Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 01:31:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 404
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 355
Total: 355

355 гости, 0 потребители

Търся мак ос за МакБок Аир 2008 2009 г модел A1304

Започната от nik_zqpkov, 21-01-2012, 21:57:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

А сигурен ли си, че това все пак е Retail версия?  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

сигурен съм. А това което ми обесняваш го пробвах обаче ми казва че неможе да бъде избран този диск за боотване на Ос. Някакви други идей. Сега за да се стартира системата трябва да се задържи опшън бутона и зарежда адски бавно. също така пак айрпорта не бачка. Чакам други идей плс че вече незнам какъв бяс ме фаща.

Wizi

Според мен точно тук бъркаш - julss те е питал:

Цитат на: julss - 30-01-2012, 20:04:48И все пак, сигурен ли си че диска е вече с GUID а не MBR?

Windows е насрал нещата генерално, а си мисля също така, че не си форматирал диска както ти бяхме описали към края на предната страница. Там с картинката. Според мен това е ЕДИНСТВЕНАТА причина нещата да не ти се случват.

Давай!!! Още малко и ще станеш спец  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

da i ot tam nestava, kazva mi che nemoje da bade izbran kato bootable disk.????? na 100 % sam siguren che partishana e GUID zashtot chetoh edna statiq po povod firmware upadate i kato se opitah da updaeitna mi kazva che trqbva da imam takava GUID patishan a az uj sam nqmal, kato proverih kakto beshe napisano v statiqta kompa mi kazva che e takava GUID partition sheme. Luda rabota.
P.S izvinqvam se che pisha taka ma sega pisha ot maca i neznam kak da si pusna BG ezik :)

julss

#19
Пробвай с SMC reset:
    Shut down the computer.
    Plug in the MagSafe power adapter to a power source, connecting it to the Mac if its not already connected.
   On the built-in keyboard, press the (left side) Shift-Control-Option keys and the power button at the same time.
   Release all the keys and the power button at the same time.
   Press the power button to turn on the computer.  
   Note: The LED on the MagSafe power adapter may change states or temporarily turn off when you reset the SMC.

И за да сме сигурни, че си го форматирал в GUID, отвори  Disk Utility, маркирай харда (не партишъна, самият хард най-отгоре) и виж дали пише GUID долу вдясно (виж картинката)

nik_zqpkov

Здравейте Колеги
Значи направих този ресет, за който говорхме, след което в диск утилитото провери и наистина съм направил партишън ГУИД ?????? Незнам вече какво става. Опитвам се да упдейтна машината обаче не ми дава. Казва ми че трябва да ъпдейтна Боот Ром и некви ей такива. Уизи - не съм сигурен че версията която е инсталирана е ретейл. Ако зависи нещо от това ??? незнам. Опитах се да ползвам Боот Камп асистента и там ми каза че трябва да ъпдейтна Боот Рома. Очаквам Нови идей!!!

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

nik_zqpkov

С лайн не е пробвано, но според един пичага лайъна ще ми доде тежко на машината, а и невиждам какъв е смисъла щом с едната го прави и с другата ще го прави. По скоро нещо по фарматирането е проблема, може и уиндоуса да е обаркал нещата.

nik_zqpkov


julss

#24
При положение, че си направил правилно флашката или диска под MAC OS, форматирал си целият хард с Disk Utility в GUID, направил си SMC и PRAM ресет, и накрая инсталираш на чисто RETAIL версия, няма как да не стане. В противен случай означава, че имаш хардуерен проблем. Допускам и че виндоуса е повредил/променил по някакъв начин фърмуера на лаптопа, макар че не съм чувал за подобно нещо досега. Имаше начин да се ъпдейтне фърмуера с флашка, правил съм го, но не си спомням как ставаше. Ще се поровя в гугъл.
Напиши точният модел на бука или за по-сигурно дай последните три символа на серийният номер.

едит: Сега ми светна, че ти иска да ъпдейтнеш буут ром-а, което всъщност е SMC/EFI фърмуера, и че може би не става през 10.6.5, защото твоят модел оригинално е шипван с 10.5.5 и най-вероятно от тогава е с бозата и фърмуера никога не е ъпдейтван. Трябва да намериш retail версия на Leopard и да пробваш с нея. Ако ти даде да ъпдейтнеш EFI-то, след това ще можеш безпроблемно да инсталираш 10.6.5. Пробвай.

nik_zqpkov

Zdravei Julss
Shte pusna sega da darpam toia MacOS koito si mi dal kato link. Tiq vsichkite neshta koito kazvash che ne updeitvani e taka zashtoto toi e rabotil s win. Sega tochno tova pravi problem, nemoje da se updeitne firmwara i t.n.
Tochniq model koito pishe otdolo na kapaka e A1304, seriniq nomer e w890512z5L9.
Chakam da kajesh neshto a pak az shte probvam da instaliram tozi software, obache shte probvam s flashkata chrez TransMac zashtoto bootcamp asistenta neraboti tochno zaradi tova che mi kazva che trqbva da se updeitne Roma

Wizi

До сега 5 пъти да ти бях изпратил една читава инсталация на USB флашка и да беше забравил за проблема ти....

Продължавам да си мисля, че не правиш нещо като хората. Прочети още веднъж какво последно малко по-нагоре ти е написал julss - обяснява ти с точност къде и какъв може да ти е проблема.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

Модела ти е ТОЗИ.Би трябвало да е с SSD.
Бях прав, оригинално идва с Леопард 10.5.5. Свали тоя от линка, дето ти пратих, той е 10.5.6. Форматираш пак с Disk Utility и инсталираш НАЧИСТО.

nik_zqpkov

Julss sega pak preprochetoh savetite ti i edinstvento koeto ne sam siguren che sam naral e resetite korektno.Drapnah tvoiata versiq koiatomi prati samoche neojeh da instaliram zashtoto mi kazva che stva 7.6gb, a moiata flashka ima sao 7.5 gb free space :( Ako imash drugi dei i napatsviq otnosno esetit slusham

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.