Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 09:22:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 380
Total: 380

380 гости, 0 потребители

Съвет за Virtual machine

Започната от mellights, 23-05-2014, 22:33:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mellights

От около 1.5 години използвам на моя МБП ретина дисплей виртуална машина - Parallels (качил съм Windows 8.1). Не се смятам за голям специалист в MacOS, затова може би лаишки ще обобщя наблюденията си от машината:
1. Предлага интеграция на Windows приложенията - можеш да ги стартираш в MacOS среда (мултитаскинг заедно с Мас приложенията). Използвам често и Win и MacOs приложения едно след друго или едновременно.
2. Ако това не се харесва - може да се отварят класически Windows прозорци и да се работи в тях с Windows приложенията.
3. Можеш да си настройваш каква част от HDD-то и RAM -a да се заделя за виртуалнаата машина
Ще си призная, обаче, че имам опит само с Parallels... Напоследък разбирам, че има и други подобни решения - VMWare Fusion, VirtualBox и т. н.
Много бих се радвал, ако ме посъветвате все пак коя е най-добрата Virtual Machine.

faire

VMware и аз я ползвах, но след това минах на Parallels и не съм погледнал назад.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mellights

Разглеждах на сайта VmWare Fusion 6.0, изглежда лъскаво и обещават подобни на Parallels неща, та не знам...

Wizi

Най-добрата определено е VMWare Fusion. Най-малкото защото са лидери в световен мащаб по отношение на виртуализация.

Parallels е напълно окей, след нея може би идва безплатния Oracle Virtual box.

Това отварянето на Windows приложения директно в Mac OS X среда е лигавщина единствено на Parallels. Въпрос на вкус, казало кучето.... Останалото всички други програми за виртуализация го могат.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mellights

Благодаря на всички за мненията. Смятам да си кача и Fusion и да направя сравнения в реално време...

Becko

VMware е това, което искаш :)

bobiikonomov

Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук,
Имам инсталиран Parallels и инсталирам WINDOWS XP, но на XP нямам интернет. Къде в настройките на виртуалката, трябва да пипна за да се оправи проблема. Ако някой знае ще помоля да сподели.
MacBook Pro 13"

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.