Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 09:02:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 432
Total: 433

432 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Много горещ MacBook Pro.. Моля помогнете...

Започната от Stan, 14-09-2011, 23:41:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stan

Здравейте. Купих си MacBook Pro преди 2 месеца от Англия  чисто нов, но забелязах
, че започна ли да гледам някакво HD видео или да играя накяква по тежка игра(Modern Combat примерно) и винтилатора започва да набира висока скорост, започва да пари целият Мac... пари, така че дори да не мога да си го държа на краката...Че даже излиза от играта както си играя...Казаха ми, че можело да е щото бил пълен с прах...ама това с паренето стана още първите дни...
Моля ако някой е запознат да каже защо така пари и защо излиза от играта :)
Миг невнимание-цял живот умрял!

iapplethis

#1
Ама какъв точно е макбука? Аз имам мак мини 2010, и като гледам HD си грее яко, даже и някоя елементарна игра да пусна и минава 65+ за това и му махам капака и го поставям на една страна. Според мен е нормално ако е по слабичък. Аз като го взех минито тръгнах да експортвам 720п от iMovie и да правя други работи едновременно като почна само да се рестартира и да изключва iMovie-то.

Мога да те посъветвам да си инсталираш iStat Pro и smcFanControl да следиш температурата и кое колко ти товари процесора.

Lycan

това с винтилатора не е за игри, смени го за wii/playstation/xbox

angelvn

Ти това мак мини го изкара еб*си келеша :)
Как така аз на моето като правя 720p експорти през iMovie нямам никакви проблеми.
Играя Dead Island, Wolfenstein и StarCraft2, без да засича и да прави проблеми. Вярно, грее и се чуват перките, но това си е нормално и на MacBook white-a се чуваха (там температурите дори бяха по-високи).
При HD-тата не съм му чувал перките...
Също така, да чукна на дърво, но внезапни рестарти не съм имал.
UI designer and developer

iapplethis

С такова впечатление останах, защо иначе ми се реска и спираше аймувито, сигурно още не се е било "разработило" както трябва, щото пък наскоро пак експортвах 720п на отворен капак и нямаше проблем. А примерно като го държа затворено и пусна клип със скапано качество и Bejeweled 3(на 800.600 не фулл скрийн) и вече си минава 70 спокойно, за мене това е много. Също в хрома като наотворя няколко страници и се дигат към 10тина градуса. Иначе пък си гледам 720/1080 без проблем, но като го отворя да смучи повече въздух съм по спокоен.

angelvn

На мен ми държи по около 50 градуса при Photoshop CS5.1 с два работни файла с по 100-200 слоя. Пуснато флаш видео (youtube/vbox) на Сафари с още няколко таба. Сваляне на торент през трансмишъна. Пуснат скайп, itunes, quicktime и Mail.
До 68 градуса вдига след поне половин час играене на SimCity4, Dead Island и пр. От разните елементарни игри като Bejeweled, Plants & Zombies не грее.
Виж как му е перката, така отворен и настрани рискуваш да го бутнеш и да падне докато зарежда нещо...като резултата може да е прецакан твърд диск накрая ;)
UI designer and developer

iapplethis

Ето едно примерно състояние: http://store.picbg.net/pubpic/36/61/6607aeab1a423661.png
Перката мисля че му е добре, за сега 1 път падна така но си беше както описах и преди тва, принципно пътувам и го разнасям с мен. А пък харда какво общо има?

angelvn

До автора на темата: внезапното излизане случвало ли се е и с други игри освен, тази която цитираш? Освен това - под Windows ли ги играеш или ги играеш емулирани под Mac OS X?

@iapplethis - ако падне компютъра (както е бил изправен) докато зарежда нещо, рискуваш да се надере плочата на твърдия диск и следвателно твърдия диск да замине.
Сега инсталирах и пуснах играта от скрийншота ти - ползва 34% от CPU-то... нищо фрапиращо не виждам. И както ти казах - до сега (мак минито си го ползвам от около 3 месеца) не съм имал проблеми, подобни на твоите. Нито съм ги имал и с предния ми macbook white early 2009.
UI designer and developer

Stan

"Маc"-а е 13" i5 dual core , 4 RAM HD video Intel, 320 Hard Drive 2011 модел. Ами само на тази игра ми излиза така, защото уж се води по тежка, заради графиката може би...инъче си игразя "ЗУМА" и "Асфалт 6" или "Машинарум" където пак са HD и с яка графика, но никога не ми е излизало така или да се чува така плашещо перката...Инъче с HD videos нямам проблеми. Гледах видео в "You Tube" как някф пич си играе "Call of Duty" (последното) на същия модел като моя, а уж тя е супер тежка и с яка графика..Та нито му се чуваше перката нито му излизаше. И нали на игрите си пише че си става за този и този модел..пък дефакто прегрява и неможе да "мисли" и излиза от "Ап-а" Пробвах да я играя  на най-ниското качество и на полувин екран и пак същия проблем...  :-[ :-[ :-[
Миг невнимание-цял живот умрял!

wess-music

СТАН,
Добре е да дадеш отговор на питането от по-горе, тъй като това би било от полза да се знае и за други подобни състояния.
Моя Макбук про най-много е грял под емулиран Вин.

Stan

Не дадох отговор, защото не знам какво значи емулирано нещо си... Играта е дърпана от сайт за безплатни апове...не е от апп-стора. Може ли да излиза от нея заради това... и като извод мога ли да кажа, че е нормално да си грее така, дори ако не товаря видео-картата сериозно (видео и игри примерно)
Миг невнимание-цял живот умрял!

t0t0

нормално е да си грее, но да те изхвърля от приложения не би трябвало да се случва ... моят в момента само на сафари без флашове стои на 55-60 градуса 2000rpm, а съм му почиствал въздухопровода преди 2 седмици ... за горещия корпус си е нормално, нали все пак е алуминиев
ПП: ще ти дам един личен съвет - не си слагай лаптопа в скута ;) цък
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Stan

благодаря много  ;) А между другото може ли да попитам има ли някакъф начин да си сменям езика чрез клавиши на клавиатутарата? Както и има ли начин да се изправят леки вдлубнатини по външната част на капака ?  :angel:
Миг невнимание-цял живот умрял!

t0t0

по дефолт трябва да е Command+Space или си го настройваш от System Preferences -> Keyboard -> Keyboard Shortcuts
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

angelvn

Само не забравяй да махнеш тикчетата на шорткътите за Spotlight, понеже Spotlight-a ползва същата клавишна комбинация :)
UI designer and developer