Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 22:28:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 382
Total: 382

382 гости, 0 потребители

Калибриране на 13" MacBook Pro

Започната от Wizi, 06-12-2009, 12:26:59

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

feon

Калибрацията всъщност изважда максимума от дисплея ти - това е.
По принцип се прави през определено време, защото всяка матрица малко се променя с времето...
Но няма големи разлики, т.е. не е непременно нужно.
Хубаво е също така като калибрирап да направиш няколко профила на различни настройки.. (гама, температура...зависи какво ползваш)

fpyyh

благодаря за профила на swoopad, разликата е осезаема, но все пак виждам само 3 на бялото и 4 на черното. за сметка на това много по-ясно, преди едвам ги забелязвах, а сега изпъкват

pravdo

Това което обсъждаме последните 2 страници с тези черно бели надписи  Apple,
няма нищо общо с калибрация и цветове, а с Яркост / Контраст (Brightness / Contrast)
Някой вече май го спомена.
темата беше - има ли нужда да се калибрира 13" бук? :-)

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

Сори, нямаше ме за малко....

Пак ви казвам: от моите опити с разни супер-уптра-точни-профили за калибриране на Гошо и Пешо, а и с всички мои опити сам да го калибрирам ръчно - нищо общо с калибрирането с машинката. Ако все пак някой има подобрения с чужд профил - чудесно!

За мен има сериозен смисъл от истинско калибриране точно както feon го обяснява, защото дори и да има изменение във времето ще е малко. Също така дори за експеримента пуснах калибриране на моя друг лаптоп, който е PowerBook G4 15" и където принципно липсват цели гами цветове. Въпреки това смея да твърдя, че дори и там имаше достатъчна доза положителен резултат. Ако не друго бялото стана бяло и останалите основни цветове се приближиха максимално до това, което матрицата може да произвежда.

fpyyh, пусни ми едно лично да изпием по едно кафе за калибриране ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

wizi благодаря за предложението, само ще е след 19ти, тогава излизам в отпуска

Angelo

Wizi Преди няколко дена минах през магазина на isyle да разгледам И аз си викам като пуснаха матовите дисплеи че ще го сменям моя, вътре имаше две  MacBook Pro 13' и 15', един до друг бяха сложени и имаше огромна разлика в цветовете, попитах ги защо и те ми казаха че 13' ката биле с други матрици. Абе още не могат да ме накарат Apple да сменя стария 15' Pro. единственнот хубаво нещо на новите е унибодито и батерията.

ksemerdjiev

Темата е за Про , но ако някой иска може да тества този профил
http://vtpjcg.bay.livefilestore.com/y1pLMidSMNZfYeQgQQmEv8QtmH-4tL6_jHv739m5SqZyqr7Oq6KSv-DXUZoD-Q8anc-E0_qCXZ2jzXD7J30yPxckw/David's%20Color%20Profile.icc?download

Лично на мен ми допада повече от стандартно зададения с изключение на това, че е по тъмен.Цветовете са топли и естествени.
Ако някой тества нека сподели резултата.
Macbook black 2.2Ghz Intel core 2 duo 4 GB DDR2 SDRAM, 160 GB HDD, Intel GMA X3100
iphone 2G 8GB

sako_dj

Някой, има ли да сподели калиброван файл за MBPro 5.5 13-ка late 2009?
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm