Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 09:32:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 458
Total: 458

458 гости, 0 потребители

usb tv tuner + macbook ?

Започната от krawa, 22-08-2008, 12:19:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

krawa

имате ли идея за усб тв тунер който да ползвам с мака и да мога да закупя в софия? евентуално от къде?  трябва ми аналогов тунер за ефирна телевизия , или хибриден - за аналогова и дигитална...  в магазина на роковски предлагат тунери "миля" но те са само за дигитална тв, а такава се излъчва в наща родина само експериментално в района на софия.... така че за пътуване не става :(

maculas

http://www.apple-bg.com/forums/viewtopic.php?t=4861

Бива ли такава игнорантност от твоя страна. Дори не те карам да търсиш в гуугъл! Отчайвам се вече, като коне с капаци сте!!!  :evil:
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

krawa

ех какъв проклетник,бре!  :D  благодаря... сега ще го дръпна софта от някаде  да видя дали няма да подкара и една авер медия... и като не я подкара  - хуквам да я върна и да търся този модел на пинакъл...

krawa

хубавото бе че на софта са изброени моделите дето бачкат... мерси.. :)

krawa

изброени, ама нъцки... взех едно  хибрид про стик, на пинакъл обаче сетъп асистънса  на АЙТИВИТО си върви до момента в който трябва да мушна устройството в усбто, мушкам и после нищо... софта не отчита нов хардвер :(
да не би някакви драйвери да се теглят и инсталират ?

Becko

какви драйвери бе човек Мак ОСа не е Уиндоус ... цялото управление на тунера става със софтуера АЙТИВИ ... мушкаш тунера и тогава пускаш програмата ... ако тя не го намира явно не е поддържан все пак това е софтуер за ЕЛГАТО не за всички тунери на планетата ... за да си сигурен че работи погледни в системното инфо свети ли на ЮСБ устройствата

krawa

така де и аз това се чудих, как драйвери... никога не съм слагал на мака. както и да е . въпреки че бе описан като работещ с ейтивито не тръгна тунера... накрая ми писна и отидох да го върна, но си взех лаптопа...и почнах да ги пробвам на място... разбира се тръгна най скъпият хибрид тунер кит фор винбоз виста /hibrid kit vista 330 EV/
:D това е , реших му проблема... благодаря за помоща :)

maculas

Цитат на: "Becko"какви драйвери бе човек Мак ОСа не е Уиндоус ... цялото управление на тунера става със софтуера АЙТИВИ ... мушкаш тунера и тогава пускаш програмата ... ако тя не го намира явно не е поддържан все пак това е софтуер за ЕЛГАТО не за всички тунери на планетата ... за да си сигурен че работи погледни в системното инфо свети ли на ЮСБ устройствата

Веско в грешка си! Не е само за ElGato EYE TV-то!!!!!!  Ето поддържаните модели от EYE TV 3 ;)
http://elgato.com/elgato/na/mainmenu/products/software/EyeTV3/product3.en.html

Аз именно от тоя лист си избирах тунера :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Becko

написах че не е за всички а не че е само за елгато :)

maculas

То се вижда к'во си написал ;)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Becko

определено се вижда :)

maculas

Хахахаха...... дааам. Нема оправия :D
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

krawa

абе при мене си тръгна без да инсталирам никакъв допълнителен софт. работи си добре , само понякога забива и трябва да се извади тунера и да се пключи отново в усбто... явно някви навици от бозата :D