Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 21:13:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 391
Total: 392

391 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Питане за hardware & Leopard

Започната от HQ, 12-11-2007, 18:47:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Добър ден!
Преди 3 седмици се сдобих със следния звяр  8) :
Macbook pro 17' ;2.4 GHz Intel C2D 4mb l2;1920x1200 pixels;Nvidia Geforce 8600M GT 256mb;2gb ram;160gb hdd sata.
Поръчах го от apple.bg,след превода по ОББ,дойде след ден и половина до вратата ми.
При условие че съм от Варна,а тук знам че има нещо като офис дистрибутор на ейпъл до червения площад (или поне за такива се представят чрез ефтината светеща табела отгоре),ще мога ли да го дам там,да им занеса един харддиск и две рам платки точно като за него и да ми ги сменят,да ми върнат старите без да ми отпадне гаранцията или да искат пари?
Леопард:за нови клиенти не правят ли отстъпка или нещо от сорта че си скубах малко косите заради bootcamp-а който не иска да тръгва вече на тайгъра (доколкото разбрах бил с изтекъл лиценз и бил включен в Леопарда)?
Трето:взех си преходник-usb към ps/2,комбиниран за моята ретро мишка и клавиатура,включвам в мака и ми изкарва едно прозорче където иска да натисна бутона в дясно от шифта на клавиатурата,натискам и така остава ... стои така с часове и нито мишката нито клвиатурата сработват.  :( Ще пробвам на ХР-то под Vmware дали ще ги намери,да знам поне че не е от преходника.
Четвърто : най-големия ми кошмар се сбъдна:много топли т'ва нещо ?! SMCfan control-а помага,но дразни ако не съм усилил музиката а оборотите са на 6000...
Особено при по-сложни операции или NFS Carbon вдига до 80 градуса от 30 за минути,мисля че е от серията с гадните пасти за процесори,ако се съгласят в сервиза да я сменят,ще ги позлатя.
Това е общо взето,реших да плясна един пост тук преди да хукна из града с лаптоп за 6 бона под мишница,ако някой може да помогне-мерси предварително!

XXwolf

Цитат на: "HQ"Добър ден!
Преди 3 седмици се сдобих със следния звяр  8) :
Macbook pro 17' ;2.4 GHz Intel C2D 4mb l2;1920x1200 pixels;Nvidia Geforce 8600M GT 256mb;2gb ram;160gb hdd sata.
Поръчах го от apple.bg,след превода по ОББ,дойде след ден и половина до вратата ми.
При условие че съм от Варна,а тук знам че има нещо като офис дистрибутор на ейпъл до червения площад (или поне за такива се представят чрез ефтината светеща табела отгоре),ще мога ли да го дам там,да им занеса един харддиск и две рам платки точно като за него и да ми ги сменят,да ми върнат старите без да ми отпадне гаранцията или да искат пари?

можеш да си ги смениш сам без това да анулира гаранцията.

Цитат на: "HQ"Леопард:за нови клиенти не правят ли отстъпка или нещо от сорта че си скубах малко косите заради bootcamp-а който не иска да тръгва вече на тайгъра (доколкото разбрах бил с изтекъл лиценз и бил включен в Леопарда)?

има специялна програма за тези които са купили Мас с тигър през последните няколко седмици и струва $20 май - провери при доставчика.

Цитат на: "HQ"Трето:взех си преходник-usb към ps/2,комбиниран за моята ретро мишка и клавиатура,включвам в мака и ми изкарва едно прозорче където иска да натисна бутона в дясно от шифта на клавиатурата,натискам и така остава ... стои така с часове и нито мишката нито клвиатурата сработват.  :( Ще пробвам на ХР-то под Vmware дали ще ги намери,да знам поне че не е от преходника.

по-добре да си вземеш мишка с USB.


Цитат на: "HQ"Четвърто : най-големия ми кошмар се сбъдна:много топли т'ва нещо ?! SMCfan control-а помага,но дразни ако не съм усилил музиката а оборотите са на 6000...
Особено при по-сложни операции или NFS Carbon вдига до 80 градуса от 30 за минути,мисля че е от серията с гадните пасти за процесори,ако се съгласят в сервиза да я сменят,ще ги позлатя.
виж дали има някой firmware update, иначе добре дошъл в света на интелските Мас-ове ;) и не се занимавай с термичната паста - няма да помогне...

HQ

Да,рамта мога,но за да се смени харда,трябва да се разглоби целия корпус и човека с когото говорих по телефона от apple.bg изрично ми каза,че хард диск не може да се сменя без анулиране.  :evil:
А ако изтегля от интернет Леопард дали ще е по-различно от ако е лицензиран?
Ъпдейтнах SMC firmware и в момента ми казва че съм с най-нова версия,мисля че в последната версия е поправено едно бръмчене при макбуците,което се получавало от непрекъснато стартиране и спиране на вентилаторите,като сега те постоянно са включени,а само им се сменят оборотите,нищо съществено по отношение на температурите...
Гледал съм снимки на макбук,чийто процесор и GPU направо са залети с паста,което прави обратния ефект,трябва да има само върху ядрото и не повече от 1 мм слой.Казват че със смяна на пастата,ефектът е 10-15 градуса по-малко.
Зимата не е голям проблем,ами ако лятото при 40 градусова жега стои един час на слънце?

HQ

И още нещо да запитам :  :roll:
Може ли да се затвори капака и да не превключва веднага на Sleep?И ако може да не се налага да му пъхам мишки,клавиатури и мониори отвън че нещо имам фобия от всякакви кабели ръгнати в него,само захранващия мога да приема,за нета ще взема едно Wi-fi много скоро.
Кажете плс че не открих,може би има такъв начин,щом с периферия може,сигурно ще може просто да се затвори дисплея и да си работи както обикновено,че досега седи само отворен и се пълни с прах?

XXwolf

ако искаш да пратиш 6-те хиляди (и гаранцията) по дяволите, можеш да го разглобиш за да махнеш магнитите които са отговорни за заспиването. Всеки Мас лаптоп (изключение прави само една легенда) е проектиран да работи само при отворен екран за да се охлажда...

HQ

Ами то още на третия ден щях да скъсам един лист А4 с два подписа и печат на него,да взема кръстатата отверка която ми беше на една ръка разстояние и да го разпоря както аз си зная,но някаква сила ме спря.Не е за пръв път да съм късал гаранции на чисто нови уреди по този начин,ама тъй или иначе си представих как е възможно да пътува до София за далеч-по сериозни проблеми от тези сега и това да не е за мои разноски...
А ако си включа стария 14' Compaq 151 FS,мишка и клавиатура към ябълката,затворя капака и над*пя карбона на мах графика,дали няма да се спече?

XXwolf

Цитат на: "HQ"А ако си включа стария 14' Compaq 151 FS,мишка и клавиатура към ябълката,затворя капака и над*пя карбона на мах графика,дали няма да се спече?

просто ще заспи ;)

HQ

@#$%&* !!!
А ако правя презентация няма да заспи,нали?
Едит:стига ми да работи мулето и Q.Най-много да искат 15% процесор.

XXwolf

щом капака/монитора е отворен и си задал в Sys Pref да не заспива, или върши нещо, няма да заспи освен ако не му се разреди батерията

fpyyh

sleepless може да ти помогне, но наистина не го товари много

HQ

Цитат на: "fpyyh"sleepless може да ти помогне, но наистина не го товари много
Е т'ва е!Имаш голяма бира и салатка от мен!!!  :D

fpyyh

един приятел ме светна, ти ще го покажеш на друг и така по веригата :)

HQ

А има ли съществена разлика дали ще си взема Леопард в лъскава кутийка или от арената ? :?

XXwolf

ами като разликата между крадено и купено :lol:
Ти не се ли класираш за програмата на Apple за upgrade?

HQ

Класирам се,но ако ще има ъпдейти,може да се видим за по бира и билярд с 40-те лева,които ще дам за да си го купя  :wink: