Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 23:26:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 296
Total: 296

296 гости, 0 потребители

Промяна на изгледа на папките в Dock-a /Stacks/ в Leopard?

Започната от tMac, 04-11-2007, 16:06:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Навярно сте забелязали в Leopard-а има нова изгъзица - Stacks. Изгъзица, ама удобна. Както и да е, ако добавите нова папка със някакво съдържание в dock-a, тя изглежда не по познатия начин като папка, а като някой от файловете в нея. Т.е., ако има снимки в папката, тя ще изглежда като някоя от снимките /нещо като превю/, което мен много ме дразни. Някой да е разбрал как става промяната на това, така че папката да изглежда като папка?[/img]

shaman

По неприятното е, че изглежда като първия файл в папката :-(

хехе...сега се сетих. Ако искаш да я направиш да изглежда както си пожелаеш - правиш файл с име "__едисикакво" и той ще е най-отпред.. слагаш му каквато си пожелаеш иконка и готово...

tMac

:D прав си така е. Мислих го това, но предпочетох да не се радвам на новоста Stacks в случаите, в които трябва да имам "мини" файл като превю. Впрочем незнам дали тук му е мястото да кажа, но както споменах по-рано в една друга тема във форума, имам family pack на Leopard-a и още 3 инсталации. Ако някй проявява интерс към легално копие, мога да варианти да стане "горд" собственик на такова.

XXwolf


tMac

Да ти кажа хич не съм мислил, защото не съм го купувал с цел да го продавам, но съм готов да го предложа на някой, за който има значение какъв вариант на OS инсталира. Цена... 199х15%х1.5/3.

XXwolf

= 114.5 лв което е само инсталация без копие (ти запазваш диска), нали?

tMac

Ако има начин да имаме копие ти и аз - не, но ако няма такъв, то значи, че няма как да стане. Логично е да имаш копие и ти след като плащаш, което незнам как е възможно да се случи. Това прави идеята неосъществима.

XXwolf

то затова се нарича Family Pack, защото си остава в семейството ;)

fpyyh

това не е легално копие, защото си пише в условията, че family pack-а трябва да се ползва в рамките на един household (както се превежда юридически на бг), а не са 5 отделни лиценза. както не е легално да накараш някой да ти купи с университетско намаление и после да ти го даде, но пък поне те кара да се чустваш малко по-малко крадящ ;)

tMac

Това, което казвате е така. Жалко, че фактически няма как да стане така, че още трима човека да ползват нещо, което така или иначе е налице, и за което в крайна сметка са платени пари. Що се касае до юридическата страна на въпроса няма как някой да тръгне да търси родствена връзка с първия инсталирал си Leopard от диска. Възможен отго в контекста на казаното би бил "ами тя сестрами наскоро се взе със собственика на диска, та че..." :) Сори, ако съм заблудил някой, просто добро желание подплатено с не до там добри познания, за това възможно ли е това избщо да се случи.

Sid

А всъщност за колко го даваш???

Защото ... 199х15%х1.5/3 = 15 :)

от 200 ... 15% са 30 ... х 1.5 делено на 3 = 15 лева??? - излиза много изгодно, ама мисля, че не си имал това пред вид :)

Като видях следващата сметка май става въпрос за +15%

И едно процедурно питане.. Лео да не е с серийни номера вече?
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

XXwolf

Цитат на: "Sid".....
Като видях следващата сметка май става въпрос за +15%

ДА

Цитат на: "Sid"И едно процедурно питане.. Лео да не е с серийни номера вече?

НЕ

tMac

:) сметката е следната: 199 USD струва OS /в USA в различните щати има различен, да го наречем ДДС данък/ в случая аз платих 15% върху цената, т.е. 199+15%=228.85 USD по фиксинга на БНБ - 1.5 лв. за 1USD=343.27 лв. делено на 3=114.42 лв. Що се касае до сериен номер/"ключ"/ към диска, нямам нищо такова в пакета. Истината е, че и незнам как точно се инсталира "ключ" или каквото се нарича там, тъй като при инсталацията не ми беше поискан. Всичко стана бързо и лесно по начин коренно различен от инсталация на Windows да речем. До колкото разбирам от разовора с тук във форума не е инеобходимо да имам този "ключ", но в същото време няма как да инсталирам повече копия от предвидените в пакета.

shaman

Цитат на: "tMac":) сметката е следната: 199 USD струва OS /в USA в различните щати има различен, да го наречем ДДС данък/ в случая аз платих 15% върху цената, т.е. 199+15%=228.85 USD по фиксинга на БНБ - 1.5 лв. за 1USD=343.27 лв. делено на 3=114.42 лв. Що се касае до сериен номер/"ключ"/ към диска, нямам нищо такова в пакета. Истината е, че и незнам как точно се инсталира "ключ" или каквото се нарича там, тъй като при инсталацията не ми беше поискан. Всичко стана бързо и лесно по начин коренно различен от инсталация на Windows да речем. До колкото разбирам от разовора с тук във форума не е инеобходимо да имам този "ключ", но в същото време няма как да инсталирам повече копия от предвидените в пакета.

Тук има 2 неща..
Първото е физическата възможност да се инсталира Леото на повече дискове - за това няма проблем. Може да го инсталираш и на 100 компютри.

Второто е юридическата възможност за инсталация на повече места и за препродажбата. В лицензното споразумение, което си приел предполагам, че пише, че нямаш право да продаваш, подаряваш, преотстъпваш и т.н. правата си в/у този софтуер.

tMac

Да разбирам ли, че динствено морални задръжки би трябвало да ограничават размножаването и инсталирането на Mac OS? Защото както знаем при Windows-а нешата са доста по рзлични. Ако е така, то се заита на голяма лоялност пт страна на юзърите.