Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 22:23:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 316
Total: 316

316 гости, 0 потребители

Тайм машината отказа ...

Започната от HQ, 23-12-2013, 02:12:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте!
Днес забелязах,че като вляза в тайм машината ми изписва веднага "Can't connect to a current Time Machine backup disk."  и излиза автоматично ... ?! Бекъпва си без проблем,обаче не мога да ресторна нищо от там,защото ме изхвърля. Другото странно е,че директорията Backups.backupdb е забранена и не може да се влиза в нея а преди не беше така. Собственост е на root и не знам,да я направя ли моя?
Бекъпа е на юсб хард. Мисля че проблема започна след като си сложих сървър апп-а или може би след прехода към 10.9.1 ... нз
Не е проблем да го изтрия и да направя нов,но губя няколко месеца редовни бекъпи...
Помагайте!

HQ

su
chown -Rf user:staff Backups.backupdb/
И всичко е ток

pravdo

Включвам се, защото имах проблем с външен диск WD, като Тайм МАшина. При мен започна да се изключва докато съвсем спря да се появява на десктопа.
Пробвах през Disc Utility да го преформатирам, но ми каза че не може и след това спря да се вижда и през Диск Ютилити. Мисля, че отиде в небитието, но тези заклинания, които си описал в последния си пост дали ще ми помогнат. Ако може и малко като на прост художник да ги обясниш с една две стъпки.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой