Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 15:43:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 429
Total: 429

429 гости, 0 потребители

Електронен подпис

Започната от Lord Adder, 27-08-2007, 12:02:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lord Adder

Купих си електронен подпис от Спектър: https://www.spektar.org .

Продадоха ми USB четец на картатат с кода Omnikey CardMan 6121: http://omnikey.aaitg.com/?id=products&tx_okprod_pi1[product]=29 . Той си има драйвери за Мас и работи.

След това сключихме договор за подпис, логнах се на сайта на Спектър и трябваше да иктивирам подписа си. Обаче ми казва, че трябва само Internet Explooder 5 и нагоре, при това с Java script и VB script, за да се активира подписа и да се получи кода.  С друг браузър не става - нито Сафари, нито Firefox, нито IE за Мас, нито IE под Виртуал ПС.  

После, дори да го активирам на друг браузър, после не мога да го използвам където си искам, а само на същата ОС, същия профил (LogIn), същият браузър!!!

Сега, нали се сещате, че никой нормален човек няма да повери ел. подпис, бизнеса си и сигурността си на IE, още по-малко под Виндовс. Как да се реши този проблем?

Може ли да си запазя USB dongle-а и да склуча договор с друга фирма, дето няма такива малоумни изисквания за активиране на сулугата. Знаете ли др. такава фирма?
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

Becko

Аз имам подпис работи си перфектно с Първа Инвестиционна Банка.
InfoNotary ги издават на същия дондж е и работи прекрасно с файърфокс браузър.
Незнам какво предлагат тези от спектър и защо не работи с тяхната систама, може би ползват някакви ActiveX боклуци както данъчните примерно и тогава единствения начин е да се ползва ПЦ :)

Виртуалното ПЦ работи прекрасно с електронния подпис ако ти се налага ползвай го.
"После, дори да го активирам на друг браузър, после не мога да го използвам където си искам, а само на същата ОС, същия профил (LogIn), същият браузър!!! " това е абсурдно подписа си е с теб можеш да го ползваш навсякъде след като инсталираш драйвера за него разбира се може да си го носиш на ЮСБ също ...

http://www.infonotary.com/site/

Отиди и прочети на този сайт за да се ориентираш.За PPC работи малкия юсб дондж и големия за карти колкото кредитни, за ИНТЕЛ само за големите карти.

Lord Adder

Не става дума за сертификат за работа с някаква банка - там проблеми няма, е, зависи, разбира се, от конкретната банка.

Не става дума и дали работи.

Проблемът е, че не може да се активира, защото ползват някакви Активе Х боклуци. И дори да го активираш на ПЦ, после трябва и да го ползваш на ПЦ.

ИнфоНотари как ти го активираха и как генерираха ключовете?
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

Becko

Това е универсален подпис направиха ми го в банката не са ме занимавали с такива неща струва 40 лв ! и е най прост сертификат както всички останали просто стои на картата и всеки път когато го ползваш слагаш ПИН :)

Ползването му няма нищо общо със спектър но може при тях за да работи да иска ИЕ 5 и нагоре това си зависи от тях. Ползването му на други места си е съвсем нормално.

doriangrey

някакво развитие по въпроса - виждам темата е била 2002-а ?

shmb

Нали има Интернет Експлорер за МАк, защо не пробваш!
MakBook Pro Unibody 13.3"

doriangrey

това беше опит за несполучлив виц....

fpyyh

защото и самите мс казват, че вече има по-добри браузъри от ие за мак и се отказват :)

Lord Adder

InfoNotary имат много по-добра поддръжка за мак. Имат и инструкции за Мaк, вкл. за Леопард, макар и не в диска с подписа, който идва, ама при поискване ти ги дават.

Спектъра също ми проработи на Мака, ама трябва да го активираш от Win с IE с ActiveX и JavaScript. Сега работи и под Мак.

П.П. Впрочем, Apple кога ще си оправят JavaScript за Леопард? Трябва ми за този сайт: //www.brra.bg - натиснете на "Тестово подписване".
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

dilyan

от електронното банкиране на ОББ си поръчах Универсален Електронен Подпис издаден от Банксервиз. Голяма радост беше като видях, че поддържат Фаиърфокс, Мак ОС Х, Линукс :).

Мда, ама не съм чел внимателно, за Мак ОС Х идва с пакет за 10.5, а аз съм още с 10.4 защото съм на iBook G3 / 600 Mhz. Да не говорим, че за да инсталираш поддръжката трябва да сложиш дивелопер тоолс от 1.2 ГИГА байта .....

Интересно ми е, дали някога са имали поддръжка за 10.4 ... писах им, няма още отговор по въпроса. Та въпроса ми е - някой да позлва УЕП на Банксервиз с 10.4?
поздрави

AnotherBoy

И аз съм така, с ел. подпис на Банксервиз и ел. банкиране на ОББ и съм на Лео. Не ми се занимаваше сам да си компилирам модула за подписване и мислех да го търся готов някъде в нета.
Но проблема ми беше друг, не мога да си имортирам Root сертификатите на Банксервиз в Лисицата, а без тях не може да се подписва. Другия проблем който имах е, като заредя модула на ел. подпис в Лисицата тя крашваше или просто забиваше....
Прото никой не го е грижа за Мак потребителите, всичко е набухано за М$.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

kircho

аз имах същият проблем с ОББ.решението е:)))))
взимате си четец от InfoNotary Card Man 6121.след което им се обаждате и те жи казват как да си инсталирате подписа:)))след което ако имате 2 подписа  просто сте с 1 четец и само сменяте картите в него:))))надявам се да съм бил полезен:))))

AnotherBoy

Защо направо не ни споделиш как е станала магията?
Аз също съм на ОББ, но нямам намерение да си вземам още един ел. подпис.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

Lord Adder

Цитат на: "Lord Adder"П.П. Впрочем, Apple кога ще си оправят JavaScript за Леопард? Трябва ми за този сайт: //www.brra.bg - натиснете на "Тестово подписване".
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!