Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 18:40:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 365
Total: 367

365 гости, 2 потребители
godo, smnelse

Macbook C2D + 7200rpm HDD?

Започната от tbby, 05-11-2007, 10:02:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tbby

Здравейте,

Интересно ми е дали някой от вас си е сменил харда на макбука и как се държи? Има ли осезаема разлика? Налага ми се все по-често да използвам машинката и някак ми се влачи като работя с CS3. Може да е и от малкото рам, но мисля да сложа 2ГБ общо (в момента е 1ГБ).
Изобщо търся съвет дали да правя тази манипулация :)
7200rpm + 2GB ram?
Както и дали има някакъв стандарт за HDD за мак, или всеки стандартен хард за лаптоп ще стане?

Благодаря предварително.
macbook C2D 2.0

milemobile

Можеш да сложиш който и да било 2.5" САТА диск, същото е и с рама трябжа да е на 667MHz
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

atirage

Нека някой ако го е правил да каже дали има осезаема разлика? А също ме интересува как е с греенето след това?
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

shekito

Ами аз го направих.Моя макбук (който отново е на ремонт) е с 2 гб рам и хард на 7200 и твьрдя,че си има разлика.А за греенето-не сте ли разбрали,че лаптопите на apple са си печки и това е.Дали ще му смениш харда или не-се тая :))
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

tbby

Аз чисто заради performance искам да го сменя, че грее - грее :)
macbook C2D 2.0

eek

Какво се оплаквате, всички лаптопи греят :)

tbby

shekito, дай раздухай малко повече за performence-а с този хард и паметта. "Има си разлика" нищо не ми говори :) По-бързо ли работи като цяло? По-бързо зарежда приложенията?
macbook C2D 2.0

Gogo

По-бързия диск си е по-бърз, но зависимостта не е линейна или пряка.
Ако зяпаш по интернет или работиш по дребни файлчета с Word/Excel ефект практически не се забелязва. Но колкото повече натоварваш с големи файлове и много едновременно стартирани приложения толкова повече усещаш ефекта на "корава машина".
При някои приложения - напр. Photoshop разликата м-ду 4500rpm и 7200rpm диск си е направо двойна.
А за неща като видео/аудио обработка при 4500оборота, просто се лъжем, че нещо става...
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

shekito

Цитат на: "tbby"shekito, дай раздухай малко повече за performence-а с този хард и паметта. "Има си разлика" нищо не ми говори :) По-бързо ли работи като цяло? По-бързо зарежда приложенията?

Виш,мога да ти кажа,че няма да литне,след като му сложиш тоя диск.По-бързо копира,няма никакъв тип ,,лагване" докато копира,приложенията опередено се отварят по бързо (не че харда играе кой знае каква роля,но може би така ми се струва понеже не се чува толкова силно диска).Забързва се като цялото машинката.Имаш чувството,че и е по-лесно.Това мога да кажа.
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

HQ

Аз предлагам всеки да постне колко са му оборотите на неговия и колко мб/с вади на някой бенчмарк?А вече всеки ще си направи извода.
Аз за мене си бих избрал най-бавните от 4500,защото пък хабят по-малко ватове,не нагряват толкова а и мое мнение-с по-дълъг живот са.Да,едни 7000 оборота ще вадят по-голяма скорост,но какво правим,ако сме пуснали aMule-то да ни тегли и сме си легнали-файда от тях няма,само дето в тихата стая ще се чува по-силно стържене и монотонно бръмчене.
Ако например към 4500 оборотен диск прибавим не 2 а 4 гб рам,вероятността на ядрото да му потрябва суап е наполовина по-малка,ако щеш можеш да обработваш филми-според мен даже ще вади повече точки на бенчовете от 2гб с 7к рпм!

shekito

Цитат на: "HQ"Аз предлагам всеки да постне колко са му оборотите на неговия и колко мб/с вади на някой бенчмарк?А вече всеки ще си направи извода.
Аз за мене си бих избрал най-бавните от 4500,защото пък хабят по-малко ватове,не нагряват толкова а и мое мнение-с по-дълъг живот са.Да,едни 7000 оборота ще вадят по-голяма скорост,но какво правим,ако сме пуснали aMule-то да ни тегли и сме си легнали-файда от тях няма,само дето в тихата стая ще се чува по-силно стържене и монотонно бръмчене.
Ако например към 4500 оборотен диск прибавим не 2 а 4 гб рам,вероятността на ядрото да му потрябва суап е наполовина по-малка,ако щеш можеш да обработваш филми-според мен даже ще вади повече точки на бенчовете от 2гб с 7к рпм!

Ами идеята ти е супер.За хардовете,има избор,всеки си знае.Аз съм на мнение,че живота на харда не е толкова важен.Няма да стоя 4-5 години с 1 диск и с 1 мак.Не ми се вярва просто.За батерията-да,може би наистина ще хаби по-малко.За нагряването-при мен няма  никаква разлика.За шума незнам,но пак не съм усетил никаква разлика.Лаптопа е в мен по цял ден и си кара на батерийка и даже зарядно нямам в себе си.Верно,че ми смениха батерията и че отново е на ремонт заради дисплея..Вчера ходих до 1 любим мой магазин-Мултирама,да си взема какъвто и  да е лаптоп,за да мога да работя,тъй като сега ми предстои малка операция,след която ще си стоя вкъщи няколко дни и наистина ми трябва компютър,НО уви..нищо не ми хареса.Не мога да го заменя тоя мак.Сега си правя и апартамента и нямам кой знае колко свободни пари иначе с най-голямо удоволствие бих си купил и макбук про.
Което ме подсеща-колко му кара батерията на него?Основно пиша мейли,из интернет стоя заради интернет банкирането и т.н..?
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

shekito

Цитат на: "HQ"Аз предлагам всеки да постне колко са му оборотите на неговия и колко мб/с вади на някой бенчмарк?А вече всеки ще си направи извода.
Аз за мене си бих избрал най-бавните от 4500,защото пък хабят по-малко ватове,не нагряват толкова а и мое мнение-с по-дълъг живот са.Да,едни 7000 оборота ще вадят по-голяма скорост,но какво правим,ако сме пуснали aMule-то да ни тегли и сме си легнали-файда от тях няма,само дето в тихата стая ще се чува по-силно стържене и монотонно бръмчене.
Ако например към 4500 оборотен диск прибавим не 2 а 4 гб рам,вероятността на ядрото да му потрябва суап е наполовина по-малка,ако щеш можеш да обработваш филми-според мен даже ще вади повече точки на бенчовете от 2гб с 7к рпм!

Ами идеята ти е супер.За хардовете,има избор,всеки си знае.Аз съм на мнение,че живота на харда не е толкова важен.Няма да стоя 4-5 години с 1 диск и с 1 мак.Не ми се вярва просто.За батерията-да,може би наистина ще хаби по-малко.За нагряването-при мен няма  никаква разлика.За шума незнам,но пак не съм усетил никаква разлика.Лаптопа е в мен по цял ден и си кара на батерийка и даже зарядно нямам в себе си.Верно,че ми смениха батерията и че отново е на ремонт заради дисплея..Вчера ходих до 1 любим мой магазин-Мултирама,да си взема какъвто и  да е лаптоп,за да мога да работя,тъй като сега ми предстои малка операция,след която ще си стоя вкъщи няколко дни и наистина ми трябва компютър,НО уви..нищо не ми хареса.Не мога да го заменя тоя мак.Сега си правя и апартамента и нямам кой знае колко свободни пари иначе с най-голямо удоволствие бих си купил и макбук про.
Което ме подсеща-колко му кара батерията на него?Основно пиша мейли,из интернет стоя заради интернет банкирането и т.н..?
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

HQ