Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 10:46:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 415
Total: 415

415 гости, 0 потребители

Съвет за iMac

Започната от stelt3, 05-12-2010, 07:07:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stelt3

Решил съм да си купя iMac, но се нуждая от съвет. Винаги съм работил с PC и по точно с Windows. Кажете дали Mac е наистина толкова стабилен и красив, колкото го представят от apple. Лесно ли се свиква със самата операционна система и програмите й. Ценета не е малка и не искам да остана разочерован.

Благодаря предварително!  ;)

yamahadrums

Цитат на: stelt3 - 05-12-2010, 07:07:22
Решил съм да си купя iMac, но се нуждая от съвет. Винаги съм работил с PC и по точно с Windows. Кажете дали Mac е наистина толкова стабилен и красив, колкото го представят от apple. Лесно ли се свиква със самата операционна система и програмите й. Ценета не е малка и не искам да остана разочерован.

Благодаря предварително!  ;)

  Всъщност всичко това са долни инсинуации. Ужасно нестабилна и грозна операционна система. Нарочно ти ги  говорят тия неща, за да те убедят да си купиш компютър от Apple. Ужасна фирма-да гради политиката си на лъжи! Все още не мога да повярвам, че с години ме манпулират, а аз не мога да им се противопоставя. Чувствам се толкова слаб, уязвим и манипулируем (последното едвам го произнесох).
  А сега малко по-сериозно! Трябва ли някой да ти казва кое е красиво и кое не е? Я сложи една снимка на гаджето си да ти кажа дали да ходиш с него или да си търсиш по-красиво.  ;) (Ама нали казахме "А сега малко по-сериозно!")
  Що се отнася до стабилността-ми то това е основната идея на тая платформа, освен че е красива. Свиква се лесно, защото е доста интуитивна. Е, в началото ще ти е малко трудно да се отърсиш от навиците, придобити по време на съвместното ти съжителство с Windows, но лесно се свиква с хубавото. Преди това кажи за какво ще го ползваш, за да споделим мнение кой модел би бил най-удачен. Както каза цената не е малка.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

stelt3

Ами насочил съм се към 21 инча. Не ми трябват повече.
Ще го ползвам общо взето за всичко-снимки, музика, филми, игри, документи и т.н. Видях оферти в техномаркет и мултирама. От Варна съм ако межеш, предложи други магазини.

yamahadrums

   Няма да те разубеждавам, защото и аз съм с iMac и мисля, че е идеалният вариант за тези неща. Във Варна видях, че оторизиран дилър е една фирма Kytex. Само не знам дали все още се занимават с това. Но като се замисля спокойно можеш да си го купиш оттам, откъдето ти е най-удобно. Разлика от 5-10 лв едва ли има значение.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

pravdo

Аз съм с този от подписа ми и съм супер доволен.
Ако ти останат 2х35 лв си купи веднага още 2х2 ГБ РАМ
да ти станат 8 и направо ще лети.
(във форума има поне 2 оферти за памет на такива цени)

компа е супер, ех ако можеше и с матов монитор да е, ама...


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

angelvn

Всичките разновидности от актуалните iMac-ове ги има в Пъблик. Ако искаш по-голяма отстъпка си поръчай от Техномаркет (~100-200лв. е отстъпката ако си спомням правилно).
UI designer and developer

stelt3

Mac има ли българска подръжка?  ::) Май има нали.  :)

pravdo

Криейтив център (Епъл Център) са оторизиран сервиз.
Няма значение от къде е купен компа (коя държава или град)
в рамките на една година (колкото е обикновената гаранция)
сервиза е безплатен.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

stelt3

Цитат на: pravdo - 05-12-2010, 12:12:45
Криейтив център (Епъл Център) са оторизиран сервиз.
Няма значение от къде е купен компа (коя държава или град)
в рамките на една година (колкото е обикновената гаранция)
сервиза е безплатен.

Не имах впредвид дали има български език самата ОС.

angelvn

Няма български език, има само вградена бг фонетика и БДС.
UI designer and developer

wess-music

Цитат на: pravdo - 05-12-2010, 12:12:45
Криейтив център (Епъл Център) са оторизиран сервиз.
Няма значение от къде е купен компа (коя държава или град)
в рамките на една година (колкото е обикновената гаранция)
сервиза е безплатен.



