Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 21:16:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 440
Total: 440

440 гости, 0 потребители

MAIL проблем

Започната от antonchem, 30-08-2008, 14:05:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

antonchem

от няколко дена имам проблем с майл и се обръщам към форума за помощ. имам IMAP акаунт от, който вече нищо не мога да пращам или да получавам. оказа се, че пощата ми е препълнена, опитах се да трия майлите, но постоянно ми излизаше съобщението - ,,quota exceeded." тогава преминах на опцията да не се записват изтритите майли. получи се, но реално заетото пространство от МАЙЛ не намаляваше...все още сам на 100%
как би могъл да изтрия част от майлите си?
mersi!

gogo_slv

Ами щом си с имап има два начина:
Влез през уеб интерфей в твоята поща и изтрий ненужните.
Изтрий ги от мейл програмата - това предполага, че щом ги изтриеш от там те ще се изтрият и на сървъра.
Къде ти е пощата? На кой провайдър?

antonchem

пощата ми е на 1und1 в германия...
през майл вече трих, но както писах не става..?! или просто не го правя, както трябва

gogo_slv

Попринцип структурата на IMAP4 протокола е таква, че синхронизира клиент(и)-сървър, което значи че ако изтриеш даден мейл от уеб интерфейс той се изтрива и от всички други клиенти (например насстолният ти компютър и лаптопа). Сега се сещам, че може би си нагласил някак мейлите ти да се записват в компютъра ти. Това означава, че колкото и да ги триеш те няма да се изтрият от компютъра. Това може лесно да се провери:
Изключи се от интернет (дръпни кабела, изключи рутера/еърпорта) и виж дали мейлите ти се отварят в офлайн режим. Ако се отварят значи, че си ги направил да са достъпни офлайн. В същото време казваш, че ти идва съобщение, че си надвишил квотата. Не ми става ясно баче дали това съобщение идва от програмата или от сървъра. Ще се опитам да помогна. Ако ти е по-лесно и удобно пиши на theslavchev@aol.com Поздрви!

Ако съобщението е от програмата значи трябва да изтриеш мейлите от нея, ако е от сървъра - от него.

daf

По принцип като изтриеш съобщение от imap сървър - на съответното съобщение му се вдига флаг \Deleted и съответно не се визуализира при другите съобщения. Трябва да се направи expunge - т.е. пробвай с десния бутон на мишката върху мейл бокса да избереш "Erase deleted messages".

antonchem

много благодаря, сега съм вече отново в зеленото поле...тъй като, не можех да трия майли, бях деактивирал опцията да записва изтритите майли върху сървъра, а от там и опцията да ми трие вече изтритите майли от кошчето.