Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 09:54:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 360
Total: 360

360 гости, 0 потребители

Слух: Apple разработва търсачка

Започната от Lord Adder, 14-11-2008, 11:25:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lord Adder

Слухът изглежда логичен, след като Google най-нагло тръгнаха да пряват браузър в и без това пренаселения пазар, където Apple пробива със Сафари.

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=582437

Империята отвръща на удара. Изглежда Ст. Джобс не обича да се ебават с неговите компании.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

eek

:lol:

Това е най-тъпия слух, който съм чувал досега :)

1. (егоистично) Доколкото знам още не съществува опенсорс алгоритъм за търсене, подобен на гугъл -- при браузърите е доста по-различно и е адски тъпо да се правят такива аналогии :) За да пуснат собствена търсачка, аппле ше тряа да измислят алгоритъм -- представям си как Джони Айв пише алгоритми :)

2. (нагло) Ако всеки път, когато поствате разни слухове, първо се попитате "аз склонен ли съм да повярвам на това?", броят на безсмислените теми в тоя форум ще намалее :)

3. (чисто информативно) Капитал обичат да преписват от онлайн списания и блогове, само за да си запълнят категорията "Технологии", без оглед на достоверност (даже обратното, защото трее да е hip) -- просто защото липсват качествени журналисти. Когато статията започва по този начин
ЦитатЕдва ли ще бъде конкурент на Google, вероятно се цели по-добра визия на сегашното търсене в интернет
имам рефлекс да не чета надолу :)

Колкото до автора на оригиналната статия на TechCrunch (Mike Arrington): http://ismikearringtonadick.com/ :)

...

А малко по-надолу в статията на TechCrunch е следното:
Цитат... and may be building a radically different user experience which is much more visual than exists today. It will likely still be powered by Google results, but Apple may present it in a very different way that suits mobile users much better.

Аппле не "разработват търсачка" -- аппле правят интерфейс. Има разлика, май? :)

Becko

дано някой измисли намирачка ...
всички търсачки в момента са шит и половина :) на практика най добрите неща просто не излизат в резултатите ... 99% само тъпотии ... гугъл е търговско дружество

nubizus

Търсачка? Гугъл са си организация за нет измами:)))
Въобще в тази област иновациите не са само в интерфейса, макар че и аз си ровя канчето с подобни дилеми. Иновацията трябва да се случи на семантично ниво, тоест изкуствен интелект, които дава резултати по различни критерии от ПР и количество посещения.

Самата идея за СЕО говори колко несъвършената е хавата с търсенето:)))

fpyyh

не знам за вас, но за мен гугъл в 90% от случаите намира търсеното, често съвсем в началото, понякога след промяна на някой и друг термин. не виждам работеща алтернатива.

XXwolf


Lord Adder

Цитат на: "eek"2. (нагло) Ако всеки път, когато поствате разни слухове, първо се попитате "аз склонен ли съм да повярвам на това?", броят на безсмислените теми в тоя форум ще намалее :)
Гле`й с`а, вляво под ника ми има една дата, пише кога съм се регистрирал. Сравни я с датата под твоя ник, еек. Отдолу пък пише колко мнения съм писал за сичките тия години. Сравни броя с цифрата под твоя ник. И си отговори на въпроса доколко е вероятно да поствам първата глупост, която видя в нета, ей, те тука във форума ни. Очевидно не пиша всеки ден. :twisted:

Цитат на: "eek"3. (чисто информативно) Капитал обичат да преписват от онлайн списания и блогове, само за да си запълнят категорията "Технологии", без оглед на достоверност (даже обратното, защото трее да е hip) -- просто защото липсват качествени журналисти.
Ако си сравним и датите на раждане, еек, пак ще излязат интересни изводи. Чета Капитал от 1995г. всяка божа седмица, стар съм вече, та доста броеве съм изчел и, така, някакви сериозни глупости не съм видял.  :roll:

Алгоритъмът на Гугъл, колкото и да го работят, си остава технология на 10 години. Паяци разни, ботове, има и указания как да си направиш сайта намируем в Гугъл, т.е. да измамиш потребителя на търсачката. Явно мегдан за нова технология, семантична, A.I. има.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

eek

Цитат на: "Lord Adder"... Явно мегдан за нова технология, семантична, A.I. има.

That is not my point!

Това, което казвам е, че аппле няма да тръгнат да правят такъв алгоритъм или пък да конкурират гоогле, както статията на капитал (грешно) цитира източника.

Ако ще се правиш на важен, по-добре се откажи. Нямам намерение да си мерим нито годините, нито изгубеното време във форума, нито пишките :)

"Двубоят" е изцяло словесен и засега ти и капитал губите. Но това е без значение... :)

konstant

Всичко тече-всичко се променя! Не мога да разбера защо толкова емоции се хвърлят за едно предполжение на западни анализатори (не на Капитал - а на почти всички специализирани блогове).
Преди две години много хора така говореха и за появата на евентуален телефон на Апъл. Сега името му само, се превърна в институция.
Мисля, че това е следващата логична стъпка на Ябълката за печелене на пари и позиции. А и мисля, че им е по-силите.
Тревожи ме само, как някой хора тук мислят  тесногръдо. Гугъл не е господ. Утре картинката може да изглежда по-съвсем друг начин.

neofen

 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

eek

Абе хора :) спрете да пускате некадърни преводи, а вземете прочетете хубаво оригиналната статия:

Цитат... and may be building a radically different user experience which is much more visual than exists today. It will likely still be powered by Google results, but Apple may present it in a very different way that suits mobile users much better.

"Търсачка" и "интерфейс" са две различни неща. "Търсачка" означава алгоритмите и базата данни.

Аз казвам, че Apple няма да измислят свои алгоритми, а ще ползват Google. А пък вие на каквито искате слухове вярвайте, ако искате и на Господ вярвайте...

Но имайте предвид, че когато спрете да мислите, ставате овце :)

konstant

Ейй добре, че има тука хора добре да превеждат, че... Може би и руснаците не могат добре да превеждат ( http://www.mac2u.ru/index.php?news=yes&newsID=1389&from=2 ).
Друго си е да си супер категоричен ( сигурно от вътрешна информация от Купертино) за алгоритмите!
Ама какво разбираме ние овцете дето вярваме на слухове. Тука си имаме супер експерти!

XXwolf

експерти, овце и други - няма значение, защото никой не знае какво ще пуснат от apple докато не го пуснат и всички такива новини са си слухове както е написал Lord-a в заглавието

konstant

Точно така е и човек да твърди нещо за Епъл със абсолютна категотичност е направо смешно. Какво могат и не могат да направят, не знаят дори големите им конкуренти, камо ли любители ентусиасти от Б-г.

nubizus

Цитат на: "konstant"Точно така е и човек да твърди нещо за Епъл със абсолютна категотичност е направо смешно. Какво могат и не могат да направят, не знаят дори големите им конкуренти, камо ли любители ентусиасти от Б-г.
Въобще не мисля така. В последната декада апъл не предизвикват изненади с иновация. Политика отиентирана към така наречените
shareholders. С изключение на айфона, който беше супер прецизна акция с партньори, споделен риск и прочее.
Единственият логичен вариант е да закупят съществуваща технология и да я поизлъскат. Това обаче е много далече от твърдението, че апъл разбирш ли разработват нещо толкова революционно.:)))
Понякога потребителите забравяме че единствения двигател в този бизнес са цифричиките. Всичко друго е маркетинг за да се налапат цифричките:)) Цпециалисте:)))