Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 22:51:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 321
Total: 321

321 гости, 0 потребители

Iphone от чужбина

Започната от ps_by, 22-07-2012, 21:47:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ps_by

Здравей! Извинявам се ако темата не е за тук, но много спешно се нуждая от помощ. Имам намерения да си купувам телефон от чужбина (отключен) и не знам дали ще работи с българска карта. Трябва ли разкодиране ако го използвам от българия?

arnold

Е щом е отключен ще работи. Само да не е CDMA:)
Real Mac mini

standalone

Ако е cdmа какво става? Аз имам 4s, който има слот за сим. Знаеш ли какво трябва да се направи ако си дойда в БГ и искам да го ползвам? Операторът е Спринт, ако това има значение.
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

ps_by

А, можете ли да ми обясните какво е това CDMA ?

arnold

Ако е CDMA не може да се ползва в БГ, защото няма място за СИМ, ако е към спринт трябва да се отключи...
Real Mac mini

arnold

Цитат на: standalone - 23-07-2012, 09:12:44
Ако е cdmа какво става? Аз имам 4s, който има слот за сим. Знаеш ли какво трябва да се направи ако си дойда в БГ и искам да го ползвам? Операторът е Спринт, ако това има значение.
Кажи на спринт че ще си ходи в БГ и искаш да ти го отключат...
Real Mac mini

standalone

@ Arnold - Thanks, както казват тук във вечните ловни полета. @ps_by - CDMA е системата за мобилна телефония, която ползват братята американци, основно ползват нея. Има и GSM, ама не е чак толкова разпространена. Нещата отиват към 50/50, но това в близко бъдеще. За повече информация - Google.
Приятен ден на всички!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

ps_by

Благодаря МНОГО !!!!

foctobar

Аз също искам да използвам телефон от чужбина, но тъй като става дума за кратък период, много ме вълнува дали Мтел или някой друг издават предплатени micro sim карти?

standalone

До колкто знам - не. Разбира се не мога да го твърдя на 100%, защото не съм в БГ в момента. Така бях чел някъде. Единствения вариант може да се окаже - You Tube и ножица или макетен нож.  ;D
Поздрави!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

foctobar

Е, остава да видим, а пък ако някой има друга информация... :)

arnold

Може да се отреже нормалната карта...
Real Mac mini

fpyyh

Аз съм втора година с "отрязана" вивателска карта, защото си купих 4ката от Испания и исках веднага да я пробвам - никакви проблеми.

foctobar

Ами ще пробвам да режа, като гледам. Ще се образовам преди това в Youtube. Благо!

faire

напиши в гугъл: micro sim template pdf Не ти трябват клипове в ютюб. Повече от елементарно е, но е играчка и ще ти отнеме 5-10 мин.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.