Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 06:45:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 453
Total: 453

453 гости, 0 потребители

Apple Notebook Event - Равносметка

Започната от Spiko, 14-10-2008, 21:28:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Констант аре аз ще ти го кажа по-просто.
Знаеш ли кой решава, кой е най-голям?
Потребителя. Тоест в случая аз. За мен когато изразявам собсвеното си мнение това е достатъчно.

Лично аз съм решил на Дедо да му дам, купувайки неговите идеи олицетворени в продукти. По същия начин важи когато правя аз за някой услуга или продукт. Гледната точка: Голям-Става за художниците.
Те не гонят ползваемост, ергономика и прочее.
Обаче в дизайна нещата се правят с цел.
Да ми подобрят живота. Да ми е лесно.
Тук има логика. И когато логиката е ясна и ефекта е такъв.
Стив Джобс е контрол фриик. Това може да му донесе изненади.
Но на лично ниво, не съм фен на хардуера.
А това ще го лиши от моите 5-6000 лева към него на година и половина. Предполагам и на много хора, във възрастова група 35-50 които бачкат на комп по 4-8 часа и някак си има значение за тях дали ще видят кво има на екрана повече от това какво минава покрай тях и  дали колежката се плези зад гърба им:))))

Ти спомена за ергономични принципи май, къде в тези принципи прочете че дисплея трвбва да е огледало? За мен това е все едно вместо стъкло в колата, което да ти дава възможност да виждаш добре и без да се напрягаш да си сложиш полупрозрачно огледало, щото е гъзария:)))

Нема драма фенбазата расте, ще ги вземе от милионите нови последователи на черните лъскавки неща.

eek

Глосито казаха, че е по-евтино от матов + вади по-добри цветове. Не съм работил на глоси досега. Затова предпочитам първо да поцъкам малко в магазина на истинската машина и после да си правя изводите или ако реша да дам парите.

Нуби, ако искаш си купувай ферари, но като насерем планетата децата ти не знам как и къде ще живеят (нито пък моите). Друга опция е да умреш млад, със/във ферари, и да нямаш деца :)

Обаче за мен е важно това, колкото и помпозно или клиширано да ти звучи. Затова гледам в коя кофа ше си фърля лайната. И затова не си купувам кола на старо и се возя в обществен транспорт, и когато мога с метро. Разбира се, това с рециклирането и околната среда е въпрос на (липса на) лична позиция... не се надявам, че ще го наложа.

Но не мисля, че досега аппле са направили нещо, само за да си дигнат акциите. Защото Джобси ще иска да го ползва, а както казваш, той е control freak. Мишо Дел пък хич не го ебе кво ше изсере фирмата му и дали на теб ше ти хареса. Също и Балмър...

PS: а сега, бонус -- снимка със светкавица на (матовия) екран на лаптопа ми. Ако някой реши, че съм светил с лампа, по-добре да погледне EXIF данните... :)

nubizus

Аде те ти без светкавица:









Преди да го отворат просто получих ерекция:))
След което ми паднааааа:)))

Видео с добро качество и умерено осветление.
http://e4.video.blip.tv/2060005791470/Unboxing-UnboxingLive042RedesignedAluminumMacBook393p.mov

Да ни е честито. И да се молим 3М да измислят некво покритие или най-добре некви очила:)))

Spiko

Цитат на: "konstant"И последно щото вече ми е доста неприятно. Ако някой мисли, че е по-голям от дизайнерите от купертино да отиде и да им го докаже.

аз може да не съм дизайнер, аз може да съм критик? тебе пък какъв ти е проблема?  "като не ми харесва Ейпъл да не си купувам" тебе пък като не ти харесват постовете ни във форума спри да ги четеш вече че ми е неприятно? това че ще ми се пръкнеш от някаде си и ще започнеш да опонираш на всички изобщо не те прави готин и по-разбиращ. тук сме се събрали да обсъдим, ако не си осъзнал това "баси, колко мозък" верно..
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

pravdo

...няма смисъл да се изостря тонът, всички сме "братя" и "сестри" в "ордена" на Епъл, само че някой от нас искат да посвършат малко работа на тези Светини... а и ние не обсъждаме красотата на перфектните предмети с ябълка, а доколко новият Ариел пере по-добре от стария.
Само не ми стана ясно как така човек с матова Тошиба иска да ни убеди колко е хубаво да си с Мак с глоси екран? (еек е постнал снимка на лаптопа си в съседната тема) Между другото в къщата ми никога не е влизало ПЦ дори и когато приятели са ми идвали на гости :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