Една година е гаранцията, ако е купен на името на фирма тук, в БГ, или от чужбина, разбира се без Епъл кеър.
Ако е с кеъра, по-добре, защото Креативен център го облужват и него. Т.е. 3 години гаранция.

Закупен от часно лице в БГ той им право безусловно на 2 години, което ми бе потвърдено и от Нов Мак, и от Креативен център.

Има разбира се има алтернатива за гаранциите за машини купени от вън – множество магазини в Европа дават допълнителна гаранция за да зарибяват клиентите си.
DV247.com oт Англия, дават 4 години. Доставката от там е около 20 паунда.
В Германия се предлагат от 3 до 5 години гаранция поета от самия магазин след изтичане на пъвата година.
http://www.hoh.de/Apple/Garantieverlaengerungen/HOH-Garantieverlaengerung-36-iMac-Bring-In_i9499_116257.htm
Нямам време да превеждам, но в обши линии се чете за 36 месеца, че е 71 Евро, а за пет години 129 Евро:
http://www.hoh.de/Apple/Garantieverlaengerungen/HOH-Garantieverlaengerung-60-iMac-Bring-In_i9499_121249.htm 

Неудобството е, че ако искаш да я позлваш след първата година, трябва да си пращаш машина там от където е купена.

Епъл кеъра на същите е 145 Евра.
http://www.hoh.de/Apple/Garantieverlaengerungen/Apple-Care-Protection-Plan-iMac-MA520D/A_i9499_88204.htm

Закупувайки ай Мак от там с кеър за 3 години ти излиза:
http://www.hoh.de/Apple/iMac/Apple-iMac-546cm-215-MC508D/A_i7603_121384.htm

ай Мак с и3 на 3.06 и 500 ГБ: 1139 Евро + 30 доставка + 145 Епъл кеър = 2575,44 с ДДС (при 1,96 лв за 1 Евро)
Мита и глупости няма. Директно плащаш и получаваш.

Aко си го купиш от Нов мак е малко по-евтино, разбира се с 2 години. Сам си решаваш. Във Варна не знам колко струва на мсетата които си визирал, но това е начина да си направиш сметката откъде.

http://www.novmak.com/t/apple-imac/z0jl000f7/imac-21-5-core-i3-3-06ghz-4gb-500gb-radeon-hd-4670-sd-s-bezjichna-mishka-klaviatura-i-1gb-ram-pamet-bonus

__________

А ако ви прави впечатление, айМакиве се продават във форума по-рядко от останалите неща, което идва да рече, че собствениците им са доволни, а машините държаливи както морално, така и за целите, за които са закупени.

pravdo

Здравей Веско,
това за 2 годишната гаранция живо ме интересува,
защото по Закона за защита на потребителите, подобна техника
трябва задължително да е с 2 години гаранция, а същите Епъл Център
ми продадоха иМака с 1 годишна гаранция...
Кога си ги питал и купувал ли си от тях скоро с 2 годишна гаранция (без кеър)?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dodo1

 Може да помислиш и за Мак мини.Аз от лятото съм с такъв и съм доволен.Малко, безшумно и красиво :) Освен ако не мислиш да го товариш много ще ти върши работа.И под товарене имам предвид фото обработка, монтаж и други такива неща за които си трябва по-яка машина.Не че минито няма да се справи, просто отнема повече време.А че Мак ОС е по-добрата система от Виндоуз сам ще се убедиш :)

angelvn

Мак Мини-то е чудесна машинка. Ползвал съм старо такова (модел 2006та) и ми вършеше добра работа, дори възпроизвеждаше mkv-та по 720p и почти всички на 1080p. с мижавата си вградена Intel GMA950.
За уеб дизайнери също става, но ще трябва да се броят пари за по-хубав монитор.
Компактна машинка, с достатъчна мощност, на сравнително прилична цена. Ако трябваше да си вземам нещо на Епъл в момента и да не е лаптоп, изборът ми би бил Мак мини.

Ух, почувствах се като онзи с обецата от WS Teleshop...
UI designer and developer

Wreck

Най-убаво, евтино и стабило Ubuntu!
An apple a day keeps the doctor away!