Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 02:07:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

Apple Notebook Event - Равносметка

Започната от Spiko, 14-10-2008, 21:28:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fantomas ^

Точно пък за клавиатурите съм много радостен..адски е удобно когато на настолния и на мобилния ти компютър kbd -то е еднакво при  допир, разположение на клавишите и т.н..Те за това си смнеят фасона на поколения... ако имап нова клавиатура за настолния си mac pro или imac... тея на новите буци ще са ти същите.. факт.... а Това е УДОБНО.
Иначе единствено малко ми липсва онзи чар н а старите буци. Сега верно малко почват да мязат на тошиба-мошба и др....
Лъскавия джам опеределно не е удобен,,, поне този на imac е смърт ако се занимаваш с някЪф дизайн ... просто си блести- не става.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

Spiko

в никакъв случай не съм казал че дизайна е "грозен", просто очаквах малко повече. действително начина по който е направен лаптопа е революционен. съгласен съм и с Wizi относно клавиатурата. използвал съм и двете и тази на стария МБП е доста по комфортна и удобна според мен.
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

konstant

Явно манията по това как , ще изглежда един нов Епъл продукт дава илюзорни представи за нещата. Нормално е да се очаква повече, но действителността е такава. Аз мисля, че само изработката на кутията е само по-себе си революционно!

DALT


SiCKPuP

Според мен лаптопите са си супер, и като дизайн и като параметри.  Що се отнася до стъклото на екрана, винаги може да се купи anti-glare филтер и да се сложи, и екрана става матиран за секунда, пък и предпазва от драскане.

Единственото лошо на тези лаптопи, и тук наистина очаквах епъл да покажат малко мускул е батерията.  При положение че Dell и HP имат лаптопи които издържат по 20+ часа (поне така пише в engadet), 5 часа е направо смешно.

nubizus

Рамка викаш индустриални дизайнеро:))))
Дизайна не е важен беее. Важно е да е АПЪЛ.
Баси мамата, толкова им е добър маркетинга на тея момчета, направо се плаша.
Както казах за мен компромис е еъра като дизайн и се мола да махнат черната рамка, щото всеки сериозен графичен дизайнер е наясно за кво говорим.
Иначе спор няма за технологията на тялото.
Само че един въпрос ще ви задам, момчета от матрицата:)))
Защо толкова внимание се набляга на технологията на производство.
Центъра на ивента е тя, нещо нетипично за Апъл:)) Чак филм как се прави.

eek

Цитат на: "nubizus"...
Защо толкова внимание се набляга на технологията на производство.
Центъра на ивента е тя, нещо нетипично за Апъл:)) Чак филм как се прави.

Щото и на аппле вече им е трудно да измислят к'во ново да измислят. То пък не е лесно всяка година нови лаптопи + да търчат потребители към магазините :)

Ма не мисля, че е зле. Реално външно наистина не виждам какво може да им барне повече, освен ако не разкарат съвсем мишката и клавиатурата... И сега е време да обяснят на конзюмерите (има доста от тях), че не трябва само външно да гледат на тая работа.

И виждате как насериозно взеха темата за рециклирането, след като преди година и нещо грийнпийс пуснаха сайт, специално посветен на аппле... :)

Опазването на околната среда е много важно, и т'ва също може да е хубава причина да си купиш аппле.

nubizus

Цитат на: "eek"
Опазването на околната среда е много важно, и т'ва също може да е хубава причина да си купиш аппле.

Това знаеш ли как звучи, се едно да ти покажа новото си ферари и да ти кажа, че е с хибриден двигател и това е причината да си го купя:))))

Ако искам спортна кола която освен че има зверски перформънс и изглежда така че искам да си легна с нея, мотивацията няма да ми е че
съм е купил щото волана е от рециклиран материал.

Спрете да мислите директно с това което ви програмират бе.
Поставяйте нещата под съмнение, защото това е маркетинг и бизнес.
Всички в момента са заковали в Гриин нишата, щото има интерес.
И щото има некви закони, но ако хората нямаха интерес към еко нещата, знаеш ли колко ще им пука на апъл?

