Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 18:40:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 427
Total: 427

427 гости, 0 потребители

Изгорени продукти на Apple

Започната от j.tochkov, 28-04-2013, 20:34:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

j.tochkov

Даже не знам защо започвам тази тема, но ми се видя странно.....
Днес с приятели си правихме барбекю на м. Перчемлията (над Аладжа манастир) Варненско.
Търсейки камъни за барбекюто попаднах на старо огнище. Загледах се и видях нещо познато - iPhone... 
След обстоен оглед останових, че на земята се намират изгорени няколко iPhone-a (4-ки) няколко iPod-a, iPad и Macbook на някои от устройствата са останали серийните номера. Били са доколкото установих в дамска чанта. Вероятно за заляти с бензин, иначе няма как да бъдат в състоянието в което ги намерих.
Следващата седмица, ако се завъртя натам ще запиша серийните номера и ще ги пусна тук.

violinra

Според мен не е зле да се съобщи на полицията. Може да са пуснати за издирване, или да се свържат с някой случай...

Metal

Или е ритуално убииство на някой дето мрази марката, или  е прикриване на следи. Ти по какво съдиш че са били в дамска чанта!?

щях да пусна някоя шега тук с куп усмивки, но всъщност е отвратително в какъв свят живеем

pravdo

Веднага съобщи в полицията. Едва ли е върл фен на Стив Балмър, точи който го е направил.
Трябваше да снимаш най-малкото.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

msh

Цитат на: Metal - 28-04-2013, 21:57:23
Или е ритуално убииство на някой дето мрази марката, или  е прикриване на следи. Ти по какво съдиш че са били в дамска чанта!?

щях да пусна някоя шега тук с куп усмивки, но всъщност е отвратително в какъв свят живеем
Като жители на този свят, живеем в "отвратителния свят" който сме си направили, липсата на Бог в живота на някой хора води за съжаление до беззаконие(от всякакво естество)...
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

j.tochkov

#5
@Metal Ти по какво съдиш че са били в дамска чанта!?
Ами няколко жени бяха с нас. Видяха за какво става въпрос. Освен техниката имаше и парфюми, които са преживели пожара. Ясно си личеше, че някой е запалил чантата. Ебати филма :)

bluesky

Добър Ден на Всички!

От това, което чух до тук, идеята да се съобщи в Полицията е много добра и дори задължителна.

Никой не се опитва да унищожи (скъпи, по-скоро ценни, поне за Нас), устройства просто така.

И доколкото това са средства за комуникация - случаят е странен, навежда на мисълта за прикриване на някакви следи.

Работата, според Мен, е в компетенцията на Полицията.

msh

Цитат на: bluesky - 29-04-2013, 11:19:30
Добър Ден на Всички!

От това, което чух до тук, идеята да се съобщи в Полицията е много добра и дори задължителна.

Никой не се опитва да унищожи (скъпи, по-скоро ценни, поне за Нас), устройства просто така.

И доколкото това са средства за комуникация - случаят е странен, навежда на мисълта за прикриване на някакви следи.

Работата, според Мен, е в компетенцията на Полицията.
Напълно съм съгласен с това което си написал :)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

HQ

Пък наща "компетентна" полиция знае само да лапа и няма да си мръдне нищо да разследва случая, мога да се обзаложа! Все пак трябваше да снимаш,за да види целия свят това кощунство! Кажи къде се намира,да отида и аз.

j1g1ta

Сори ,че съм подозрителен ама нещо ми звучи само като история.  Не мога да намеря логично обяснение някой да събере няколко телефона и таблета от една марка и да ги запали. Ако са крадени никой няма да ги пали , ако са имали някаква информация на тях , то на всички ли е била и все продукти на apple.
Що не качиш някоя снимка , много съм любопитен да я видя.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

j.tochkov

HQ: От Аладжа манастир качваш големия баир към Перчемлията там в дясно има точно две места на които могат да се направи барбекю. Подминаваш първото и спираш на второто. Има-няма 3-4 огнища. Лесно ще се ориентираш. Сега се сетих нещо, което пропуснах. Имаше и почти изгорял кашона на MacBook-a.

Защо не сминах? Ами аре де. Tъпото е, че бяхме 6 човека и никой не се е сетил. Явно ни е ударило яко слънцето...
Тази седмица ако са още там ще направя детайлни фотки.

@ j1g1ta прав си да се съмняваш. Да изгориш картите разбирам, но защо и телефоните, iPad и т.н.т!? Нямам никакво логично обяснение.

HQ

ако можеш да ми го покажеш на гугъл ърт ще е най-добре!

j1g1ta

Аз също не намирам обяснение и за това написах горния пост , без да влагам никакви обиди. Просто като се замисля толкова много хардуер и то на една фирма е адцки странно. Според мен няма как и да са на един човек , защото много рядко някой ще ползва няколко еднакви продукти едновремено   Всички които познавам дори и най големите фенове на марката имат по едно у-во от модел. Да не са някакви макети що ли ?



Sent from my iPhone using Tapatalk 2

j.tochkov

#13
HQ: http://tinyurl.com/cxbyupw - Гледай центъра на снимката дърветата където са. Там са.
j1g1ta: Честно казано не знам как изглеждат имитациите, но на тези си имаше ябълката, Designed in California и тн.т

Иначе сте прави. Най-добре полиция, но тази седмица ми е много натоварено и не ми се занимава с даване на показания, ходене до районни управления и т.н.т.... Звучи тъпо, но не мога да си позволя и минута отклонение........

HQ

Намерих го!
Без малко да го подмина тъй като проверявах всички огнища,а те са около 20.
Като разрових започнаха да изскачат какви ли не дивотии - телефони всякакви видове,батерии,части от компютър,юсб портове,платки,ключове,пръстени ...
Първоначално си мислех че са изгорили кутия на макбук и зарядно,но дънната платка се виждаше омотана в найлони,които изглежда са горяли доста бурно. На кутията пише макбук еър, снимах и още една ябълчица и мисля че това е било зарядното. Айфона беше само един, и да е имало други някой може да ги е взел. На мен ми прилича на кофти скъсване с бившата  ;D
Ето: http://www.flickr.com/photos/95412397@N08/sets/72157633380314324/