Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 10:09:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 418
Total: 419

418 гости, 1 потребител
Fifata

Банкиране през Сафари!!!

Започната от pneshev, 03-03-2012, 20:30:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pneshev

[img]Здравейте!
Преди доста време през Сафари спокойно си отварях страницата на ОББ и Райфайзен за банкирането. Пробвах се да добавя сертификата си (който е бил изтекъл) и стана обърквация. Когато искам да отворя някоя от двете страници ми излиза прозолец искащ да избера валиден сертификат. Как да махна въпросното нещо. Ако искам да влезна в този страница през FireFox става без проблем.
Има ли някой представа какво съм прецакал и как до го оправя. Съжалявам ако обяснението ми е тъпо, но не знам как да го обясня по-добре. Исках да добавя скриин шот на това какъв прозорец ми излиза и какво точно иска но не знам как става :-)
Мерси предварително
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

arnold

Май не става със сафари...
Като може с лисицата - давай с нея.
Real Mac mini

pneshev

Не знам как стана, но влезнах в кейчан аксес и от там изтрих стария сертификат. Сега влизам в страниците (най-накрая). Остава да подам заявка за нов сертификат. Стига да открия как става за мак (ако има разлика де). Но и аз останах с впечатление че през Сафари само гледаш. Не можеш да оперираш.
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

arnold

Така е, като тези които правят сайтовете на банките не са чували за Мак...
Real Mac mini

pneshev

Определено си прав.
А може ли помощ за това как да добавям снимки тук. Ако имам някакъв проблем и искам да го покажа, как точно да го добавя?
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

philip_petev

Цитат на: arnold - 04-03-2012, 11:13:02
Така е, като тези които правят сайтовете на банките не са чували за Мак...


Напротив, чували са за Мак, но явно не са чували за Хром и Сафари, защото само тези браузъри имат подобни проблеми с интернет банкиранията на нашите банки. Почти на всички наши банки сайтовете им за онлайн банкиране са правени за работа само с IE и Firefox и други не се признават (тази информация е първа ръка от Call Center-а на банка ДСК, предполагам, че при останалите положението не е много по-различно).

@pneshev:  поради липсата на IE за OSX (поне липса на актуална версия, едно време знам, че имаше), единствения начин да банкираш нормално под OSX е с Firefox, аз го ползвам за тази цел и под Windows и досега като цяло съм имал доста по-малко проблеми отколкото с IE за тази цел, дори останах приятно изненадан колко лесно беше да си подкарам електронния подпис на Инфонотари под OSX.
Laptop: HP ProBook 4340s (F.60): Core i5-3230M @ 2.6 GHz, 8 GB DDR3 1333 MHz, Intel HD4000, 500 GB HDD, OS X Mavericks 10.10.3 / Win 7 UEFI
Desktop: GA-H77N-WiFi (BIOS F4): Core i7-3770 @ 3.4 GHz, 8 GB RAM, EVGA GTX 650, OS X Mavericks 10.9.5 / Win 7 UEFI

jicall

Потвърждавам че и при Булбанк е същото положение,затова минах изцяло на Firefox.
一番

Metal

Честно казано и на това трябва да сме благодарни, Firefox.
Онзи ден инсталирах на шефа(англичанин), VMWare Fusion с боза и IE за да може да си банкира с неговите банки, и двете от които признаваха само IE.  ;)

georgekodinov

Потвърждавам че единствения браузър под мак който напълно работи с банкирането на ПИБ е Firefox. Сафарито работи за повечето неща, но са направили едно "подписване" при изпращане на превод което явно използва недокументирани номера от Firefox.
И друго което забелязах е че докато работи daemona за смарткартите под макос (pcscd) с драйвера който върви със смарткартата на инфонотари външната ми клавиатура на лаптопа се държи като полудяла. Вътрешната си работи супер, но външната запецва на случайни интервали.

atirage

Сменете банката  ;) никога не съм имал проблеми с банкирането на ЦКБ през Сафари  ;D
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Lacho

Е само и аз да кажа, че Пощенска и Райфайзен не признават Сафари-то и двете искат IE или Firefox и се наложи на стария ми Мак да инсталирам лисанката за да банкирам. На този още не съм инсталирал лисан, но не мога да отварям дори и за справка сайта на Райфайзен, нещо се омазва с Apple сертификат и не мога да го пусна, та дори и за справка. Ако някой знае как да го подкарам под Safari да сподели опит
MacBook Air 13" i5 1.6Ghz 4Gb 128 Gb 
MacBook Air 13"M1 8Gb 256Gb
iPhone 12 64 Gb
Apple TV 2 and 3 gen
www.metrometal.bg
www.metropilot.bg

pafkata

Знам,че темата е стара, но имам интересно допълнение.
Все пак доста хора ползват търсачката да намерят съвет в стари теми.

Повечето от нас ползват Firefox за банкиране, но всеки ъпдейт от последните 3 версии ми чупи подписването със сертификат.

Реших да видя дали няма алтернативи и намерих

https://www.gnu.org/software/gnuzilla/

Което реално е клонинг на Firefox направен от GNU - организацията на онова хипи Ричард Столман, който проповядва само за свободен софтуер.

Заедно с този адд-он за Firefox:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/signtextjs/

който се препоръчва от банките за подписване

Вече нямам никакви проблеми с онлайн банкирането!

ProstoAZ

Аз просто държа лисицата само за банкиране и не я ъпдейтвам и това е:))


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

DALT

Цитат на: ProstoAZ - 20-03-2016, 23:27:26
Аз просто държа лисицата само за банкиране и не я ъпдейтвам и това е:))


Sent from my iPhone using Tapatalk

От 3-4 години си ползвам Сафарито за банкиране в Алианц без проблеми. Не ползвам сертификат за подписване, а токън. Преди това правех същото и в ПИБ, но от там се махнах заради прекалената им алчност.

shaman

Цитат на: DALT - 22-03-2016, 08:11:01

От 3-4 години си ползвам Сафарито за банкиране в Алианц без проблеми. Не ползвам сертификат за подписване, а токън. Преди това правех същото и в ПИБ, но от там се махнах заради прекалената им алчност.

Мдаа. и аз точно така ;)
Въпреки, че напоследък и Алианц се овълчиха и вдигат периодично таксите :(