Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:01:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 677
Total: 677

677 гости, 0 потребители

Upgdate PowerBook G4 с PATA SSD 32gb

Започната от Wizi, 16-01-2010, 00:07:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Spunky

даа и на мен не ми трябва. Ако има хубав резултат скачам и аз.
Macbook Air 13" Core i5
iPhone 4

Wizi

Stay tuned for results in digits! ;)

Дайте ми предложения за тестване? За сега съм засекъл start-up time и отваряне на файл с Photoshop CS4...  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

импорт на много музика в itunes? нещо с архивиране, винаги отива много време.

Wizi

След цял месец очакване днес най-сетне пристигна!







Проблемът е, че диска с инсталацията на 10.5, който имах подготвен, се оказа ялов и се наложи да инсталирам 10.4. Anyways най-първите впечатления са всъщност колко шумен е бил хард диска - нещо, което прицнипно няма как да разбереш докато не минеш на SSD. Пъна тотална тишина! Яко кеф :) Ъпдейтнах набързо инсталацията до 10.4.11 и пуснах AJA system test програмката за тестове. Ето резултатите:









Искаше ми се да направя директно съпоставка за това колко бързо стартира системата от вклюване до пълно зареждане, но няма да е коректно в създалата се ситуация да сравнявам 10.4 срещу 10.5. Единственото, което ми направи впечатление е колко бавно зареди стария хард диск поставен в USB външна кутия закачен за MacBook Pro-то ми. Вено, че трансфера от кутията падна на 17-18мб/с, но въпреки това машината зареди минимално по-бързо, което ме навежда на мисълта, че въпреки всичко харда се е оказва СЕРИОЗНА пречка за перфорънса като цяло.

Като заключение мога само да споделя, че съм адски щастлив и с радост ползвам "новият" ми стар PowerBook G4  8)

Cheers!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ggzy

Сподели как се справя с флаша, има ли разлика? И какво ще правиш стария диск  ::) ?  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Wizi

Мне, мизерния флаш все още се трътка като за световното... явно не му е писано на PowerPC-то да се справя с него при "едва" гигахерц и половина. Shame on PPC!  :P

HDD-то си остава при мен. Имам си кутийка и ще го използвам за външен диск.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

Относно флаша...

Оказа се, че Сафарито е успяло по някакъв магически за мен начин да ми плейва видео от youtube, но като заредих сайта през Firefox останових, че всъщност Adobe Flash plugin-а въобще липсва. Логично при все, че преди малко съм направил чиста инсталация, ма кой да се сети. Инсталирах го набърза ръка и с интерес започнах на ново да зареждам видеота от youtube. Две неща ми направиха впечатление: плейва видеота с по-нисък битрейт без никакви приблеми, което не беше се случвало до сега. Клипчета с по-високо качество просто отново ги забвравяме - направо дропва не кадри, а секунди.
Другото нещо, което също ми прави впечатление е, че по-бавно вдига градуси, което ще рече, че харда добре е затоплял чаркуляците вътре.

Много съм доволен!  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

магическият начин на сафари е html5 поддръжката в http://www.youtube.com/html5 :) в сафари и с подходящи (х264) клипчета натоварването е 3-5% при мен срещу 30+ за флаш.
като гледам скоростите ти, моят 500gb wd scorpio blue общо взето ги догонва (65/60) и започвам да се чудя дали си заслужава многото пари за една 128ца на сата

Wizi

Мерси, сега вече съм открехнат ;)

Ако питаш мен хич не ти трябва SSD, освен ако цените не започнат да се доближават гигабайт за долар  8) На MacBook Pro-то ми съм с хард (Seagate Momentus 7200.3) още една идея по-бърз от твоя син скорпион и аз лично категорично не виждам смисъл по-нагоре да се ходи, освен ако конкретно не ти трябва особено висок трансфер (i.e. audio/video edit).
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD