Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:50:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 394
Total: 394

394 гости, 0 потребители

Iphone 5 проблем

Започната от emovt, 01-09-2015, 18:07:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

emovt

Здравейте,снощи си изтървах телефона,но падна на крака ми не беше сериозно падане.Като го взех беше се изключил и го включих наново и нямаше проблем.Но после забелязах,че се изключва сам.Пробвах с ресет,пълен рестор и не се оправяше проблема. След това забелязах,че се изключва само като го разклатя.След като го включа ми стои на Searching и докато не се свържа към Wi-Fi не прочита картата.Също така се рестартира датата и часа,връща се на 1970 ;D. Питах в един сервиз за телефони и ми казаха,че е от батерията и трябва да се сменя. За смяната с батерията ми искат 60лв. Аз сам доволен от батерията си,но наистина дали може да е от нея,защото при разклащане на телефона се чува нещо се клати вътре ?

П.С : С iOS 9 съм,пробвах и на 8.4.1 същата работа. На Settings/Privacy/Diagnostics & Usage Data ми дава awdd грешки.

bboyg

Най-вероятно нещо вътре се е разкачило. Сега само ще ти го закачат и ще ти вземат 60 лв. Изгледай някой туториъл как да отвориш телефона и си го оправи сам. 5-цата е най-лесна за ремонт ;)

Fifata

От кой град си? Аз и без пари ще ти го разглобя да ти закача батерията :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

emovt

То и на мен ми стана ясно,че искат да ме метнат,като ми казаха,че батерията за смяна. Аз съм от В.Търново,но нямам такaва отверка...

bboyg

Моя го отварям с много малка права отверка. После за вътре ти трябва пак малка, но кръстата. Мен ако питаш иди си вземи един комплект отверчици, хем ще си оправиш телефона, хем ще си ги ползваш и за напред :)

ggzy

И тук ремонта отива вече на към 260  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

emovt

Цитат на: ggzy - 02-09-2015, 18:56:06
И тук ремонта отива вече на към 260  ;D
Защо ?

ggzy

Скъсани кабели, изкъртени елементи, окъсени платки. Ежедневно се сблъсквам с неуспешните опити, някой да си поправи сам телефона.  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

kawabiker

Да ти кажа заради ето такива коментари и мнения на "майстори от сервизи" е тази тема , а и като цяло хората търсят варианти сами да си свършат работа и да не се виждате  ;)

ggzy

Не мисля , че има проблем в моя коментар, а в цитираното по-долу.

Цитат на: emovt - 01-09-2015, 18:07:37
Питах в един сервиз за телефони и ми казаха,че е от батерията и трябва да се сменя. За смяната с батерията ми искат 60лв.

Това че е попаднал на майстор-гадател, не означава, че всички са така. Да отиде на друго място. Аз също можех да се пробвам да си сменя сам перката на радиатора на колата (и най-вероятно щях да се справя), но имам глава на раменете и не рискувах да съсипя колата, а си платих на майстор.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

emovt

Цитат на: ggzy - 05-09-2015, 18:01:46
Скъсани кабели, изкъртени елементи, окъсени платки. Ежедневно се сблъсквам с неуспешните опити, някой да си поправи сам телефона.  ;D
Пич аз искам да отворя и да видя дали ще се справя сам.Не съм тръгнал да  махам батерията без да знам как стоят нещата.
А и в сервиза няма да мога да бъда сигурен,че ще ми сменят батерията.Знам ли може просто да ми я поправят и да ми кажат,че е сменена и да ми вземат 60-те лева.Така мисля,защото тези телефони не са като останалите да махнеш капака отзад и да видиш батерията старата ли е или нова.

ggzy

Успех и гледай внимателно клипчетата как става.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

streizar

не се замисляй и го отваряй най вероятно нещо се е разкачило вътре но като се замисля че всичко е много добре хванато може и да е друг проблема но като работиш внимателно ще се справиш тук има цялата ти необходима информация https://www.ifixit.com/Device/iPhone_5
ако имаш някакви затруднения пиши
PowerBook G4 15" 667MHz PPC/1024MB RAM/60GB HDD/Mac OS X 10.4 - (DVI - Ti)
MacBook 13" 2.13GHz C2D/4GB RAM/120GB SSD/750GB HDD/Mac OS X 10.9
AirPort Extreme 5th Generation
iPhone 5S IOS 9.2

emovt

Цитат на: streizar - 06-09-2015, 12:31:56
не се замисляй и го отваряй най вероятно нещо се е разкачило вътре но като се замисля че всичко е много добре хванато може и да е друг проблема но като работиш внимателно ще се справиш тук има цялата ти необходима информация https://www.ifixit.com/Device/iPhone_5
ако имаш някакви затруднения пиши
Благодаря за съветите и сайта !

emovt

Проблема е решен ! Липсвали са пластинките,които придържат дисплея и батерията...