Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 06:40:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 295
Total: 295

295 гости, 0 потребители

проблеми с WiFi след update до 10.4.10

Започната от georgekodinov, 09-07-2007, 12:02:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

georgekodinov

Здравейте,

Искам да предупредя за проблемите си след update на MacBook-а ми до 10.4.10.
Използвам една и съща комбинация от рутер и доставчик @home. И близо година тя си работеше перфектно с MacBook-а (както и с останалите PC-та из къщи).
Но след като обнових до 10.4.10 след рестрартиране на рутера работи добре 10-на минути и след това започва да зависва : чете http отговора до средата и чака. Странното е че го прави и с административния интерфейс на рутера, така че не е от доставчика.
След няколко refresh-а в Safari страницата си се появява.
Никакви проблеми ако вържа лаптопа със Ethernet кабел за рутера.
Или на което и да е друго устройство из къщи.

Гледах формумите в Епъл и там и други хора се оплакват от подобни неща.
Така че ако не сте обновили, не бързайте ;-)

Mar7in

Ами освен да провериш за update на firmware на router-a и да преконфигурираш  настройките друго не се сешам :?

georgekodinov

Цитат на: "Mar7in"Ами освен да провериш за update на firmware на router-a и да преконфигурираш  настройките друго не се сешам :?

Знаех си че някой ще каже това :) Нали споменах в предишния ми пост че всичко си работеше перфектно преди update. И за да бъда сигурен пробвах с трите последни версии на firmware-то на рутера :)

Но това е търсене на теле под вола : може и да тръгне, ама не е истинското решение на проблема :).
Проблема е в MacOSX !

Sid

При мен проблем няма, всичко си работи :), освен сафарито :(

Откакто качих тази бета, тя така и не заработи. Зарежда страниците по веднъж, после трябва да изпразня кеша за да зареди отново, иначе си зависва. Ползвам ФайерФокс

Мисълта ми е да не би проблема да е в Сафари, а не ОС-а

P.S. Рутера ми е Ейпълски
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

georgekodinov

Цитат на: "Sid"При мен проблем няма, всичко си работи :), освен сафарито :(

Откакто качих тази бета, тя така и не заработи. Зарежда страниците по веднъж, после трябва да изпразня кеша за да зареди отново, иначе си зависва. Ползвам ФайерФокс

Мисълта ми е да не би проблема да е в Сафари, а не ОС-а

P.S. Рутера ми е Ейпълски

ти даде добра идея : ще го пробвам със firefox. Само че не ми го побира акъла : на ethernet си работи перфектно сафарито.

dreben

Малко извън темата, защо когато съм със Сафари, в момента в който вляза в рутера ми забива цялата мрежа, докато с Кума Лиса нямам никакви проблеми. Същият проблем се получава и когато се опитам да вляза в модема на БТК.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

georgekodinov

Цитат на: "dreben"Малко извън темата, защо когато съм със Сафари, в момента в който вляза в рутера ми забива цялата мрежа, докато с Кума Лиса нямам никакви проблеми. Същият проблем се получава и когато се опитам да вляза в модема на БТК.

Това преди или след upgrade-а до 10.4.10 ?

dreben

Аз пробвах три пъти да ъпгрейдна, на така и не се получи. Така че, си карам с 10.4.9 /1.3 на Uphuck. Относно споменатият по-горе проблем в Сафари, винаги съм го имал във всички предишни версии. Дори и когато съм с Бозата и използвам Сафари проблема си остава. Явно липсват някои плъгини, или настройки, за които изглежда нямам нужните познания. Благодаря все пак за отговора.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

georgekodinov

Цитат на: "dreben"Аз пробвах три пъти да ъпгрейдна, на така и не се получи. Така че, си карам с 10.4.9 /1.3 на Uphuck. Относно споменатият по-горе проблем в Сафари, винаги съм го имал във всички предишни версии. Дори и когато съм с Бозата и използвам Сафари проблема си остава. Явно липсват някои плъгини, или настройки, за които изглежда нямам нужните познания. Благодаря все пак за отговора.

Виж (без да се обиждаш), аз говоря за ИСТИНСКИ оригинален MacOSX на истински MacBook : пиратските версии могат да имат (или нямат) какви ли не проблеми.

А относно Сафари под Windows : това една друга (и дълга и тъжна и тежка) история ! Почти като Internet Explorer под linux ;)

gigabytes

Що бе кфо му е на Safari под Windows? бачка си идеално на моменти..от както съм с 3.02 не се е quit-вал нито един път.Единствения проблем на програмката ,че е лакома на Ram хапва си колкото тя си знае до 510 мб-та съм я засичал да използва.
PowerPc G4 Dual 1.25Ghz 4x512 DDR Hitachi 160 HDD Radeon 9600/128 Pro + Ext. Mercury Owc 320 HDD via FireWire 400.SuperDrive & Apple Cinema Display 23 HD.