Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 18:56:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 334
Total: 335

334 гости, 1 потребител
Lukcho

Как да инсталирам принтер

Започната от urgan, 23-07-2007, 23:31:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Как да си инасталирам принтер който в случая ми трябва да е скайтекс бриско на порт ФАЙЛ. Нещо немога да се оправя с това може би е тып выпроса но като не го знаеш.
Предварително благодаря на отзовалите се.

urgan

Съвсем ли никой незнае как да си инсталирам един обикновен постскриптски принтер с който да правя ПС файлове а не да принтя в реално време.

sclera_bg

Аз съм с точно такъв - Scitex - но съм го инсталирал преди три години, когато купихме G5-ицата. Нещо не мога да си припомня, сега го проиграх горе-долу така: (но съм със 10.3.9, не знам тигъра как е)

В Printer Setup Utility избираш Add, в отворилия се прозорец ичбираш IP Printing; Printer Type - Internet Printer Protocol; Printer Address - името на принтера ти, 1234 например; Queue Name - празно, Printer Model  - Other... и в отворилия ти се диалог избираш PPD на Scitex (ако нямаш - ще ти пратя). След това бутона Add

Готово: в списъка с принтерите ще ти се появи  принтера 1234, Kind -a  на който е Scitex Brisque...;)

Сега ти остава да си направиш един Preset, с който да принтираш във файл (ако не искаш всеки път да се разхождаш в опциите)

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

urgan

Това е че това ИП принтер нещо не го видях ама довечера ще погледан по добре се трябва да стане баси един принтер да не моа да инсталирам  8O  :(

Becko

... откогато има мак цялото принтене става на пост скрипт и на файл ...
... нищо не се инсталира това не е ПЦ с уиндоус няма порт ФАЙЛ или каквато и да е подобна глупост ...
... в крайна сметка има хелп който се чете когато незнаете ... всеки мак може да записва пост скрипт файлове още като го извадите от кашона ...
... ако имаш PPD файл за устройството което ще ползваш просто го посочи в INDESIGN или там програмата от която принтиш ...
за да принтиш на пост скрипт устройства от мак ти трябва само PPD файл и никакви драйвери портове инсталации и какво ли не ...

urgan

Споко не се нерви. Питам тука щот в хелпа нищо не намерих можеби не съм търсил както трябва, в гугъл също. Знам че не е така като в вин бозата но незнаех как, вече разбрах не се пали толкова. Мен не ме е срам да попитам за нещо което незнам как става.

sclera_bg

Важен е крайния резултат, нали? Преди три години скочих от System 9.2 на OS X 10.3 и нямаше кой да ме светне кое как е!

Така съм могъл да се оправя - затова и давам такъв съвет.  :wink:

Знам колко е велика системата и че не е Windows, на гърба си съм използвал възможността Preview да "дестилира" PS файл, от който дистилъра на Акробат гърмеше.

Peace!

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Becko

не се нервя :) просто когато става въпрос за мак оса първо опитвай най лесното :) после погледни хелпа и всичко е ОК :) този форум е точно затова