Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 14:17:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 363
Total: 364

363 гости, 1 потребител
forka2k

Препоръчайте ми принтер

Започната от iBobz, 12-11-2007, 16:14:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Взех един принтер HP LaserJet 1018 и изведнъж се оказа, че не работи на мак, та въпроса ми е следния:

Можете ли да ми препоръчате принтер HP, който да е лазерен, черно-бял, А4, евтин и да върви с Mac OS X 10.4?
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

jell0

Трябва ли да е непременно HP? Аз съм доста доволен от Lexmark E120n. Има си Ethernet, прилично бърз, работи с 10.4, както и с XP върху Parallels. От друга страна не мога да кажа, че го натоварвам кой знае колко.

XXwolf

a пробвали с Gimp Driver-и?

XXwolf


iBobz

Това го видях, но никак не ми се занимава с някакви сложнотии, след като мога просто да сменя принтера.

Все пак една от причините да работя на мак е именно удобството и липсата на излишни усложнения ;)

Иначе благодаря за предложенията. Засега съм се спрял на LaserJet 2014 пък ще видим как е.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

fpyyh

в офиса ползвам 2300-2400-3000-5000 и няма проблеми, но са все мрежови. вземи си произволен мрежов и си ок.

XXwolf

виж и Samsung-те - те са доста добри и са Mac compatible :idea:

Web_Devil

Brother са хубави лазерни принтери... Не съм имал проблеми с тях.
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Ники

Цитат на: "Web_Devil"Brother са хубави лазерни принтери... Не съм имал проблеми с тях.

Напълно съм съгласен. Дори най-евтиният HL2030 идва с драйвери за OS X, печата бързо и струва под 75 Евро. Имам такъв от година и половина и работи без проблеми (вързан директно през USB).

iBobz

Благодаря на всички отзовали се.
Взех HP LaserJet 2014 и съм напълно доволен.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Web_Devil

Хайде, да ти е честит и да ти служи вярно :!:  :D
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Lord Adder

Цитат на: "iBobz"Взех един принтер HP LaserJet 1018 и изведнъж се оказа, че не работи на мак

Адвокат съм и често ходя в разни офиси на клиенти с iBook, влизам в Wirless мрежата им за минута и принтя договор на втората. За ужас на техните компютърджии!  8O

Десетки офиси и досега не съм видял принтер да не бачка за мак.

И това беше при пантерата, където освен вградените в ОС драйвери (писани за мак + CUPS) бях добавил и дравери от openprint.org, linuxprint, gimpprint.

Сега в Леопарда има гигабайт и половина нови драйвери за сички марки дет се сетиш.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!