Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 00:35:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 414
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 364
Total: 366

364 гости, 2 потребители
BuSteR, Пиф

Въпрос за iMovie

Започната от scrap, 26-03-2008, 15:24:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Имам клипче, създадено чрез Quicktime Player и Image Sequence функцията ,клип, който се състои от поредица от снимки (timelapse video). Quicktime-a го прави в .mov формат. Искам да добавя аудио и разни други такива дребни неща и отварям iMovie-то и ме пита в какъв формат искам да е проекта. Избирам HDV 720p и импортвам клипа. Веднъж в iMovie, се губи остротата на картинката, цветовете избледняват, появява се и просветление на тъмните места.. изобщо нищо общо с клипа от quicktime. Някой има ли идея защо така става? Или ако може да препоръчате нещо друго за мак.

avioli

Получават ти се тези промени в качеството, защото клипа ти явно се рекомпресира. Quicktime прави mov файл от снимки като ги смалява до резолюцията и ги подрежда в layer-и (пластове), а не на поток както е по-правилно да става... Разбира се по техния начин файла става доста по-малък отколкото ако е с видео поток (разбирай всяка секунда има 24 кадъра и всеки се компресира, а иначе имаш една снимка, която не се сменя с нищо за определено време). Такъв поток получаваш с iMovie като импортираш клипа.
Пробвай софта FotoMagico - той е добър, а и лесен за изготвяне на слайдове. До колкото помня можеше да се добави и звук, и текст, дори и леееека анимация (движение на снимката). Тази програмка пак ще ти направи видео поток. САМО Quicktime прави онова готино качество - трябва да се примириш ако искаш да добавиш ефекти :).
Ако искаш само звук да добавиш в клипа си от Quicktime, то това става с Copy/Paste или с Add to Movie and Scale.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

scrap

Работата е там, че когато правиш timelapse видео чрез Image Sequence с Quicktime си избираш колко кадъра в секунда да ти пусне клипа, което мисля, че го няма в повечето слайдшоу програми.

А има и още нещо. Понеже клипчето съм го пуснал на 15 кадъра в секунда и след като добавя и музиката и тя върви забързано - като че ли пак 15 fps, явно за да се нагоди към видеото. Това става. когато натисна Add to selection and scale. А когато дам само Add to movie, тогава видеото свършва и чак тогава тръгва песента, но на бял екран.

Angelo

А защо не го направиш с imovie - подреждаш снимките,слагаш каквито ефекти искаш след това - share/export using quickTime/options/setings, за compression type - избираш H264 a за size 1280x720 hd
Така мисля че ще се получи най качествено.

SiCKPuP

Доколкото помня и от iPhoto можеш да си направиш slideshow и да го експортнеш като филм, или даже двд (или пдф фотоалбум ако желаеш)

Що се отнася за fps от 15 вместо 25... ми да ти кажа с MPEG компресия не печелиш почти нищо ако гледаш само снимки.  Но iPhoto, ще ти направи и хубави ефекти и преходи м/у снимките.  Като конвертираш към MPEG обаче си сетни резолюцията и битрейта да са нещо сносно, като за HD качество (например 960х720 @ 4mbps)

Angelo

с Iphoto става да си ги гледасш само на maca exprtva ги най много 640x480

ivoiv

И аз не съм доволен от качеството на снимките в старото iMovie, но последното iMovie не ги конвертира веднага като ги вкараш в проекта, както преди, а ги третира като външен файл и качеството е много добро - позволява голямо увеличение ако снимката е голяма(много мегапиксели)!!!
20" iMac-2.16 Core2Duo-2GB RAM
17" PowerBook-G4 1.67-1.5GB RAM