sauron

е не, от тези снимки си вадя извода, че ако пуснеш един филм с повече черно ще си гледаш клавиатурата.  Ок, нали и старите MacBook-ове бяха с огледален дисплей? Или тези са с още наблягане  на огледалността :D
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

fpyyh

не мога да разбера колко по-лъскави са новите? аз ползвам най-много черен макбуук с лъскав екран (те всички са такива) и като гледам горната част е почти същата. не е идеален, но съм свикнал с този дисплей, някой може ли да го сравни с новия? не се занимавам с предпечат и като сравнявам последните си лаптопи, макбуук еъра ми харесва най-много, след него е макбуук (черен, защото рамката има значение всъщност), acer aspire one (лъскав, но чудесна резолюция за 8.9", също с черна рамка), после макбуук про (първият интелски, не е много ярък), след това, горе-долу на едно ниво са тошиба, ibm, asus и разни други, които са ми попадали. може би наистина трябва да пуснат един модел с монитор за професионалисти в предпечат/фотография, но тези неща не се ли правят на десктоп машини? 13-15" и дори 17" са малко, при сегашните цени си заслужава 20+ дори само заради двете А4 при писане на word документ, да не говорим за нещо сериозно.

asenbesni

Цитат на: "sauron"е не, от тези снимки си вадя извода, че ако пуснеш един филм с повече черно ще си гледаш клавиатурата...

Е тва беше по изчерпателно и от съжденията за nubizus :D.
eek - Lycan беше пуснал една тема в МАГАЗИН мисля, беше  за глосито на iMac...
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

sumo

Цитат на: "sauron"е не, от тези снимки си вадя извода, че ако пуснеш един филм с повече черно ще си гледаш клавиатурата.

Не съм 100% сигурен, но ако си нагласиш дисплея да е перпендикулярен на мислената линия от очите към екрана, не би трябвало да виждаш клавиатурата изобщо.
Повечето от тия снимки са правени от ъгли, които не са ъглите, от които ще си ползва човек лаптопа.
Тра-ла-ла, фифтагон

nubizus

Цитат на: "sumo"
Цитат на: "sauron"е не, от тези снимки си вадя извода, че ако пуснеш един филм с повече черно ще си гледаш клавиатурата.

Не съм 100% сигурен, но ако си нагласиш дисплея да е перпендикулярен на мислената линия от очите към екрана, не би трябвало да виждаш клавиатурата изобщо.
Повечето от тия снимки са правени от ъгли, които не са ъглите, от които ще си ползва човек лаптопа.
ТИ видя ли видеото?
Кви ъгли кви пет лева:))) Требе да си се ковнал перпендикулярно в центъра и пак ще се оглежда по ръбовете:))

t0t0

Мое мнение (на неразбиращ):
не мисля,че със снимките и видеотата отражението е същото...имам предвид че не винаги показват вярно и как ти ще го виждаш, според мен за 1-2 часа на него ще се свикне напълно и дори няма да си спомняш за стария.
2. Към края на месеца трябва да ми пристигне новия( не че имам стар)  macbook от Америка (чрез едни приятели) и ще ви кажа дали лъщи като на снимките или е като стар CRT монитор, които са със предпазно стъкло отпреде и като няма светлина са си перфектни :D
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody


dau

Цитат на: "konstant"http://cultofmac.com/review-aluminum-macbook-kicks-serious-ass/4030#more-4030

и това че някой си е написал нещо какво трябва да значи?

konstant

А това, че някой тука е написал нещо какво трябва да значи? Все пак той го е пробвал, а не по снимки да разправя!

dau

Мда сайт който се казва култ ъф мак...

виждал и пипал ок? някой прави ли разлика м/у това да го ползваш за мейл, уеб, кеф и това да работиш на него по 8-10-12 часа на ден.

А някой да се сеща изобщо какво значи достоверност на цветовете и на че някои хора са им нужни? а не вивид цветове?

то така много лесно да се пише юруш на маслините... хубаво е и да се мисли преди това...

само като заключение да кажа че не ги плюя макбуците, но ми се иска да има някакъв избор, в момента го няма...