Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 15:32:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 413
Total: 413

413 гости, 0 потребители

Elgato Hybrid - tv tunner

Започната от Icko2, 10-08-2008, 09:02:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Знам, че има няколко теми във форума по въпроса, но не можах да намеря отговора, който ме интересуваше. Та, искам да си купя тунер за мака и честно казано тези на Elgato ме грабнаха доста. Въпросите са ми следните: Ще работи ли в България, с обикновена кабелна съм в нас. Някой има ли и доволен ли е? Има ли смисъл да си взимам новата версия на Hybrid, която поддържа Clear QAM, което не разбрах точно какво е. Информация може да намерите тук: http://elgato.com/elgato/na/mainmenu/buy.en.html
Мерси предварително!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

maculas

Ами и аз исках да си взема на Elgato, но не намерих от къде да си купя в България. За това си взех Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330E. Работи си със софтуера на Elgato - Eye TV 3 и съм доволен честно казано :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Icko2

Днес ми донесоха elgatо-то, но когато сетъпвах EyeTV software-а и трябваше да избирам в коя страна съм, естествено, че България я нямаше. Мисълта ми е... Дали все пак ще мога да го използвам в България макар и без примерно екстри като програмата на каналите и т.н.?
Моля ви, ако някой има някаква информация да я сподели, за да знам дали да го задържа или да го върна!
Благодаря предварително!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

maculas

Избора на страна се прави заради съответния стандарт! Слагаш за страна примерно Белгия и си готов :) Просто те ползват същия стандарт като нас PAL-B ;) И честито за тунерчето, със здраве да си гледаш телевизийка на Мака :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Icko2

Оу, супер! Благодаря за отговора! Успокоих се!

И едно малко отклонение от темата. Чух, че Европейският съюз ни бил задължавал в скоро време всички телевизии да  станат HD. Някой има ли повече информация и дали е вярно?
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

скоро-то време е толкова скоро, че ще си сменил 3 лаптопа преди това, иначе е вярно, в световен мащаб всички минават на цифрова телевизия

Wizi

"Задължение" чак едва ли, но wishful thinking със сигурност. :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Icko2

Е да, ама вижте от elgato какво ми отговориха, когато ги питах дали ще бачка в България.... Май ще трябва да го върна :/

Hello Hristo,

Thank you for your mail. Due to the different TV standards (NTSC/ATSC in the US and PAL/SECAM in Europe) the Hybrid will not work in Europe. Also as Bulgaria is not listed in the setup is an indication that we do not have any experience with reception and functionality of our products in your country.

Your best bet would be returning the device for a refund.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Becko

хахахахаха купи си ПАЛ СЕКАМ тунер за европа ... естествено че българия не е листвана !!! става с настройки от други страни примерно турция или белгия

работи си тунера перфектно стига да не е за американския изгърбен стандарт

Icko2

Всъщност не виждам нищо смешно, защото, когато пуснах темата само maculas писа по нея... И точно затова я пуснах, за да разбера дали ще бачка в БГ...
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Becko

... цъкам на сайта от линка който ти си дал и давам рийд мор за тунера който искаш ...

Analog- /ATSC-Tuner
Frequency range: 48-860MHz (VHF and UHF)
Analog TV standards: NTSC
Digital TV standards: ATSC
Digital cable standards: Clear QAM

... какво пише тук за аналогова телевизия NTSC !!! ... не пише нито пал нито секам каквото гледаме ние ... няма как да работи според мен ...

дори в името на самия тунер пише USA :)

http://elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/hybrid08/product2.bg.html

EyeTV Hybrid is intended for use in countries supporting the PAL or SECAM standard (including Europe & Australia) and in countries where digital terrestrial television is broadcast. Digital terrestrial television is also known as DVB-T, DTT, Freeview in the UK, and TNT in France. Purchase EyeTV Hybrid in the country you intend to use it in, to ensure support of your local standard.

Кой модел имаш ? явно има и за европа ...

Icko2

Това за Пал и Секам го разбрах твърде късно. Не разбирам чак толкова. Има Европейска версия, да. Не знам дали може да се вземе от Америка.

Както и да е. Май ще го върна и няма да си взимам друг. Ще го карам на iptv ;)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme