Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 14:22:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 308
Total: 309

308 гости, 1 потребител
forka2k

Meta Trader 4 & 5, premission problem

Започната от sk., 13-10-2014, 14:25:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sk.

Я да видим дали ще успеете да ударите едно рамо.

От няколко дни се опитвам да инсталирам MetaTrader 4 или 5 на Mac OS X.... В началото малко трудно приех идеята, че инвестиционните посредници у нас не предлагат платформи за Епъл. В крайна сметка намерих Meta Trader за Епъл, който свалям от сайта на компанията. Свалих го, стартирах го и се оказа, че не е от сертифициран източник. Както и да е, преодолях този малък проблем и стартирах приложението за инсталация. Още на следващата стъпка обаче гърми и казва следното : "ERROR cannot write to info.plist. there are premission problems, or you are on a read-only volume"

Имате ли идея как се лекува това нещо? Струва ми се че е от операционната система, но не знам как да го разреша.

Тези от сайта не могат да ми кажат как се решава проблема, най-вероятно не са виждали Епъл все още.
Програмата може да се подкара с емулатор за ХР, но определено не искам да е така :D

Petar Jamby

А преди да опита да се инсталира пита ли за администраторска парола?
Ако да, то може би наистина има нужда от repair permissions от disk utility. Ако не, може би стартиране на инсталатора като администратор ( sudo) ще помогне. Но това последното си е рисковано, дава големи права на инсталатора.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

enemy

Нека да позная... опитваш да отвориш приложението от виртуалния диск, в който е то?
Хвани го с мишката и го премести на Десктопа. (Препоръчвам, разбира се Applications folder-a). : )))

sk.

По-зле беше работата...

Бях издърпал ръчно приложението в папката "апликации". При стартиране ми излизаше прозорец с две икони. Едната на Мета трейдър и едната на папка "апликации". Опитвахг се да цъкам върху иконната на мета трейдъра, вместо да я завлача до другата иконка и това генерираше грешка.
Още не мога да се отуча на Уиндоуските номера...

Благодаря на отзовалите се :)

enemy

Демек съм си познал, както и да го погледнеш. :)

Hacko_Prasko

аз си свалих миналата седмица МТ5 през някакъв wine порт. върви добре, а като посочените проблеми не съм имал

п.с. http://www.metatrader5.com/en/terminal/help/startworking/install_mac с този линк

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011