Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 07:03:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 364
Total: 364

364 гости, 0 потребители

Сбогом Skype!

Започната от mmglata, 12-09-2014, 19:19:49

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

mmglata

Видео разговори със новия Viber!
http://www.viber.com
Честито на всички, които им дойде до гуша от последните версий на скайп.
Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR

faire

Viber не, че е цвете за мирисане.. Като качество яко куца дори за обаждания. То не е ехо, то не е забавяне, чакане десетки секунди, докато се свърже и установи връзка... За видео разговорите прочетох, че качеството е много лошо, чисто визуално. И че по никакъв начин не може да се мери с фейстайм например. За мен не е никакъв заместител на скайп, но зависи кой за какво го ползва. Аз скайпа го ползвам за дълги чатове и изпращане на файлове нон-стоп всекидневно. С вайбър ще изкукуригам от константното пиукане и премигване.

М/у другото, при множествено число, никога не се пише "й" накрая. Така прочетено, звучи като римски пълководец.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

djbobbyd

Все още не се вижда опцията за видео разговори, аз съм с последния ъпдейт на Viber 5.0 от 11.09.2014?

iPeichiny

Много още не му достига на Viber,макар че го полз''вам често,Да се надяваме,че ще го подобрят.'
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

HQ


И-и-и ... дотук!
Смело напред със скайпа!

elpatseto

Все пак мисля, че Скайп ще продължава да е актуален, тъй  като може да се ползва без всички да ти знаят мобилния номер. Докато при Вайбър това няма как да стане.
С две думи запазва се някаква анонимност, пък някои го предпочитат.
Аз лично ползвам и двете приложения еднакво често.
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

HQ

Скайп? Анонимност? Ти в много розов свят живееш!

thebrainless

 ;D абсолютно, измислен от евреи и по настояще собственост на майкрософт. Бях чел, че скайп ползва нещо като 5-10% от бекграунд ресурсите на всяка машина и релно някъде там, някой разполага със суперкомпютър, дали е истина или градска легенда не знам  :)
Колкото до вайбър, още миналата година имаше видео, но пишеше че е експерементално, много зле сравнение със скайп, а с фейстайм не споменавам, защото това май в момента е еталон за качество. Преимуществото на вайбър е, че дори да си на EDGE, може често да разговаряш без проблеми.
Stay hungry. Stay foolish.

elpatseto

Цитат на: HQ - 13-09-2014, 19:09:43
Скайп? Анонимност? Ти в много розов свят живееш!

Написах някаква анонимност! Ако ти дам моя скайп ще ми знаеш ли номера? А при вайбър?
По добре в розов отколкото в песимистичен!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

enemy

Цитат на: elpatseto - 14-09-2014, 10:21:04

Написах някаква анонимност! Ако ти дам моя скайп ще ми знаеш ли номера? А при вайбър?
По добре в розов отколкото в песимистичен!


Епа, теоретично мое. :)
Подробно обяснение няма да давам, но ако си ми звъннал от скайп, мога да ти разбера ИП-то, а след това и доста други неща. :)

nebesniq

Skype resolver....
То не е само със скайп...
От едната страна гугъл от другата цялата тая идиотщина с клауд и т.н.
Мое лично мнение, е че за да си имаме личното пространство в интернет, малко или много трябва да се ограничим от някои благинки..

elpatseto

Далеч от мисълта че всеки втори с който си пиша е хакер!
Запазвам си мнението, че края на скайп съвсем не е дошъл.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

nebesniq

Той края на скайп може и да не дойде скоро, просто само защото е част от майкрософт не означава обаче че ще е вечен.
Всяко едно нещо си има своите предимства, на скайп предимството пред вайбър, е че можеш да го ползваш без тел. номер на настолна машина за бърза и лесна комуникация.
Ако става дума за мобилни приложения обаче, скайп няма място там, има други, далеч по-добри и по-добре оптимизирани апликации които работят по-добре.
Аз лично ползвам това което ползват и другите за комуникация - било то и фейсбук...
За повечето хора не е от голямо значение дали е по-добро или не, а дали работи и е лесно или не.
Скайп работи и е лесен и ще се ползва на който за каквото му е удобен.
Вайбър работи и е лесен и ще се ползва на който за каквото му е удобен.

iLili

Скайпа ми в айфона каза сбогом на мен! Внезапно ми изхвърли акаунта и за нищо на света не желае да ме впише обратно... :(
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

HQ

Считай го за поздрав от бил гейтс послучай новите продукти на епъл