Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 16:24:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 398
Total: 398

398 гости, 0 потребители

Съхранение на батерия

Започната от JIM, 12-10-2011, 16:02:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

JIM

Един приятел ми каза , че ако макчето се ползва на кабел за  съхранението на батерията е най-добре да паднела до около 60% и после да се държи в хладилника :o :o
 някой правил ли е тази  гимнастика  ::) :)



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

Metal

Горе долу ::) просто не трябва да съхраняваш празна батерия... Ако ще си държиш батерията в хладилника то тя трябва да е заредена над 50%. Ама как ще я ползваш от там!?
Аз предпочитам да си я ползвам. т.е. по-добре да я ползваш 4 години отколкото да стой в хладилника 6  ;)

aciddroller

в хладилника? че за какво са тези гимнастики? аз често ползвам лаптопа си без батерия, само на кабел.

JIM

za да се запази по-дълко време



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

Wreck

Това ми напомня едно време ако си спомняте, как се увиваха дистанционните в пликчета. Все едно ще мрем с тези телевизори и да пазим дистанционото 50 години докато ни заровят с него. Е сега същото, ама с батерията :)
An apple a day keeps the doctor away!

arnold

Много хора още го правят това с дистанционните, други пък си слагат дори протектори на екрана, или не си отлепят заводските протектори от уредите... Абе въобще...
Real Mac mini

aciddroller

ем като ще я пазиш...защо не я махнеш и не я ползваш само когато пътуваш или излизаш?

JIM

Цитат на: aciddroller - 12-10-2011, 21:48:50
ем като ще я пазиш...защо не я махнеш и не я ползваш само когато пътуваш или излизаш?

Аз няма да я пазя,просто ми стана интересно това с хладилника



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

Lycan

Идеално пасва във ваничката за събиране вода

Pettidee

Здравейте, имам Macbook Pro 13 (Early 2011), следващите 4 месеца няма да го ползвам и искам да знам как да съхраня батерията дали да е заредя на 100% и да оставя изключен лаптопа или кажете някакво друго предложение.
Благодаря

faire

Това е, което и аз направих миналото лято, когато ходих на бригада :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Pettidee

Да и на мен ми предстои бригада, след като се върна какво беше състоянието на батерията, можеш ли да споделиш опит.

dcc

Заредена батерия(на 100%) никога не трябва да се съхранява.Процедурата е много елементарна и е следната:

1.Зареждате батерията на 100%
2.Започвате да работите само на батерия за да се разреди до между 40-50%
3.Изваждате батерията от лаптопа.

При това състояние не е проблем да издържи поне 3мес,въпреки,че е желателно да се повтаря описаното ежемесечно!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

HQ

dcc е напълно прав! Това е начина за литиево йонните батерии,за другите не знам.
Така и не намерих начин тази операция да се изпълнява софтуерно преди да ми се надуе батерията  >:(

Adamov

Колеги, айде и аз да споделя моя опит :) При мен има два варианта на манипулация на батерията. Единият е когато я ползвам с лаптопа. Тогава поне 1 път в седмицата правя следното: зареждам я на 100% след това ползвам докато не падне на 0% т.е. да заспи лаптопа. След като заспи го оставям в това положение поне 5ч., след което слагам кабела и я оставям да се зареди на 100% и поне 30-60мин. след 100те % все още я държа на кабел. Другия вариант е, когато ползвам лаптопа без батерия (само на кабел) тогава правя следното: преди да извадя батерията я зареждам на 100% и работя докато не падне между 75-80%, след което я изваждам и я прибирам в гардероба (зимата я слагах в друга стая, която не се отоплява директно от камина). Така я държа около 15-20 дена. След това я слагам, правя й 2-3 пълни цикъла и пак я оставям на 75-80% и я махам.

Резултата е следния: последния път като гледах параметрите, батерията беше на 720 цикъла и на 88% здраве като държи плътно 3ч.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd