Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 14:45:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 420
Total: 420

420 гости, 0 потребители

Клавиатура A1048 или A1243?

Започната от Морт, 02-04-2015, 16:33:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Трябва ми нова клавиатура, практически само за писане (код) и се чудя каква. Имах алуминиева и съм много доволен от усещането при писане, ниските бутони не ми пречат.



Мога да взема евтино от предното поколение:


А може би и Apple Pro Keyboard:


Съвети от някой ползвал ги? Може би и някаква друга клавиатура, сравнително евтина, добра за писане и удобна за Мак - Win клавишът да не е на твърде неудобно за шорткътите място - до спейса. Игри не играя, така че латенции, макрота и т.н. не ме вълнуват.
.fr

IVooDooI

Щом си доволен от алуминиевата защо не вземеш пак такава. Мен си ме кефи и трудно бих я заменил с друга.

bluesky

@Морт

Оборудвал съм Студиото с "предното поколение" от изложените от Теб фотографии. Бели и чисти -мечта!

От време на време "сканирам" Пазара за нещо по-ново, нещо по-така... (и Аз бих искал да работя и се развличам с нещо оптимално). Засега нищо по-подходящо не съм открил.

Apple Aluminium не съм използвал, за нея не мога да дам впечатления. (Да потракаш с нея в Магазин на Apple мисля, не е достатъчно, затова за нея не давам мнение).

Както спомена Колегата IVooDooI, щом Си доволен от Aluminium... Или опитай и двете...

За Мен Бялата е много приемлива - единственно неудобство - от време на време - изисква чистене. Правя го с Чист Спирт и тънки пластмасови клечки (между клавишите) и/или клечки за уши (главно отгоре и отстрани).
По-рядко, и го препоръчвам - изваждам всички клавиши и ОСНОВНО ИЗМИВАНЕ с Чист Спирт. Дизайна на прозрачния Борд отстрани изисква отстраняването на прахта - веднъж годишно.
Предимство пред Aluminium - ергономични клавиши - и "тракат" красиво - толкова красиво, колкото могат да тракат едни клавиши... ха, ха, хааа...

При Aluminium Съм забелязал едно леко, меко съпротивление из-под пръстите - Ти решаваш.

Дай info, ако обичаш, на какво се спря и как ги чувстваш.

Успех!

j.tochkov

Работил съм разбирай програмирал и с двата вида клавиатури. За нищо на света не искам да видя повече пластмасовата.

bluesky

@j.tochkov

Дали не е време да се преминава на Aluminium?  ;D

Hi, j.tochkov,

Би ли дал конкретно идея с какво Aluminium Ти допада повече - Човека Морт ЗАТОВА И ПИТА? Коя да избере? А не най-вече КОЯ сме избрали Ние, а по-скоро ЗАЩО сме я избрали?  ;D

Аз лично "избрах" Пластмасата, защото така "тръгна" с Power Mac G5-та, и после "унифицирах" всички Машини да имат еднакви клавиатури. Унифициран е и Software-a, и Операционните Системи съм избирал да са максимално съвместими една с друга.
Унификацията пести Ресурси и прави Работата по-ефективна, затова.

Доволен съм от Пластмасовите - визуално имат чист вид. Дадох Моите виждания по-горе.

Забелязъл съм, без да съм ползвал, че Aluminium има "меки" клавиши - предполагам, се дължи на различния Hardware - т.е., възможно е, при Aluminium, "пружинките", които връщат обратно клавишите, (след натискане), са от друг вид - предполагам, а и съм почти сигурен, (доколкото разбирам от техника), че са МЕМБРАННИ пружини, за разлика от "по-обикновен" пружинен принцип, при Пластмасата.

Чистенето също, може би, (почти сигурно), е по-добре решено при Aluminium.
От друга страна - Пластмасата е "по-ергономична", (на първо четене, на пръв поглед, отнася се САМО ЗА КЛАВИШИТЕ), от Aluminium, където е търсен по-скоро "модерен", "а-ла-sixties" ефект.

При Aluminium, от друга страна, по-ергономична ми се струва самата Подложка (по-тънка е), за разлика от клавишите, които са "по-дървени", по-обобщено решени, (като форма), спрямо КРАИЩАТА на формата на човешките пръсти.

Вече субективен въпрос - КОЙ КАКВО предпочита да пипа, (т.е. при докосване с пръстите), дали Пластмаса, или Гума, т.е. "сенса" откъм пипане е по-скоро субективен.
При ИЗБОР (либерализъм), можеш да избираш, при ДИКТАТ, (взимаш, каквото Ти дадат),  ;D ;D ;D...
Think, think... ha, ha, haaa...

За Мен - добър повод да опитам и Aluminium, въпреки че по план за Студиото преди всичко ще се оборудвам отново с Графични Таблети, може би пак Wacom, (когато Проектите наложат)...








j.tochkov

Не съм по дългите мнения. Лаконичен съм. Даже не изчетох твоето докрая.

Пластмасовата все едно докосваш силиконова цица.
Алуминиевата натурална стегната цица.
Тва е ин а нътшел.
;)

bluesky

@j.tochkov

ОТЛИЧНО КАЗАНО, ПРИЯТЕЛ!  ;D ;D ;D

bluesky

Сега остава само Морт да избере циците...  ;D ;D ;D

j.tochkov

Ръководен от чисто любопитство. Какво е това студио? Кво прайте там?

Морт

Ами явно пак ще е алуминиева. Мерси.
.fr

bluesky

@Морт

Успех за Морт с новата клавиатура!

.................................................................................
@j.tochkov

Благодаря за интереса.

Студио за Графичен Дизайн, (Визуална Комуникация).

В момента се наблюдава и "влечение" към Интериорен Дизайн ("Шефа", (жена Ми) в близко бъдеще завършва Интериорен Дизайн). Ентусиасти сме и на Индустриалния (а защо не и Продукт) Дизайн.

Общо взето - забавляваме се активно.

Морт

В крайна сметка ми изпадна 1048 (втората) за 4 евро и я взех нея. Разбирам какво има в предвид Точков със силиконовата цицка.
Но пък не е толкова зле, мисля, че ще се разберем. Само трябва да й пренаредя копчетата, че с тая френска подредба... Ама тука е така.
.fr

bluesky

Можеш и да си направиш и "тюнинг" на Бялата, (сега Ми дойде на ум), с лек акцент чрез финно оцветяване на отделен клавиш или няколко клавиша по определен критерий...

Бяло + сиво

Бяло + жълто

Бяло + зелено

...

Морт

Малко обратна връзка за бъдните поколения, след като пописах един месец на пластиката и после един месец на халумин:
Определено алуминиевата е доста по-ергономична и комфортна за писане.
Пластиката има твърде много съпротивление на натискането на копчетата и самото натискане е доста по-гумено. На пластмасовата копчетата потъват доста повече (което не е изненадващо) и зависи къде е разположен пръста по копчето, може да се закача по ръбовете на съседни копчета (което важи за всички високопрофилни клавиатури).
За 4 евро не се оплаквам.
.fr

arnold

Естествено, че алуминиева:)
Real Mac mini