Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 23:45:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 539
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 448
Total: 448

448 гости, 0 потребители

Слух: Apple разработва търсачка

Започната от Lord Adder, 14-11-2008, 11:25:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

Добре де, след като не виждаш нищо революционно и добро в Епъл ( и то от доста постове насам), защо продължаваш да ги ползваш и да пишеш за тях? Дане си развил някаква особенна форма на мазохизъм?
Относно цифричките-нещо не разбирам. Ти за какво искаш да работят? За идеали ли? Профеционалсте.:D  :lol:

XXwolf

Цитат на: "konstant"Добре де, след като не виждаш нищо революционно и добро в Епъл ( и то от доста постове насам), защо продължаваш да ги ползваш и да пишеш за тях? Дане си развил някаква особенна форма на мазохизъм?

e къде да ходи? от редмонд са му били дузпата доста отдавна и за далеч в бъдещето, а линуксовата гора е още непроходима...

eek

Цитат на: "nubizus"... Това обаче е много далече от твърдението, че апъл разбирш ли разработват нещо толкова революционно.:))) ...

Откажи се :) По-рано -- по-добре.

konstant

Отбора на мърморковците!

eek

Цитат на: "konstant"Отбора на мърморковците!

Пич, ентусиазмът ти е смешен. Да не би да си акционер в аппле? :)

konstant

Може. Ама тук не е ли форум на хората предпочели тази марка? Или е клуба на криткуващите всичко? Вие също сте ми смешни. Аз може и да съм ентусиаст, ама то е защото съм видял и преценил някой неща. Обаче ми се струва, че тук има хора, които от всичко са недоволни. Или това е някаква псевдоинтелектуална поза на отегчение и изживяване на позиция, че сте над нещата?

eek

Цитат на: "konstant"Може. Ама тук не е ли форум на хората предпочели тази марка? Или е клуба на криткуващите всичко? Вие също сте ми смешни. Аз може и да съм ентусиаст, ама то е защото съм видял и преценил някой неща. Обаче ми се струва, че тук има хора, които от всичко са недоволни. Или това е някаква псевдоинтелектуална поза на отегчение и изживяване на позиция, че сте над нещата?

Ама кой те кара да се засягаш? :)

Обяснението ми за зле написаната статия е доста конкретно и ако смяташ да ме упровергаваш ще са ти нужни факти :) А ти почна да спориш за нещо съвсем различно...

nubizus

Въобще не съм над нещата.
А позицията на макбой феновете отдавна е станала смешна.
Познавам доста хардкор апъл фенове, които мислят по същия начин като мен.
Имаше време в което апъл нямаше конкуренция в много неща, сега просто няма конкуренция в софтуера и част от тази си позиция дължи на малоумието на редмонтските тиквеници, които се оакаха с виста чудовищно.

Линукса е истинска алтернатива, за съжаление все още няма достатъчно софтуер писан за него. В момента в който адоб решат да теглат ножа на всички ще се портнат за линукс и тогава ще стане интересно на пазара:))

konstant

Не ми се коментира, вече нищо с вас! А и темата беше съвсем друга. Не ми харесва критиката към всичко ( без да се разбират всички аспекти) и съответно да се ползват ресурсите на марката. Някак е двулично!

nubizus

Цитат на: "konstant"Не ми се коментира, вече нищо с вас! А и темата беше съвсем друга. Не ми харесва критиката към всичко ( без да се разбират всички аспекти) и съответно да се ползват ресурсите на марката. Някак е двулично!
Тук идва разликата в мисленето.
По твоята логика ако си купиш мерцедес и се окаже, че е некачествено сглобен и има дефекти ти ще си мълчиш.
Накак си аз това го намирам за двулично дори и глупаво.
Има едно нещо, което се казва Brand promise. Тва нещо когато влезе в конфликт с реалният продукт е нормално да има критика.
Имаше време в което Апъл отговаряха на Brand promise което даваха на юзърите. А и фактите не са критика. Факт е , че продуктите на апъл са в пъти по некачествени от преди. Факт е, че Леопарда има проблеми.
Факт е, че апъл прецакаха милиони потребители да станат клиенти на компания която не отговаря на изискванията им (AT&T).
Факт е, че глоси екраните не са професионални а просто имат по силно светене и контраст.
И като цяло политиката им в последно време е ориентирана повече към акционерите от колкото към потребителите, и те знаят че всичките им глупости могат да минат на хора с масово мислене.
Think diferent стана Think mediocre:)) Тоест апъл станаха evil company.
Изгубиха модела на баланс. Естествено за посредствения потребител тези неща са закопани надълбоко. Той вижда лъскавата външност и се надрисква. След това си мисли, че е нещо повече от другите щото е избрал "модерен" комп:))) До момента в който не се срещне с първите разочарования. Демек като мине 18-20 години:)))

pravdo

Развалихме темата на ЛордАддер... направихме я общи приказки...
но да добавя и аз, колкото и да ми е мъчно защото в къщата ми не е влизало друго освен Мак... nubizus е прав...но ще добавя, че не губя надежда, така както не изгубих, като пуснаха кръглата мишка :-)

За съжаление, като гледам тренда е все по-лъскаво... :-(
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

nubizus

Да доразваля темата.
Според мен проблема на Апъл е в причината за съществуването му като идея - Стив Джобс. Неговия централизиран модел на управление ни е дал гениални неща но сега просто плащаме цената.

Просто остарява. Колкото и грубо да звучи това.
Освен това след като се е провалил веднъж не може да възприеме да го направи пак, и точно това го спира.
Всичко в момента В апъл е ледена калкулация.
С минимална иновация ( на час по лъжичка ) и стари чаркове.
Това са хора на такова ниво в маркетинга и с такива познания за "маймунките" - потребители, че за тях е лесно да знаят как да създадат толкова интерес че да са в устата на хората и да го постигат с минимални усилия и максимална печалба.
Само че и това според мен не правят като хората.
И това ме смазва.
Ако искаш мега влиание и си в тяхната позиция най-логичното нещо е да завземеш пазара в слаб момент за конкуренцията (Майкрософт).
И то като спрат да се занимават с хардуер - компютри и пуснат мак ос Х за всички машини.
Но вместо това те дрънкат глупости МАК вс ПЦ, като на всички е ясно, че
в случая таргета е уж Майкрософт.
Нима маковете вече не са пцта, ако питате мен те даже изглеждат като делове, само дето са по-лъскави.

А на по високо ниво за мен разочарованието идва точно от счупването на Мисли различно. Апъл винаги е било повече от компютър.
За мен продуктите им отразяваха това в което вярвам, че е достойно да правиш качествен продукт с идея извън съществуващата парадигма.
И когато ползваш такива продукти ти се отъждествяваш с тях, те ти дават вдъхновение, че света може да е по-добро място и прочее важни неща.
И не ми казвайте че не може, защото всеки в живота си има избор.
Лично моя дойде преди година, когато за да остана в бизнеса, трябваше да се примиря с идеята, че хората са прости и нямат нужда от естетическа и професионална стойност в продукта които им предлагам.
Не се примирих а преориентирах всичко в съвсем друга схема която позволява качеството да не спада, но естествено намалих количеството.
Сигурен съм че и на вас ви се случва.

А надежда има и тя се казва Линукс. Колкото и да не ни се иска.
Ако Апъл не извадят продукт, който да ми върне вярата в идеята, че има начин в тоя посран свят някой да даде повече от очакваното, просто следващ продукт от тях няма да купя.

avioli

nubizus: много добре написано. много точно показва и моята гледна точка към ситуацията на Апъл в момента - ако не се напрегнат да си върнат таргет групата, то ще станат посредствени като... знаем кой. дано, дано, дано.

а да правят търсачка, дори като хрумване, ще е огромна глупост. според мен.

да седнат на гъзовете си и да се стегнат - да внесат новост в продуктовата си линия и да оправят наличното, защото не че беше кой знае каква иновация, но единствения им такъв продукт от много години е iPhone.

И Леопарда, и новите макбуци, и преминаването към Интел, и новите iPod-и... всичко е само куха обвивка на стар продукт... без нотка на иновация, без WOW...

Edit: как можах да забравя unibody? това е единствената, истинска иновация според мен от как представиха мак мини.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

jell0

Цитат на: "nubizus"
Всичко в момента В апъл е ледена калкулация.

Да допълня. Не само в момента, и не само в Apple. Важи за всяка стабилна фирма.

Apple прави това, което е изгодно на собствениците. В случая, това е публична компания. Джобс може да изглежда като деспот, но и той се отчита на съвета на директорите, които пък се отчитат на общото събрание на акционерите. Джобс има по-малко от един процент от акциите. Звучи крайно неромантично, но това са голите факти.

Има два начина да бъде променена стратегията на Apple. Първата е пазарът. Ако потребителите не харесват продуктите, продажбите намаляват, акционерите стават недоволни и по съответния ред се въвеждат промени. В момента Apple рапортува хубави резултати, значи тук промени не се очакват.

Другият начин е недоволните да съберат пари и да купят достатъчно акции, за да им се чува гласа в общото събрание.

А сега по темата. Apple от много време използват и разработват технологии за търсене, но  най-вече за използване в собствените им продукти. Дали ще тръгнат да се конкурират с  Google (за които търсачката е вырха на айсберга) е въпрос на това колко искат да инвестират и каква ще е ползата. На мен ми се струва по-вероятно технологиите за търсене да бъдат интегрирани в iTunes, например, а не като поредната търсачка. Това не е като да направиш Сафари за Windows. Трябват много пари за разработка и инфраструктура.

eek

"Ледена калкулация" да, Нубизус :) Но не забравяй на какво прилича икономиката в момента.

Джобси може и да остарява, но според мен също си дава сметка, че в подобна ситуация определени иновации стават прекалено рисковани. Според мен и затова пуснаха оня клип с Джони Айв и фабриката, шото основната критика винаги е била, че аппле правят само шарени и лъскави работи :)

Пък и не е възможно да се правят breakthroughs по часовник. Все в някой момент великите идеи почват да намаляват. Във всеки случай Джобси успява да създаде впечатление, че това не е съвсем така. :)

В момента, всяка фирма, която не е фалирала, е успешна :)