Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-05-2024, 06:46:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 221
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 202
Total: 202

202 гости, 0 потребители

Нуждая се спешно от РИП

Започната от triniti, 25-02-2009, 11:36:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

triniti

Здравейте, сладури :D.
Имам нужда спешно от някакъв РИП /osX/ за проверка на принтерски файлове. Това чудо не съм го ползвала повече от 10 години.
Но се оказва последно време, че PDF-ите ми не правят превю в печатницата, а оттам не могат да ми кажат какъв и откъде е проблема.
Аз пък въобще си нямам идея за какво говорят. Ако вие имате идея за нещо друго с което бих могла да ги проверявам /PDF-ите/, моля споделете.

Pitar

Като за начало, pdf не е принтерски файл. Иначе, Pitstop pro, FlightCheck и сигурно има и  preflight+soft+mac

triniti

Да, Pitar, наистина не е принтерски, но генериран е от .ps-файл, и се ползва за печат, което може би знаеш.
Пит стопа, флайт чека и т.н. правят превю на файловете, а RIP-а на експонаторската машина не прави превю на файла ми,
а той не може да ми даде откъде идва грешката. Може да е от много фактори /шрифт, снимка и т.н./
Когато работех на 9-тка OS ползвахме програма за RIP-ване, която естествено не бих могла да помня как се казва.
Файлът се разглеждаше на канали и пиксели за грешки и т.н. Трябва ми нещо подобно.
Pitar, благодаря ти за бързия отговор. ;)

zmeYpc

Тринити, ползвай си нещата от CS2, CS3 или от CS4. За документи на PDF си е повече от достатъчно за проверка. PitStop, ако ще правиш промени: цветове, дебелини на линии, компостно черно в 100% черно, РГБ към ЦМИК, махане на пантони и др. такива.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

triniti

Да, zmeYpc, мноого мерси,
Но проблемът си остава. Експонирах отново близо 90 страници. При мен са ОК.
Но в печатницата /все пак говоря за Лито Балкан/ отново RIP-а не им прави preview на някои от PDF-ите.
Правиха ми проба, на един-два документа на места шрифтовете излизат по-удебелени, но....
Ще търся и ще питам отново за помощ.
Thank's Man

Taiko_Sama

Тринити, това с удебелените шрифтове става ако има преливка или прозрачност под тях ...
А празните страници ... може да имаш проблеми с овърпринта ... всички тези проблеми могат да се видят и с префлайт-а на Акробата. РИП може и да помогне но не е гаранция освен ако не е същия като на Лито ;-). В нашия офис има 3 рип-а и всеки си е башка луд ;-)
Ако искаш може да ми пратиш ПДФ който не излиза на РИП-а да го погледна и някой от тия с дебелите шрифтове.
MacBook Pro Retina, 15-inch, Late 2013, Processor  2,6 GHz Intel Core i7, Memory  16 GB 1600 MHz DDR3

Pitar

#6
Цитат на: triniti - 25-02-2009, 11:36:53
Ако вие имате идея за нещо друго с което бих могла да ги проверявам /PDF-ите/, моля споделете.


Останах с впечатление, че става въпрос за pdf-и. Това което ти трябва май беше Арлекин /не знам точно как се пише/. По безболезнения вариант е да ти дадат техния или да качиш рип за пц, има ги.


PS  http://www.apple.com/downloads/macosx/drivers/rtiharlequinripsoftware.html

Между другото, от коя програма произлизат тези бъгни?

triniti

СТРАХОТНИ СТЕ.
Толкова бързо се включвате в проблемите с всякакви мнения и решения. Бих искала да ви изпратя PDF,
но понеже не са излезнали на пазара списанията, няма как... знаете... Струва ми се, че проблемът ще си остане в офиса.
А аз просто ги правя епсове и да се оправят.

zmeYpc

Цитат на: triniti - 25-02-2009, 17:44:55
... /все пак говоря за Лито Балкан/ ...
Литобалкан ги познавам до болка. Вижте дали няма да е по-изгодно да рипвате другаде и да им давате пластините готови (по указания на технолозите им). Без да им вземеш специфичните допотопни настройки за Акробат няма да стане. Винаги отгърмява нещо. Преди време от нашата фирма ги занулихме по този начин. И бяхме щастливи.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1