Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 13:24:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 488
Total: 491

488 гости, 3 потребители
Steve, XoXo, JamesCup

Поправка на изгоряло захранване

Започната от SEGStriker, 14-08-2013, 21:29:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SEGStriker

Изгоря ми захранването за Mac G4 Quicksilver. Не мога да го поправя сам, както и някои мои познати, хардуерни специалисти (за РС обаче) защото платката е многослойна и захранването като цяло е по-сложно от АТХ захранванията. Компютърът върви с преходник от АТХ, който си направих по схема от и-нет, но предпочитам да се оправи оригиналното захранване. Някой може ли да помогне, или да предложи специалист, който може да се справи с тази работа?

pichaga933

Вадиш платката от новото захранване и я местиш кутията на старото захранване.

Поне аз така ги правя вече, не ми се занимава да дебъгвам куик силвърските много са куци.

Ето моя тема за мирор дор. На скоро правих и един г4 Дигитал аудио.

http://www.apple-bg.com/index.php?topic=15683.0

Явно шлосерството не ти е силна страна... Щото Куиксилвърското захранване и АТХ нямат разлика, освен че на атх отзад трябва д аму се пробият 2 нови дупки з амонтаж, ако , ще го слагаш с неговата кутия с а тя е със 12см перка от страни.

+ Аз като ги правя, не използвам АТХ преходник, ами свалям(разпоявам) стария скоп кабели от Епълското захранване и го  запоявам в АТХ-а, като преработката с диодите си остава в кутията на самото захранване.

Ако ти е проблем тази шлосерска преработка, мога да ти я направя...в София съм, потърси ме на : 0898 24 33 05
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

SEGStriker

Не че толкова не ми е силна страна, колкото го избягвам. Предпочитам да се оправи оригиналното. Както сам знаеш, има разлики между ATX и Мас-овското захранване, като мода с диодите оправя само 12 и 5V (при спрян компютър) на единия извод, но не добавя 20V. Не че ми е притрябвало чак толкова, но все пак...

pichaga933

Ок, да ти дам джокер.

АКо захранването не пали, има 2 броя Вертикално стоящи платки към високоволтовата част и малки електролитни кондензатори на тях. С повечко късмет, сменяш изсъхналите електролити и тръгва.
НО, а то е голямо НО тия 2 те платки с амного кофти монтирани и да ги свалиш с ръчни инструменти, раабирай ръчна помпа и поялник, а не пневматична и духалка си е бая мъка... После демонтиране, монтиране на електролитите , почистване на рейките на платките и на основната и отново монтаж... Абе зарежи.

Като слгаш АТХ, ако изкаш да има и 24в, може да добавиш някъде в кутията и Адаптер за Лаптоп 24в IBook,  и д аго пуснеш да подав анапрежение на 24 волтовата шина за захранване на ACD Монитори от порта... Последното е само идея , не съм го правил, но по тоя начин захраних външно един АCD монитор , които имаше само АCD конектор, Пуснал съм тема в същия раздел.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

SEGStriker

Изгарянето е причинено от преместване на превключвателя от 220V на 110V, частите вътре изглеждат като нови, не виждам нищо изгоряло и все пак не работи.
А ако се модне АТХ захранване, проблемът е, че ако някой ден изгори това АТХ захранване, пак трябва да се модне наново някое друго, работещо... Все е зле... :)

pichaga933

Има 2ра ръка здрави, какво се занимаваш, взимай едно и сменяй в Продавалника ги дават и на части...

Първичната на г4 е голяма мизерия( излишно е усложнена) не е  като АТХ, доста по трудно е да се открие проблем по нея, за опитен колега не би било невъзможно, ама може да му загубиш няколко дена та в основни линии не си заслужава занимавката ремонта на тези. Аз се мъчих щото ми беше интересно , но вече не.  ;D
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

SEGStriker

2-ра ръка здрави в Бг не съм виждал, ще потърся. В Ebay идва над 160 лв. по разбираеми причини - с доставката и митото, защото само от САЩ съм виждал оферти.

prOMiNd

Цитат на: SEGStriker - 22-08-2013, 21:41:00
Изгарянето е причинено от преместване на превключвателя от 220V на 110V, частите вътре изглеждат като нови, не виждам нищо изгоряло и все пак не работи.
А ако се модне АТХ захранване, проблемът е, че ако някой ден изгори това АТХ захранване, пак трябва да се модне наново някое друго, работещо... Все е зле... :)
Ако само това ти е проблема се оправя супер лесно.
Единствения недостатък(ако може да се нарече недостатък) е, че няма да ти проработи никога повече на 110В :D
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

pichaga933

Схемата на удвоитела на напрежение е заминала със сигурност, но какво след нея се е споминало още само господ знае. А като и някой друг е ровил по него играта става излишно усложнена... Това е поне моята гл. точка.  ;D
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

SEGStriker

Цитат на: pichaga933 - 13-09-2013, 22:46:26
Схемата на удвоитела на напрежение е заминала със сигурност, но какво след нея се е споминало още само господ знае. А като и някой друг е ровил по него играта става излишно усложнена... Това е поне моята гл. точка.  ;D

Никой не можа да си играе, твърде сложно се стори на всички, които (само) го погледнаха отворено. Има ли някой, който наистина може да го оправи, или не?

ggzy

Ами на този туч захранването? G4 Quick silver, цъкне нещо вътре, пауъра светва за две секунди и толкова

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

pichaga933

Вместо тоз туч  слагай един АТХ с 12см перка а него го разфасовай за цветни маетали, вътре има колко искаш мед...
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)