Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 03:03:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 177
Total: 177

177 гости, 0 потребители

iOS 7 beta

Започната от bmas, 13-05-2013, 23:09:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bmas


Adamov

Усещам, че колегите с дев акаунт ще пращат линкове :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

s1m8474

http://imzdl.com не приемат регистрации в момента. Някой успя ли да се регне като developer и чии услуги използва? :)
България над всичко!
Apple MacBook Pro - Snow Leopard 10.6.3
Intel Core 2 Duo - 2.33 Ghz, 4MB cache
3 GB RAM
ATI Radeon X1600 - 256 MB DDR3

peerless

Тъкмо го слойих, ми много ми е шарено деа, не знам как ще свикна. Щеше да е доста по-добре ако можех да си сменя бекграунда зад 4-рите икони...
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Adamov

Аз мисля, че ме радва. Разцъквам го от 15ина мин. и все още съм със смесени чувства. Малко по-подробно понататък :))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

Някой ще удари ли едно рамо, имам голям мерак да го подкарам на 4-ката?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

s1m8474

Ето как да си инсталирате iOS 7 безплатно, без активация на UDID:
http://news.smartphone.bg/novini/eto-kak-da-si-instalirate-ios-7-bezplatno-bez-aktivatsiya-na-udid/

ggzy, ще те разочаровам обаче, че на четворката съвсем няма да е това, което очакваш. Има лаг и липсват някои ефекти + прозрачностите - целият experience се прецаква  :(
България над всичко!
Apple MacBook Pro - Snow Leopard 10.6.3
Intel Core 2 Duo - 2.33 Ghz, 4MB cache
3 GB RAM
ATI Radeon X1600 - 256 MB DDR3

ggzy

Толкова ли е зле, пробва ли на 4-ка?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ggzy

А и друго - аз съм с ФО на 6.0.1 джейлнат. Не е ли по-добре да му дам алт-рестор?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

elpatseto

#9
Цитат на: s1m8474 - 11-06-2013, 20:37:27
Ето как да си инсталирате iOS 7 безплатно, без активация на UDID:
http://news.smartphone.bg/novini/eto-kak-da-si-instalirate-ios-7-bezplatno-bez-aktivatsiya-na-udid/

ggzy, ще те разочаровам обаче, че на четворката съвсем няма да е това, което очакваш. Има лаг и липсват някои ефекти + прозрачностите - целият experience се прецаква  :(

Нали уж 4-ката е в списъка на моделите, които ще поддържат тази OS? Или става въпрос само за бета-версията?  :(

Цитат"Потребителите на iPhone 4 обаче е възможно да останат разочаровани, тъй като сериозна част от ефектите за този модел са изключени, а и цялостната пъргавина не е на очакваното ниво. Повече информация очаквайте в ревюто, което подготвяме в момента."

То ако е така, по-добре да не ъпдейтваме. И без това интерфейса не ми е много ОК. :)
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

s1m8474

ggzy, с рестор ще ти трябва UDID активация. В случая, с ъпдейт не е нужна.
Относно въпроса - да, пробвал съм, зле е. Става за разглеждане, но не и да останеш така :) Общо взето само на 5-ца е добре.

elpatseto, да, най-вероятно в следващите релийзи ще става все по-добре, сигурен съм, че Apple няма да оставят така :)
България над всичко!
Apple MacBook Pro - Snow Leopard 10.6.3
Intel Core 2 Duo - 2.33 Ghz, 4MB cache
3 GB RAM
ATI Radeon X1600 - 256 MB DDR3

faire

#11
При мене се сбъгяса инсталацията (може би защото бях с 6.1+джейл) и влезе в рекоувъри след като пробвах да ъпдейтна до 7.0. В крайна сметка ресторнах+ъпдейт до 6.1.4. След това ъпдейт до 7.0 и накрая връщане на бекъп (задължително си го направете преди започване на всякакви процедури!!!).
Като цяло ми харесва ОС-а. Ще кажа негативите, които съм открил засега:
- вместо да стане по-щадящ батерията, точно обратното се случва. От 2ч. през нощта до 9 сутринта, батерията беше паднала с 20%!
- крашва, когато се опитате да затворите едновременно 3 приложения в мултитаскинга (с 2 е ок)
- не работи опцията за избор на песен за звънене при аларма
- не е много доизмислено това със снимките на контактите и най-вече кръглите икони във favourites - също така се бъгва и се разтяга снимката ако я промените леко
- няма опция за това какви функции да има в контрол центъра и сме ограничени до airplane, wifi, bluetooth, do not disturb, lock rotation. Много по-полезно би било ако имаше cellular data/3g, location services, vpn. Приложенията с бърз достъп в долната част на контрол центъра също не могат да се променят. За сметка на това са доста по-използваеми - фенерче, аларма, калкулатор, камера (макар че камера си я има и в локскрийна..)
- анимациите и транзишъните са готини (на някои хора няма да им допаднат), но някак си правят телефона малко по-муден.
- спотлайта вече не е отделен екран на спрингборда, а се достига до него от всяка страница с дърпане надолу. Голям минус е, че не може да се търси от него в гуугъл и уикипедия, както досега...
- не намерих досега как да си сложа да се показва времето в нотификейшън център, може би трябва да е активирана локацията
- някои приложения за момента не работят (но това е разбираемо, все пак е бета и разработчиците още не са си оправили нещата), например ebay (изобщо не стартира), skype (крашва доста), sygic! (изкарва екран, че нямало налични неща за купуване и не дава достъп нито до карта, нито до нищо..)
- търсачката в music е изключително тъпа. Не намира това, което търся и като цяло е бавна и не подрежда добре резултатите. Това 100% трябва да е бъг или нещо и ще бъде оправено във финалната версия. За момента е почти неизползваема. А и още нещо - като се избере песен от резултатите, тя не почва да свири!
- автоматичният ъпдейт на приложения е хем удобство, хем прее*вка. Пример - току-що ми се ъпдейтна downloads lite, като промяната в новата версия е премахване на опцията за теглене на клипове от youtube. Има доста подобни примери и с други програми.. Хубавото е, че тази "екстра" може да се изключи от настройки - апп стор, автоматично изтегляне.

Няколко големи плюса:
- апп стора е много изгладен. Работи доста по-бързо от лагавия в иОС 6, но като цяло са запазили дизайна за търсене и на началната страница (който не ми харесва)
- локсрийн-а е доста по-изчистен от преди, иконите в статусбар-а са по-малки, но и попроменени (към добро), същото важи и за екрана, когато си в разговор
- нюзстенд може да се сложи в папка :)
- всяко едно от сток приложенията е попроменено, но добре изпипано. Само ми е малко странно календара, че вече не се показват икони по самите цифри в режим месец и не знаеш кой ден имаш събития, виждат се само в режим седмица. Photos е много много добре напревено.. Групира всички панорами на едно място като албум като ги разпъва от край до край и следват една под друга; Мoments и Collections също са доста добре измислени; не ми харесват 2 неща - 1) в средата в долното меню има един таб shared, който незнайно защо Епъл си мислят, че е най-важният. Аз поне досега никога не съм правил shared photostream.. Може за други да е удобно; 2) при разглеждане на снимки, фонът е бял, а не черен както във всички версии на иОС досега през годините. На бял телефон всички тези светли елементи стоят не чак толкова лошо, но на черен това точно ще е ужасно.. В калкулатора е добавен % в портретен режим!!!! Това за мен е наистина от огромна полза! Писна ми да въртя в лендскейп, всеки божи път като трябва да го ползвам (а ми се налага често) и то бяха едни малки копченца.. В камера вече много по-удобно се преминава към панорама или хдр режим. Някак си не ме радват тези филтри и квадратен формат като опции. Ясно насочени са към инстаграм-ци. В компаса вече има нивелир :) Търсачката в мейл, вече е много по-умна и открива веднага мейли от преди години, няма го досадното натискане на search all. Във phone има снимки на favourites, бутоните за започване (от dial pad-a) и прекратяване на разговор са доста големи и това е удобно. В сафари новите табове са доста по-добре измислени и лесно се затварят (само с плъзване настрани)

Иначе с 2 думи - красиво, по-шаренко.. На бял телефон стои добре, на черен предполагам, че не толкова..
Мислех да напиша 2 изречения, а то какво стана..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Май аз ще съм с 2те изречения :))) При мен батерията се държи прекрасно. Дори и на 3G имам чувството че ми кара повече. За другите неща съм горе долу съгласен. Но да не забравяме, че това все пак е бета :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Може да е заради това, че върнах бекъп. Ползвам и пуш програми.. Ти на чисто ли я качи 7-цата?


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

С рестор на чисто, да. Ама и аз върнах бекъп. Само че от компа, не от облака. Във вторник вечерта заредих батерия в 9 вечерта на 100% в момента съм на 23%, а съм ползвал доволно и 3G (то обаче не е включено постоянно).
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd