Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 20:09:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 540
Total: 541

540 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Странен проблем между прехвърляне на файлове от Мак на Уин със скоростта

Започната от papalin4o, 18-02-2014, 22:46:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

papalin4o

Здравейте.
От няколко дни забелязвам странен проблем.
Започвам от МакБука да прехвърлям файл през WiFi до компютъра който е в другата стая. Двата са в една обща мрежа. Рутера е Airport Extreme. Скоростта с която се прехвърля е едва 1.2МБ - 1.4МБ, а по спомен преди беше над 10МБ. Интернет скоростта ми иначе е 50МБ.

Другото което ми направи впечатление току що е, че вързах една флашка към USB-то което е USB 3.0 и файл с големина 2.87ГБ се прехвърли за 10мин със скорост2.5МБ - 3.9МБ, което ми се струва пак ниска скорост.

На какво може да се дължи това?
Благодаря ВИ.

Wizi

Учудва те, че Mac OS X пише бавно през SMB? 1.2-1.4мб/с е ужасно слаб трансфер, но пък 10 ми се струва множко. Казваш, че преди е правило 10мб/с или само така си мислиш?

Не разбрах абсолютно нищо за теста с флашката ти. Тя е USB3 но на лаптопа ти също USB3 порт ли я посреща? Как е форматирана флашката?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

papalin4o

Трансфера през WiFi го оправих, като промених защитата на WiFi на WPA2/WPA и сега пак прехвърлям от MacBook-а към компютъра в другата стая който е с Win 7  със скорост 12-14MB.

Да, флашката е USB 3.0, MacBook-а също е с 3.0.
Просто не съм споменал, че е MacBook Pro Mid-2012.

Възможно е да е от начина на форматиране. Трябва да пробвамд а я форматирам от Mac-а, но мен предимно трансфера ми беше проблем и ме дразнеше, но всичко е шест сега.

Сега остава да дойде SSD-то и да го монтирам :)

papalin4o

Вчера пак започна да прехвърля бавно :(
Промених от WAP2/WAP Personal само на WAP Personal прехвърлих един файл пак с бърза скорост, но следващият файл пак падна на ниска скорост :(
Довечера ще пробвам да махна изцяло паролата на рутера.