Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-06-2024, 16:56:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

Голяма болка :( iTunes+Raiffeisen Bank+iPhone5

Започната от Adamov, 15-01-2013, 21:44:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Adamov

Мъка, колеги. Страшна мъка. В петък си купих iPhone5, а в събота реших да си купя първото приложение за него. Програма за фитнес упражнения на стойност 1.79 евро. Картата ми е от РББ и е виза електрон. Въведох картата, купих, то се свали и сичко точно. След повторен опит за логин в магазина ми казва "Payment method not accpeted". И от тука почва ходене по мъките. Първо: таксуван съм 2 пъти по 1.90евро, а не по 1.79 каквато е цената. Защо - банката не знае. След това, парите не са преведени от банката към itunes и следователно акаунта ми е блокиран за смешната сума от 3.50 български пари. От съпорта на банката ми казват, че проблема е в комуникацията между тях и епъл. Да съм чакал 45 дни да се отблокират парите, и да си купя пак нещо, което вече съм платил и то ДВОЙНО! От съпорта на Епъл ми казват, че парите не са преведени и че докато не се преведат няма да ми пуснат акаунта. В крайна сметка аз го духам, щото хем съм таксуван двойно, хем нямам акаунт. Моля ви. Ако някой е попадал в такава ситуация да каже какво може да стане. Пробвах да намеря някакви Redeem кодове, но без успех...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

ДСК, ПИБ, Прокредит - никакви проблеми не съм имал с техни карти.
От Apple мога да ти кажа със сигурност, че не дърпат повече пари.
Само при първоначалната верификация на картата ти вземат 1 евро, което ако правилно си спомням ти възстановяват при първата покупка.
Всичко, което ти е взето като екстра е най-вероятно от някоя измислена такса от банката.

Остава ти да чакаш търтеите от Райфайзен да се поразмърдат според мен.
UI designer and developer

Adamov

Радвам се, колега, че нямаш проблеми. Само че аз съм на РББ и имам проблем. Има 2 транзакции към Apple iTunes. Може и РББ да не са си свършили работата. Само че ме препращат едни на други и усещам, че скоро ще изгубя търпение...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Metal

Аз съм с Виза Електрон от РББ. Не съм имал до сега проблеми с апп стора.
Може нещо транзакцията да не е станала и да са изпаднали в някав дедлок, вероятно като се върне транзакцията ще можеш да продължиш.

Adamov

Какво значи като се върне транзакцията. Колко време трябва да чакам?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

maculas

#5
Цитат на: Adamov - 15-01-2013, 22:07:30
Радвам се, колега, че нямаш проблеми. Само че аз съм на РББ и имам проблем. Има 2 транзакции към Apple iTunes. Може и РББ да не са си свършили работата. Само че ме препращат едни на други и усещам, че скоро ще изгубя търпение...
Еми при Райфайзен коментара е излишен. Аз на ПИБ ползвам Виза Електрон за магазина... проблем никакъв.

На мен ми се е случвало да си купя приложения, без да имам достатъчна наличност в картата и да ми се блокира акаунта както при теб. Просто Апъл проверяват към момента на покупката дали в картата има достатъчна наличност, за съответното приложение - ако има дава да сваляш. ОБАЧЕ! Апъл пращат инвойса към банката няколко дена по-късно и се получава ЛАГ между това какво имаш в сметката и какво реално ти е останало. Кофти се получава така, щото харчиш на пирон към Апъл и в един момент хоп - к**ец.  Дори и безплатни приложения не можеш да си свалиш. При мен лесно го оправих - внесох пари по картата, за да си платя борчовете към Апъл и готово.

Това е! Както казах има лаг в системата. Просто парите, които харчиш не се задържат в момента в който си купиш приложението - а на по-късен етап, когато инвоиса се изпрати към банката от iTunes Store-а.

Направи си виза някъде другаде и си отблокирай акаунта за...тъпи райфайзен. Ако можех щях да ти гифтна 3.5.. ама технически не е възможно. Единственото, което можеш да направиш е без да си правиш нова карта - да си купиш гифт карта от някъде, която важи за БГ сторе-а. Така е чиста работа - и акаунта ще ти се разблокира веднъж като въведеш кода на гифт картата - но ще си с 3.5 автоматично назад.

Успех, и надявам се си ме разбрал.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

maculas

#6
Ах гадовете, туко що си позволих да проверя дали мога да ти пратя гифт от 3.5 и мизерничетата от Апъл ме цъкнаха 2 евра. Егати изродите  :o

https://www.dropbox.com/s/brubvs7vhhe1630/Screen%20Shot%202013-01-15%20at%2011.11.32%20PM.png

Доходоносничко! Всеки път като ти правят проверка за автентичност на метода за разплащане - 2 евра. Иначе можех да ти пратя, ама останаха само 2 лв в тая карта.... след като ми взеха ОТНОВО 2 евро.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

angelvn

Ако има друга карта може лесно да си я добави и да си генерира гифт ваучер за каквато сума иска. Въпроса е до колко му е спешно.

Хубаво е картата да има винаги пари в наличност и то не 5-10лв. Не се знае все пак кога може да ти щукне да купиш някое приложение или добавка към такова.

Днес дори писах по темата в един друг форум.

ЦитатЧета мненията на повечето от вас и стигам до извода, че повечето сте намерили някаква карта с по 5-10лв, опитвате се да ги изхарчите до стотинка (а не се досещате, че може и банката да ви блокира част от нея сума като такава, нужна за обслужването на такса поддръжка на картата), или да "набутате" Apple и да купите повече приложения преди да са се усетили. И после - започват писъците.

За да нямате проблеми следвайте следната логика:
1. Живеете в България
2. Щом живеете в България, е редно да си регистрирате акаунт в българския appstore
3. Щом сте си регистрирали акаунт в бг апстора значи ще можете да го ползвате с бг кредитна/дебитна карта (силно препоръчително е тя да е виза или виза електрон).
4. Щом живеете в България, и сте си регистрирали акаунт в бг апстора с бг кредитна/дебитна карта следва, че най-вероятно сте имали намерението да си купувате приложения. А това не става с 5 или 10лв. Редно е да си въведете данните на карта с нормална налична сума от порядъка на 100лв+.
5. Ако живеете в България, но не ви се плаща за софтуер и сте луди фенове на джейлбрейка - не четете горните точки, а си регистрирайте акаунт в аппстор с "none" опция за метод за плащане.

Досега никога не съм имал проблеми с AppStore (от 2009та до ден днешен). Дори са ми връщали пари за погрешно закупено приложение.

Линк към темата
UI designer and developer

Adamov

maculas: Разбрах те! Благодаря ти много!!!

Ангелов: Какво значи спешно? Разбира се, мога да живея без Apple ID :)) Благодаря и на теб за помоща.

Пари в картата имам. След справката се оказва, че точната сума с която съм таксуван двойно е 3.87. Мога да преведа още пари в картата, но те така могат да ме таксуват доживотно. Нямам друга карта и не мисля да си изкарвам друга карта по тази причина. Все пак съм превел двойно за нещо и от моя страна всичко е окей. Искам просто да си оправя акаунта. Банката ми вика едно, Apple друго. И накрая аз потърпевш. В крайна сметка си искам акаунта! Без да трябва да плащам още за нещо, което (повтарям се, баси) съм платил двойно! От банката ме увериха, че парите са преведени по сметката на Епъл, ама Епъл не ги виждали и ако може, Епъл да пратили мейл на РББ, че не виждат парите! Значи почвам да се нервирам жестоко! Някой някъде не иска да си свърши работата, щото сме в насраната България (БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ) и потърпевшия съм аз, платил двойно. Сумата е смешна. Ами ако си бях купил нещо за 30-40-50лв? И станеше същия проблем...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

maculas

Цитат на: Adamov - 16-01-2013, 10:02:09
maculas: Разбрах те! Благодаря ти много!!!

Ангелов: Какво значи спешно? Разбира се, мога да живея без Apple ID :)) Благодаря и на теб за помоща.

Пари в картата имам. След справката се оказва, че точната сума с която съм таксуван двойно е 3.87. Мога да преведа още пари в картата, но те така могат да ме таксуват доживотно. Нямам друга карта и не мисля да си изкарвам друга карта по тази причина. Все пак съм превел двойно за нещо и от моя страна всичко е окей. Искам просто да си оправя акаунта. Банката ми вика едно, Apple друго. И накрая аз потърпевш. В крайна сметка си искам акаунта! Без да трябва да плащам още за нещо, което (повтарям се, баси) съм платил двойно! От банката ме увериха, че парите са преведени по сметката на Епъл, ама Епъл не ги виждали и ако може, Епъл да пратили мейл на РББ, че не виждат парите! Значи почвам да се нервирам жестоко! Някой някъде не иска да си свърши работата, щото сме в насраната България (БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ) и потърпевшия съм аз, платил двойно. Сумата е смешна. Ами ако си бях купил нещо за 30-40-50лв? И станеше същия проблем...

Ха. Сумата от 3.87 е подозрително същата, която Апъл задържат при първоначална проверка на картата. Ако беше видял скрийншота който съм публикувал по-горе, ще разбереш, че тея пари не са били за приложението, а 1.98 евро за проверка на сметката.

Най-вероятно приложението дори не е платено...
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Adamov

Да, да. Видях скрийншота и и ми направи впечатление, че сумата е същата. Въпроса е защо два пъти. Ще ида да внеса още пари и да видя какво ще стане...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Току що бях да си вкарам още пари в картата. Сега баланса ще бъде 17.26лв. Да видим...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

maculas

Цитат на: Adamov - 16-01-2013, 14:42:49
Току що бях да си вкарам още пари в картата. Сега баланса ще бъде 17.26лв. Да видим...

Чакам и аз да видя, къде потъват всеки път тея 2 евро.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Adamov

maculas: трябва ли да мине някакъв период от време?  щото гледам парите си стоят на това дередже от 17.26., а от РББ ми казаха, че няма какво да направят иииии ме ядосаха!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Ето я и развръзката: пробвах да си въведа пак данните за картата и ми прие всичко. акаунта ми е отблокиран, но картата ми е олекна с 4лв... и сега от 17.26 са 13.26! за кво и що са тея пари .. никой не знае.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd