Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-06-2024, 14:42:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 105
Total: 105

105 гости, 0 потребители

Virtual Visa/ Visa Electron за Аpp Store

Започната от qubit, 14-11-2014, 15:22:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

qubit

Здравейте ;)

Пробвах да си направя Apple ID, защото искам да си купя едно приложение, но не ми позволява да се регистрирам с Visa Electron от банка ДСК, както и Virtual Visa. Тъй като имам регистрация в PayPal, искам да пробвам и с него но не ми позволява, за българия има опции само мастеркард, виза и американ експрес.

Някой може ли да ме посъветва, няма ли някакъв начин да си пазарувам с тези карти от ДСК или с пейпал?

Adamov

#1
Аз съм с Виза Електрон, но от друга банка и няма проблем. Просто трябва да имаш пари в картата. Минимум 10лв. защото първоначално за потвърждаване взима пари, които след тва връща :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

qubit

ясно! Благодаря за пояснението! Поздрави  ;)

stankov.s

Аз с дебитна VISA Electron на FIBank не успях. С кредитната им Master стана без проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

ponski

Цитат на: stankov.s - 14-11-2014, 21:08:18
Аз с дебитна VISA Electron на FIBank не успях. С кредитната им Master стана без проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз ползвам 2 такива и нямам проблем, нещо не е имало наличност в тях може би или някакъв друг проблем.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

faire

И аз нямам проблеми с българска Виза Електрон към ПИБ. Някой знае ли обаче как може да се регистрира някаква карта в щатския магазин? Някаква виртуална, която да работи със сигурност, има ли?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

qubit

като избера страна България, ми дава само три опции : виза, мастер кард, американ експрес. Въобще нямам опция виза електрон.

Къде мога да пробвам с тази виртуал виза?

Защо за българия няма опция PayPal?

faire

Виза Електрон е вид Виза. Надявам се ме разбра :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

qubit

ясно, но не ми даде да се регистрирам с нея. Ще пробвам отново в понеделник. че не съм сигурен дали има някакви пари на сметката, и ще пиша пак!

Благодаря за помощта на отзовалите се! ;)

kmonev

Може да има териториално ограничение. Аз имам подобен проблем в playstation app store, който ми е английски и не иска да приема български карти !
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

qubit

Цитат на: kmonev - 15-11-2014, 22:53:44
Може да има териториално ограничение. Аз имам подобен проблем в playstation app store, който ми е английски и не иска да приема български карти !


Да, на мен всъщност въпроса ми беше дали някой успешно си е регистрирал аppple id, съответно да пазарува от апп стора с виза електрон/ виртаул / на банка дск конкретно, защото явно има различни ограничения в payment methods в различните страни.

по други форуми съм срещал също отзиви, че с виза електрон от ПИБ става пазаруване от ebay, но не съм срещал информация за дск или пък за apple app store.


arnold

Проблема е в банката май не в типа на картата...
Real Mac mini

kmonev

Аз съм регистриран в българския апп стор на епъл и нямам никакви проблеми с регистрацията и покупки с виза електрон издадена от ЦКБ!
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

ProstoAZ

Ползвах ВИЗА ЕЛЕКТРОН и МАСТЪР на ДСК  -и двете работеха с апъл и майкродофт и където съм ги пробвал.

Имам и нормални кредитни карти към ПИБ - работят нормално.

Ако пусна щатския стор - не работят, защото искат адресът да е в щатите, а той - не е. По него ме засичат.

Това е:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Fifata

Виза електрон от ОББ също работи без проблем в Българския стор!
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod