Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 09:58:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 428
Total: 430

428 гости, 2 потребители
ggzy, georgi.marinov

Имам голям проблем със заключен Powerbook g4

Започната от xhopex, 04-09-2008, 15:45:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

xhopex

Намерих си мн на оферта Powerboog g4 (1 ghz,265 ram,60 hard,15 incha) но проблема е че е от заложна къща а този който го е оставил не се е мяркал ог месеци и харда е заключен с парола и потребителско име, това може ли да се оправи при преинсталиране и тн?
И понеже няма airport, колко струва и къде мога да ми я инсталират ииии колко струва 1гб рам.
Благодаря

bezko

Аз не по темата, за което се извинявам, но....Не бих взела компютър от заложна къща, още повече щом е и с парола. Намирисва ми на краден. Не бих взела компютър за който ми минава през ума, че може да е краден, защото предполагам как бих се чувствала ако откраднат моя, което както чувам е доста добър бизнес. Та и тоя за който ти говориш - ако нямаше парола нямаше да го заложат, а досега да са го продали. Предлагам да се свържеш с полицията. Сори. :?
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

xhopex

абе на някъв пич е телефони а у, а тоя лап топ наистина стои от много дълго време там...ами не знам... :/

Becko

не се занимавай с такива неща ... събери пари и си купи нов или тук във форума вземи нещо от реален собственик

rafaelo

Ако не е тайна, за какви пари го взе, че ми е МНОГО интересно  :)

HQ

буутваш ubuntu live , (нз би трябвало да поддържа HFS или каквато е в пауърбуците  :wink: )
маунтваш харда/партишъна,после в терминала :

dd if=/dev/zero of=/mnt/disk0

където /mnt/disk0 ти е партишъна с ос-а,после трябва да го форматираш и да инсталираш свястна ос :)