Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 08:52:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 70
Total: 71

70 гости, 1 потребител
forka2k

Отново на колене в очакване на 10.7.1, 2, 3, 4...

Започната от tMac, 04-08-2011, 15:39:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Даже и не прегледах добре коментарите в темата, за което, ако кажа нещо което вече сте обсъдили, моля да ме извините.

От вчера съм горд собственик на Lion. Ебати ташака, купх го с идеята да съм в крак с времето, сега времето е срещу мен. Ползвам Mac-a за работа, а не за поза. Всякакви изгъзици от сорта на мазни показвания и пробирания на прилжения ми късат нервите. Това обаче не е единствения проблем, който ме изнеря. Почти всички приложение при отваряне се стартират с предишните неща, които съм ползвал. Примерно, стартирам Excel и той се отваря с последния документ, който съм ползвал. Това забелявам и при Previw, word и т.н. Това най-вероятно не е бъг и можеби е полезно, но след като го овладееш, нещо което аз не съм направил.
Ако има някой, който се е изпедепцал в новостите иможе да помогне искам да пололя за съвет от къде да разкарам тази "хитрост". За това, че машинката ми е по-бавна няма да разправям. За това, че Airpot-а работи както и когато си поиска също. Очевидно отново сме на колене в очакване на заветните ъпдейти. А колко доволен бях от снежната котка...

tMac

Извинете ме за правописа, нервен и забързан го играя днес.

Becko

Мрънкащите българи в действие :)

Аз ползвам Лайън за работа страхотен е !!!
Когато не понасяте новите неща просто си ползвайте старите и не занимавайте хората с глупости ;)

Wizi

Хайде и аз да се включа в сектата на мрънкащите българчета!

Точно този feature всяка програма да отваря последно работените/разглеждани неща е хипер дразнещ елемент в 10.7! С най-голямо удоволствие бих се лишил от него.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Цитат на: Becko - 04-08-2011, 15:50:40
Мрънкащите българи в действие :)

Аз ползвам Лайън за работа страхотен е !!!
Когато не понасяте новите неща просто си ползвайте старите и не занимавайте хората с глупости ;)

Ти пък найстина си на всяко гърне меродия. Ако трябва да ти отговорим в твой стил, ще е нещо от този род:
"Като не ти понасят българчетата, просто се изселвай, и не занимавай хората с глупост ; )".

Аз го качих на баща ми и оплакванията заваляха. Основно wifi-то му прави бели. Поради това, сега не бързам да се изнервям и аз. Ще видим на кой ъпдейт, ще се вкюча към "мрънкащите булгарчета". : )
An apple a day keeps the doctor away!

angelvn

С wifi-то не съм имал проблеми. Схемата при мене е бтк адсл модем с възможност за wifi, но съм я забранил (че като е активирано wifi-то модема забива често). Към модема съм закачил Airport Express BS и всичко си е ток и жица. Към еърпорта имам закачени принтер и оптичен кабел за аудиото.

Нервира ме този Movist как насича при преминаване към цял екран и обратното. VLC и MPlayer-и не ми се ползват, Movist е сякаш точно направен за мен.

Жалко че и SimCity не мога да си пускам вече, понеже Lion не го поддържа, а това бе единствената игра, която играех под Mac OS X.

Това с отварянето на последно отворени приложения и Resume функцията при рестарт са ми доста полезни. Така няма нужда да отмятам кои програми да ми се стартират със системата...просто при рестарт си се пускат автоматик. Ако случайно крашне някое приложение - отваря се копие на това, върху което съм работил до момента.
Дразнещото в случая е при Сафари с неговите презареждания (при back/forward), както и честите му крашове.

Системата е сравнително стабилна, с леки дразнещи елементи.
И аз като автора на темата се надявам по-бързо да излезе 10.7.1/2 че да ги поизчистят тези неща.

Ако не се движим с новото, ще станем като бозаджиите, които още стоят на ХР и твърдят, че това е най-добрата ОС създавана някога, и едва ли не имат намерението да я ползват още 10 години....
UI designer and developer

tMac

Цитат на: Becko - 04-08-2011, 15:50:40
Мрънкащите българи в действие :)

Аз ползвам Лайън за работа страхотен е !!!
Когато не понасяте новите неща просто си ползвайте старите и не занимавайте хората с глупости ;)

Веско, не се сдържам да ти благодаря! Понеже виждам, че не пишеш на шведски, явно си расъл по нашите геогравски ширини и ще ме разбереш много добре. Що не си... Аман от хейтъри!

ponski

Цитат на: tMac - 04-08-2011, 15:39:04
Даже и не прегледах добре коментарите в темата, за което, ако кажа нещо което вече сте обсъдили, моля да ме извините.

От вчера съм горд собственик на Lion. Ебати ташака, купх го с идеята да съм в крак с времето, сега времето е срещу мен. Ползвам Mac-a за работа, а не за поза. Всякакви изгъзици от сорта на мазни показвания и пробирания на прилжения ми късат нервите. Това обаче не е единствения проблем, който ме изнеря. Почти всички приложение при отваряне се стартират с предишните неща, които съм ползвал. Примерно, стартирам Excel и той се отваря с последния документ, който съм ползвал. Това забелявам и при Previw, word и т.н. Това най-вероятно не е бъг и можеби е полезно, но след като го овладееш, нещо което аз не съм направил.
Ако има някой, който се е изпедепцал в новостите иможе да помогне искам да пололя за съвет от къде да разкарам тази "хитрост". За това, че машинката ми е по-бавна няма да разправям. За това, че Airpot-а работи както и когато си поиска също. Очевидно отново сме на колене в очакване на заветните ъпдейти. А колко доволен бях от снежната котка...

Опцията се изключва като се махне отметка в System Preferences -> General, на която пише "Restore windows when quitting and reopening apps".

Ако не искаш да използваш тази опция, но да не ти се отварят определени прозорци, просто преди да излезеш от приложението си затвори отворените прозорци (Command+W).

Дано това ти е от полза.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

tMac


peerless

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Web_Devil

Ето каква е поуката: Доста от нещата могат да бъдат конфигурирарни! Четете и оглеждайте повече вместо да мрънкате, кое не било наред и т.н. Всичко си е наред...  ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

tMac

Като публикувал темата смятам, че е редно да направя следното уточнение.

Този форум ми е помогнал да разбера много неща свързани с Apple и по-точно за работата на, и със Мас. Сигурен съм, че за повечето от потребителите му това е така. Всеки сблъскал се с някакъв проблем търси съвет и помощ от знаещ или от някой с опит. В тази връзка всеки потърсил помощ е своего рода "мрънкач". Лично аз не виждам проблем в това да потърсиш помощ, особенно на място създадено с цел да събира хора с еднакви интереси. Нещо повече, смятам, че е въпрос на личностно израстване да обърнеш внимание даже и на тези, които незнаят как да зададат въпроса си.

Та, хитри подхвърляния на "много умни юзъри", дето сякаш никога не са питали или потърсили помощ само мътят водата. Далече съм от мисълта, че има някой, който прочита всичко за новия продукт, който си е купил. И ако е така то ми изглежда доста нормално точно той да помогне, а не да кури и злослови.

Благодаря на всчики, които са ми помагали със съветите си, както искам да уверя всеки, който има нужда, че ще споделя опита си с него.

HQ

...пък нека аз да съм черната овца който не е плащал за друга ос след 10.4 и за пръв път от тогава е доволен от операционната си система!