Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:12:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 695
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 673
Total: 674

673 гости, 1 потребител
veskop

Странен проблем при зареждане на OS

Започната от uricatoli, 09-08-2014, 22:23:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

uricatoli

Здравейте колеги.. взех едно macbook air a1369.. при зареждане на OS ми показва следният екран.. някой някакви идеи? :
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

Пиф

От снимката няма как да има идеи, защото не е ясно какви съобщения за грешки дава. Освен това малко повече инфо няма да е излишно - примерно дали проблема е станал след някакви определени действия, дали е постоянен, дали ...........

uricatoli

Утре ще взема зарядно понеже тока свърши :(
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

faire

100% хардуерен проблем, свързан с рам паметта или диска. По-вероятно първото. Прочети как да му направиш хардуер тест тук: http://support.apple.com/kb/HT1509?viewlocale=en_US&locale=en_US
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

Ако faire е прав и след теста с Apple Hardware Test даде, че всичко е ок, опитай и с външни тестови програмки - примерно Memtest или Rember (тестват само RAM). Скоро имах проблем с дефектирала RAM, който Apple Hardware Test не засече, докато другите разкриха веднага.

stankov.s

Имах същия проблем . RAM за смяна.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

uricatoli

То хубаво ram за смяна.. ама на тоя нали е вградена в дъното? A1369
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

uricatoli

Така.. получава се нещо много интересно :)

При включване веднага след като мине ябълката се появява това:


След като влязох с option key си излезе това:


А след като посочих recovery HD:


След това ми се намираше под ръка една флашка с windows 7.. Зареди си я без проблем.. влязох до момента в който иска да избера диск за инсталация.. Обаче се използвало някакъв друг формат в който не ми дава да инсталирам windows.. Мисля че направих глупост и форматирах всички дялове.. Рестартнах и влязох пак в рековери.. Обаче тоя път не ми показа хардовете.. Даде ми да избера wifi за връзка.. върза се и ми показа че тегли нещо.. И като свърши с тегленето ми показа пак ето този екран..


някакви идеи? Че иначе ще го пускам на части пък не ми се иска..
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

ponski

#8
Пробвал ли си всички видове ресети (PRAM и SMC). Другото, така и така си изтрил дяловете, опитай да инсталираш Уиндоус (ако нямаш друг Мак ОС под ръка) и виж дали ще се получи. Може да са памети, но може и нещо друго да е.

Редакция:

ЦитатResetting NVRAM / PRAM


       
  • 1. Shut down your Mac.
  • 2. Locate the following keys on the keyboard: Command (⌘), Option, P, and R. You will need to hold these keys down simultaneously in step 4.
  • 3. Turn on the computer.
  • 4. Press and hold the Command-Option-P-R keys before the gray screen appears.
  • 5. Hold the keys down until the computer restarts and you hear the startup sound for the second time.
  • 6. Release the keys.


ЦитатResetting the SMC on portables with a battery you should not remove on your own

Note: Portable computers that have a battery you should not remove on your own include MacBook Pro (Early 2009) and later, all models of MacBook Air, and MacBook (Late 2009).


       
  • 1. Shut down the computer.
  • 2. Plug in the MagSafe power adapter to a power source, connecting it to the Mac if its not already connected.
  • 3. On the built-in keyboard, press the (left side) Shift-Control-Option keys and the power button at the same time.
  • 4. Release all the keys and the power button at the same time.
  • 5. Press the power button to turn on the computer.

Note: The LED on the MagSafe power adapter may change states or temporarily turn off when you reset the SMC.

Редакция 2:

Ако отново не ти дава да инсталираш Уиндоус, можеш да опиташ да изчистиш целия диск с DiskPart (ето инфо по въпроса) под Command Prompt на Recovery Console на Уиндоус 7 или чрез някакъв друг инструмент, който имаш под ръка.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Hacko_Prasko

enjoying the mbp 17" late 2011

ponski

Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Пиф

Според мен трябваше да започнеш с Apple Hardware Test. Понеже вече си затрил Recovery парта, при старт дръж aldt-D за да зареди Apple Hardware Test през мрежата, като преди това му закачи или LAN или му дай достъп до wi-fi. Няма смисъл да ръчкаш уйндоуси ако при теста ти покаже, че нещо по хардуера ти е дефектирало. Софтуера, независимо какъв е, не може да накара повреден хардуер да работи нормално.

Wizi

Recovery "парта" може да помоли някой с Мак да му го запише на флашка като ползва това: http://support.apple.com/kb/dl1433

По принцип точно както faire вече каза това най-вероятно е проблем с паметта, но остава един минимален % вероятност да е омазан самия Mac OS X. Един единствен път ми се е случвало да разреша проблема след чиста пре-инсталация, предлагам ти да пробваш. Най-малкото ще е по-безболезнено от колкото да търсиш ново дъно за смяна.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

uricatoli

Хммм до терминал нямам достъп.. инсталацията на Windows Ми се спира до момента в който определям drive за инсталация.. но там ме спира заради EGP раздела.. Нито мога да го променям нито да го форматирам някак за да го направя в DOS или NTFS пробвах сега с reset на Pram.. още мисли.. За втория вариант нямам за момента как да го пробвам понеже ползвах зарядното само за малко и го върнах.. Голяма криза с тия зарядни..
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

uricatoli

ДОбре де.. няма ли някоя програма форматираща под Boot да променя разделите на HDD-то?
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..