Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 10:54:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 75
Total: 75

75 гости, 0 потребители

Search в мрежа през Мас?

Започната от tMac, 17-11-2009, 13:35:31

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

tMac

Не мога да разбера дали проблема е от нещо, което не съм настроил, от несъвместимост или невъзможнотст. Ползвам Macbook-а си в офиса в Windows среда. Установих наскоро, че немога да търся съдържание в сървъра през Мас-а. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

HQ

Я пак,че нищо не схванах.
При мен мака си търси с Файндъра когато си вляза в сървъра без проблем.Друг е въпроса че скоростта е ужасно бавна,дори и през 100mbps мрежа,независимо връзката дали е по afp или smb протокол ...  :(

Lycan


tMac

Така де, отварям Finder-а, избирам сървъра и в полето за търсене горе вдясно изписвам това което търся. Излизат резултати, които са само при мен на Мас-а. Даже в полето Search: където са опциите за критериите за търсене не съществува друго устройсто освен This Mac и Macintosh HD. Ако изобщо търсеше в сървъра щеше да го покаже като устройсто, в което да избера резултат от търсенето. Та за това си мился, че нещо не съм настроил. Между другото този проблем, ако е проблем съм го има и с 10.4 и 10.5, т.е. не го виждам сега за първи път в 10.6.

sclera_bg

#4
Поне при мен винаги след приключване на търсенето дава резултатите за локалния компютър (This Mac). След това трябва да посочиш къде още да търси - в случая CDSofia е дял на сървъра (sofsrv01) в който търся. Предполагам, че ако цъкнеш Shared ще търси на всички компютри от списъка в ляво, но не съм сигурен.



Дано това да ти свърши работа

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

tMac

Абсолютно прав си със Shared търси и в другите устройства. Просто трябва първо да потърси в самия компютър и след това предлага възможността да избереш търсене другаде. Не бях обръщал внимание на това. Смятах, че трябва да има възможност преди търсенето да избереш къде да го правиш.

Благодаря ти!

batvalyo

Откакто съм с iMaca нямам никакви проблеми, след като инсталирах OS Lion имам някакъв проблем с мрежата и печатането с принтерите. Принтерите ми са вързани към РС , шарнати са в мрежата, ползвал съм ги със Сноу Леопард, работи само цветния защото разбрах, че  Laser Jet 1000 има проблем с печатане в безжична мрежа. Сега обаче с Лайън другите РС у дома не виждат Мас , докато Мас ги вижда.
Може ли някой да помогне по въпроса.
batvalyo

Морт

То тоя smb е няма толкова недъгав протокол, поне когато се ползва от не-Windows машини...
Имам едни убунту машини в техен си Workgroup, с шернати със samba папки. Ако ги браузна през Network, виждам машините, но не мога да видя какво са шернали, нито да се закача, нито Connect As.
Ако обаче вляза през Connect to Server със smb://IP и става?!

Иначе аз съм си нагласил файндъра да търси в папката, в която съм в момента, а не по целия Мас и веднага (зависи колко неща са шернати, де) намира неща по шера, в който съм в момента...
.fr