Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 16:26:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 279
Total: 279

279 гости, 0 потребители

яхтата на Стив Джобс

Започната от pravdo, 28-10-2012, 22:25:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

georgekodinov

Типично за Епъл : естетиката е по-важна от функционалността !
Това нещо е построено в някаква европейска корабостроителница, но понеже не е достатъчно стабилно да пресече само океана ще го разглобят, ще го сложат в контейнери и ще го сглобят в някое тихо американско езерце.

Ама иначе има макове вътре де !  ;D

bluesky

Ако излезе в открито море, има малък шанс да оцелее. Не дай Боже обаче да излезе в открит Океан...

Тогава, без да претендирам за специализирани знания по морско дело, изключително съм любопитен да видя как автоматично отварящата се стъклена врата (и забележете - отпред, т.е. по посока на движение на яхтата!) ще издържи поне ЕДИН ЕДИНСТВЕН УДАР на Океанска вълна!

iNtaCt

Какви морета, какви океани? Джобс е искал да си я кара в iPool-a(басейна си)  ;D

bluesky

Абсолютно вярно. Човека е искал да осъществи своя детска мечта - и го направи!
Да не забравяме, че за разлика от Били Гейтс, Стиви не произхожда от богато семейство - а какъв път успя да прокара!
Освен това цялото Му поведение, начина му на живот, облеклото му, визията Му, и прочие, еднозначно говорят - Той не е материалистичен човек в големия смисъл на думата.

cherry

А довършена ли е все пак?
Жалко наистина че не я показват отвътре, сигурно е невероятно :) И каква функция изпълнява тази яхта, т.е на кой и за какво служи, някой знае ли?

bluesky

Засега е собственост на Семейството Му...

Дали пък Стив не е имал идея да плува с яхтата по Големите Американски реки (а защо не и Езера - имаше поне пет) от град на град и да продава ябълки - той има и търговски талант...

Във всеки случай да плуваш и летиш е винаги Мечта...

......................

Веднъж бях на един остров, седя си на една скала и си мечтая.

И в Океана, направо от Нищото, се появи един платноходен кораб, който съм виждал на Постер, когато бях дете!
Винаги съм мечтал да го видя - голям платноход, може би единствен в Света със зелени платна - и корабът мина в непосредствена близост до Мен, буквално заради Мен!

- Alexander von Humboldt!

- чувам до Себе Си - неизвестно откъде до Мен изникна един германец, въпреки че наоколо на километри нямаше жива душа. И като по-поръчка (всички германци винаги са "страшно информирани" - те обичат) човека клекна до Мен и ми разказа историята на кораба...
После се изпари нанякъде...

После ми кажете, че има Случайности!

upiter

Цитат на: pravdo - 28-10-2012, 22:25:41
Това е яхтата, която Джобс лично е проектирал за себе си, но не доживя да види завършена:

http://youtu.be/0mUp1PP98uU

хареса ми, якичко  ;D