Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 18:54:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 402
Total: 404

402 гости, 2 потребители
forka2k, iLili

Как се изключва "цвърченето" при влачене на прозор

Започната от sclera_bg, 02-09-2008, 17:57:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Знам че сигурно задавам идиотски въпрос, но моля за некакъв съвет :wink: .

От вчера смених работата - и съответно компютъра, който е аналогичен с този от подписа ми, само че е с 2.5 GB RAM. Машината е с OS X 10.4.11 - аз не съм я инсталирал, нито съм я "подострял". Адски ме дразни лекото "цвърчене" при местенето на прозорците, при скролването на екрана и при най-различни събития. Това подцвъркване съм го чувал и на компютрите на мои познати, но на предишната ми машина го нямаше. Търсих къде ли не по контролните панели но не намерих опция за спирането на дразнещия ме звук.

Единственото различие от старата ми машина е че мишката е тая, с многото бутони и скролер, но в офиса всичките мишки са такива и подмяната на една с друга няма да промени нищо.

Още веднъж моля за съвет че полудях  :wink:

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

avioli

Не ми се е случвал точно твоя проблем, но намерих това: http://www.ehmac.ca/anything-mac/3855-g5-psu-problems.html

На мен на лаптопа, като имам нещо прекалено ярко (т.е. бяло) и местя прозорец, видеото сякаш прави някаква връзка с звука и излиза някакво съвсем леко, едва доловимо цвърчене/свистене/шумене, което определено излиза от звука и ако го мутирам и не го чувам. Но както казах е едва доловимо.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

rafaelo

Мда и аз го имам на моя MBP тоя проблем. Няма лек. Това е с ултра звук почти не се усеща. При ме итухва при скролване обаче...

И само да добавя... звука не идва от говорителите защото ако ги сложите на МУТЕ, пак ще се чува звука.

sclera_bg

Да, и с "mute" пак си цвърчи, звука го има и при зареждане на елементите на страница в браузър.

Доколкото разбрах от линка - това си някаква конструктивна особеност на Power Mac с G5, но въобще не ми стана ясно какво общо има PSU (Power Supply Unit - захранването ?!?) и как другата ми машина не е издала подобен звук за 4 години?

Емал съм му байката, ще свиквам  8)  :mrgreen:, като искам на Мак - на ти Мак !

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

OS9 има подобни звукови ефекти вградени като опция - представи си че работиш на 9 ;)

rafaelo

Почетох малко повече по проблема. Оказа се хардуерен проблем и си е грешка при Епъл компотите. Има някаква партида която е била с такива дефекти. Те обясняват че е от някаква химическа реакция между пластмасата и влажни ръце, което е пълна глупост. По принцип е открито че ако дъжиш Brightness на екрана на 100% може да се оправя проблема, но временно разбира се. Иначе ако не е на 100 пробвай на по ниско.

Това е...

Becko

значи понеже и на мен ми се е случвало мога да ви кажа че не е дефект :)
мисля че е от видеокартата и е свързано с драйверите ... опитайте да буутнете от диска който е с компа и тогава тествайте :) ако го няма просто сложете последната ос :)

rafaelo

Хахаха :) колега не е софтуерен проблем. Обясни ми как ще е софтуерен като звука не се чува от говорителите? Може би скърца някой стар драйвър... има нужда от смазване.... хаха. Виж в чичо гугъл какво пише за проблем и ще се изяснят нещата.

P.S. И все пак, преди бях на тигър сега съм на лео. Все тая...

Becko

нямам намерение да обяснявам моя пауърмак свиреше и сега откакто съм с 10.5 не е свирнал никога ... нито един друг компютър не ми е свирил така ... за лаптопите не мога да говоря просто нека да опита човека ... хардуера при мен е еднакъв никога не е сменяван а звука се е появявал и е изчезвал :)

http://support.apple.com/kb/TS2033?viewlocale=en_US

ето и моя случай сега го намирам ... определено звука е от захранването но се е случвало и от опен ГЛа ... факт е че от година и половина ако не и повече не е издал нито един звук :)

rafaelo

Ихаа, записите от този линк ме накефиха максимално. Особено средния - звучеше сякаш компютъра говори... 8O

fpyyh

да не са се намесили извънземни? или това е първи опит на осъзнаващите се машини да комуникират? може би твоят мак се е опитвал да те предупреди и затова другите са го накарали да замлъкне завинаги, а сега подготвят плановете си за световно господство на спокойствие :):):):)

rafaelo