъл:
AirPort Expresshttp://www.apple.com/airportexpress/
AirPort Extremehttp://www.apple.com/airportextreme/
но излизат по-скъпички.
Също може да използваш и други разбира се, има голям избор, аз лично бих ти препоръчал LinkSys имат добри рутери на достъпни цени.
Настройката на повечето стандартни рутери става през уеб интерфейс и е елементарна, трябва само да определиш типа на интернет достъпа си и още няколко дреболийки.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

vaja

за какви пари се продават ориентировъчно?

vaja

а при положение че в MacBook-a има вграден Wireless,това не помага ли. Аз се извинявам за тъпите въпроси,но нищо не разбирам почти

AnotherBoy

Помага факта че имаш вграден AirPord card, но той за да получава сигнал трябва да имаш рутер.
От магазина на Епъл рутерите се продават съответно:
AirPort Express 198 лв
AirPort Extreme 359 лв
Ако не държиш да е Епъл, ти предложих други варянти:
http://ciscoshop.cnsys.bg/index.php?categoryID=159 WRT54GL 128 лв
Избора на марката, модела, цвета и цената остава за тебе :)
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

boogieman

аз ползвам това, с iMAC 24 inch. съм и почти година няма проблем в нета.

vaja


themac

За протокола - ползвам такъв рутер за ≈ 70лв и съм щастлив.
Пак за същия документ - преди това имах един супер вери спешъл NetGear - и к'во - престана да е безжичен :mrgreen: ...
Once you go Mac, you'll never go back!

rafaelo

Какъвто и рутер да си вземеш ще бачка! Глупости са това да си взимаш някакъв супер скъп рутер и да си мислиш че само с него ще бачка. Пре спокойно можеш да си вземеш някой Linksys и гарантирам ще останеш доволен.

iLili

От любопитство - има ли друг рутер, освен на Apple, който да се свързва със стереото и да предава музиката безжично от iTunes или друга аналогична на iTunes?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Lord Adder

Цитат на: "iLili"От любопитство - има ли друг рутер, освен на Apple, който да се свързва със стереото и да предава музиката безжично от iTunes или друга аналогична на iTunes?

Твърдо Нье!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

shaman

Цитат на: "iLili"От любопитство - има ли друг рутер, освен на Apple, който да се свързва със стереото и да предава музиката безжично от iTunes или друга аналогична на iTunes?

http://www.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=US%2FLayout&cid=1137451822026&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=2202640536B01

Mincho

не си прав, шамане, не си.
онова от линка е само връзка пц <> стерео. няма WAN порт и не върши рутерската работа.
аз също търсих алернативи на airport express-a, нали гледаме все да е по-ефтино... но не открих. взех си епълското чудо и съм доволен. да не говорим, че в него са събрани рутер, стерео вход и принт сървър. много по-добра конфигурация 3-в-1 от онази на nescafe...
дори оборудвах и брат ми с такова. у тях са с две пц-та - настолен и лаптоп с безжични карти и апартамента им прелива от интернет, хахахахха
;)
и в apple center беше по-ефтино от магазина на раковска и графа.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

rafaelo

Нямаше ли един модел на Linksys с такива способности? Помня лятото че продавах някакви такива дето пускат музика и всичко стрийминг и т.н. и съм сигурен че бяха на Линксис та би трябвало да бачкат и на Мак нали ?