Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:23:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 683
Total: 683

683 гости, 0 потребители

Странен проблем с батерията ...

Започната от t0t0, 22-03-2011, 22:23:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

t0t0

От известно време батерията ми е "подута" и не мога да си затворя плътно капака  :o Когато я извадя капакът се затваря без проблем, но като сложа батерията едвам го затварям... като погледна батерията от към тясната част се вижда как по-големите страни на корпуса са изпъкнали (дано да се разбира обяснението ми, имах в предвид, че отгоре и отдолу се е подула, казано по друг начин) ??? Възможно ли е да се получи такова нещо, на 89 цикъла е, 85% health от 10.2008 година е в употреба ?!
ПП: нямам възможност в момента да направя качествени снимки, за да се види :(
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

j.tochkov

Възможно е и на 10 цикъла. Ще е нужно да я смениш.


traian_james

А каква е причината това да се случи?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

to6o75

имам същия проблем, май ще трябва да се сменя!

t0t0

миии health-a си е нормален спрямо броя цикли ... за сега си върши работа, единствения проблем е, че се затваря трудно и притиска тракпада  :-\
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Wizi

Аз бих бил доста внимателен! Историите с гръмнали батерии -> запалени лаптопи не са една или две. Включително и при старите MacBook Pro-та!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

Real Mac mini

t0t0

ммм тъй като не го разнасям много си извадих батерията, докато стои включен към зарядното  :(
благодаря за предупрежденията ще ги имам предвид   :)
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

boyko

Цитат на: t0t0 - 27-04-2011, 22:36:43
ммм тъй като не го разнасям много си извадих батерията, докато стои включен към зарядното  :(
благодаря за предупрежденията ще ги имам предвид   :)

Едва ли ще гръмне буквално но вероятно ще продължи да се раздува, не е първата нито последната или иначе казано - бих казал че е нещо нормално, тоест не си единствения, но не е на добре. Отиди в creative center (ако си от София) да прегледат, може да има програма за замяна - до колкото разбрах не е гаранционен?

Във всички случай най-добре диагностика и при нужда - смяна на батерията. Не са особено евтини но си е консуматив.
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Wreck

И мойта забременя. Чакам я да роди и ако са близнаци или нагоре, ще раздавам батерий бебета. Обаче вече сме в 7-8 месец и си върши работа. Единственото е, че ми натиска капака и trackpad-a
An apple a day keeps the doctor away!

Wreck

Сега забелязах, че е спаднала малко. Май като не го ползвам по-дълго време и като изстине и спада.
An apple a day keeps the doctor away!

kacho

Съжалявам, че се включвам толкова късно, но се надявам да съм ви полезен. Имах проблем с такава батерия на macbook white late 2007. Извън гаранция. Притискаше тракпада доста. По щатските форуми четох дълго, че понякога сменяли батериите извънгаранционно, понякога не. Носих в creative center, където се свързаха с Apple и на следващия ден ми обясниха, че не могат да заменят батерията безплатно. Обадих се на номера за обслужване на клиенти на Apple за България където също много учтиво и подробно обясниха, че когато батерията е извън гаранция не могат да я сменят. Изключения правят ако батерията се е раздула толкова много, че не може да бъде извадена от компютъра или когато вече е нанесла други поражения. В крайна сметка смених батерията с нова, защото не бих рискувал да се скапе целия компютър.