Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 21:13:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 330
Total: 331

330 гости, 1 потребител
angelvn

Проблем със сваляне на торенти в скоростта

Започната от macair, 28-12-2014, 19:46:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

macair

Здравейте ползвам  macair s yosemite и имам следния проблем като тръгна да свалям торенти върху SSD то нямам проблем , скоростта е около 10-12 мб в секунда което ме задоволява , но ако дам торента да се сваля директно върху флашка , тръгва за 20тина секунди на 5-6мб в секунда и после почва да пада и държи през цялото време скорост от 0.4 - 0.6 мб в секунда което е много бавно , как може да се оправи това ? гледах в клипчета ,че било от диск овърлауд и някъв буфер и как се оправя под луиндолс но за мак нищо ?

https://www.youtube.com/watch?v=gwpZigUQQ30

faire

Каква е флашката? Ако е usb 2.0 мисля, че е нормално. Защо не теглиш на ССД-то и след това да прехвърлиш. Едва ли ще отнеме повече от няколко минути отгоре.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

macair

Защото флашката е като нас съръвр бодната в рутер и е най удобно от всички пс-та да се налива директно там , и все пак от ссд на флашка 2.0 си прехвърлям с над 10-15 мб в секунда , чак на 500 кб да пада малко странно ми се вижда това

Wizi

Пускаш си Торент-а да се сваля ОТ компютъра ти да се сваля НА флашката, която е закачена за рутера ти - правилно ли съм разбрал?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

macair

правилно си разбрал и почва примерно първата минута с някаква стабилна скорост 5-6-7 мб в секунда и после пада и дига макс 500 кб

Wizi

Според мен трябва да си напълно доволен от такава скорост при безумието, което сътворяваш.  ;)

Най-добър вариант: рутерът/нещо-друго  сваля директно в/у себе си (флашка или хард диск). Така не се губи никаква скорост при трансфера, но явно в този случай няма как да го реализираш, защото не вярвам да намериш рутер с торент клиент освен ако не е някой линукс (dd-wrt, openwrt) далавера.

По-добрият вариант: сваляш локално при теб и след това просто само копираш в/у флашката, която е закачена на рутера.


Проблемът е там, че веднъж точиш от рутера към теб,, после ъплоудваш обратно, а накрая и самия торент непрекъснато проверява кое до къде е стигнало с трансфера и всичко това предполагам по безжична вързка, което като комбинация може да генерира едно единствено нещо, а именно боза. Както виждаш и го прави много успешно!  ;)

Има за по 100на лева кутии за NAS. Всеки NAS има функция за торент клиент. Слагаш му един хард диск вътре и пееш! Хем ще е вече истински бързо, хем ще е отново винаги видим за всички в мрежата, хем ще имаш МНОГО благини към него. Рутерите, които могат пълноценно да използват закачена флашка за тях с някакъв нормален трансфер, са сравнително малко, погледни в smallnetbuilder.цом за изчерпателни тестове, ако те интересува истински.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

macair

Аз се чудя защо тръгва на добра скорост и след някво времре умира ? Сайта изглежда интересен ще го разгледам , че ме мъчи и друг въпрос има ли начин филми наляти на флаш паметта на рутера дето се стриймват без проблем по DLNA директно на твто ми перфектно без насичане и тн да им се подкарът субтитри

Wizi

DLNA + субтитри може да се окаже сложна задача. Най-малкото да трябва да си поиграеш с енкодинга на самите субтитри. По-вероятно е да нямаш успех или да имаш скъсани нерви.

Успех във всеки един случай!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

macair

За енкодинга знам ,че се препоръчва уникод , но как да стане под макос ? С бозата е лесно отваряш нотпада и го пресейфаш ,а на мака ?

iNtaCt


ProstoAZ

Скоростта ми за теглете през уай фай на мака беше до 12 мгб/сек, сега едва отлепя до 6. Има ли идея някой защо е така?

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

faire

Причини - бол. Никой не може да ти каже. Най-добре инсталирай някоя програма, която да ти показва мрежите около теб и съответно кой канал заемат. Избери си канал, който да не е в конфликт с останалите. Зависи още от куп неща, като разположение, множество кабели или електроники в близост до устройствата, dect телефони, микровълнови и какво ли още не...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.