Те просто дават вид че слушат потребителя, но всичко отзад е една голяма елка, която не спира да смята и се казва Стив Джобс, и ако елката не дава резултати по-големи с 50 процента от очакваното се изхвърля и започва на ново.

В основата си в това няма лошо, печалба трябва да има.
Но има нещо което се нарича баланс. И то не е обект на друго освен на желание.

Единствения механизъм по кото се коригира една компания е продажбите. Тоест ако сега се окаже че народа се счупва да си купува (което не се съмнявам) няма да видите матови екрани повече от апъл.

Никой не искам да ме разбира грешно, но тоя номер е класика.
Дизайна като форм фактор е уникален (дори да изключим факта че има черна клавиатура) но като ТЕХНОЛОГИЯ нарушава ергономични принципи които са важни. Като факта, че ЕКРАНА Е ОГЛЕДАЛО:)))

sumo

Бе Нуби, щеше да е хубаво Епъл да ги правеха тия продукти, мислейки си за теб и мен и дизайнерите, ама не е така. Ти сам казваш, че се гледат цифрите, а пък сульо и пульо искат да им е лъскавко и огледално. И когато 95% от пазара вади лъскавко и огледално... кво да прайш.

А за производствения процес... аз мисля, че имат право да го вкарат в кампанията, и то не само заради зеления аспект. Според мен аргумента със структурната здравина е много силен и аз намирам начина, по който се правят новите лаптопи за много голямо подобрение. Нали имах от предното MBP. имаше си някакво усещане за крехкост, макар че си беше здрава машината. А този пластмасовия gasket, който делеше долната част от palm rest-а действително ме дразнеше.

Пък черната рамка ме ужаси, когато изязоха iMac-овете, но май съм свикнал с нея вече :)
Тра-ла-ла, фифтагон

konstant

Баси колко мозък! Колко категорични изказвания! Като не ви харесват Аппле не си ги купувайте! Господа супер категорични дизайнери.
Еара бил доста зле, като дизайн викаш! То тая работа не е като да измислиш запазен знак! :lol:  :lol:

mr.j

Цитат на: "konstant"Баси колко мозък! Колко категорични изказвания! Като не ви харесват Аппле не си ги купувайте! Господа супер категорични дизайнери.
Еара бил доста зле, като дизайн викаш! То тая работа не е като да измислиш запазен знак! :lol:  :lol:
Батенце нали се сещаш. че плуеш срещу най-големата група от хора които ползват Apple в БГ от години?

fpyyh

аз съм щастлив - сега мога спокойно да си сменя макбуука за новия, черна рамка и лъскав екран и сега си имам, печеля клавиатура (нали свети?), алуминиев корпус, мулти-тъчпад, истинско видео и дд3 - за това малко се колебая дали е плюс, май друг не продава такава, а епъл държат техни си цени. сега остава да измисля дали мога да продам моя или да си купя още един и да затъна в дългове. про-тата никога не са ми допадали, тежки и големи са за мен, жалко за мониторите, но май и старите не бяха точно върхови-професионални.
като цяло хубави неща извадиха, сигурно можеше и по-добре, но можеше и доста по-зле.

nubizus

Цитат на: "konstant"Баси колко мозък! Колко категорични изказвания! Като не ви харесват Аппле не си ги купувайте! Господа супер категорични дизайнери.
Еара бил доста зле, като дизайн викаш! То тая работа не е като да измислиш запазен знак! :lol:  :lol:

Аде по леко с дуенето. Става ли. Щото някой хора имаме идея що е то индустриален дизайн и има ли почва у нас.
Отделно сме си правили труда да учим принципи, които от векове важат.
Нито окото нито ръката на човека са нововъведения.

Ползвам апъл не от много време, малко преди да излезе ос10.
И мотивите ми са били, че това е връх на съчетанието между хардуер и софтуер. И за софтуера все още важи.

Познай обаче защо съм се набутвал през всичките тези години?
Заради баланса. Баланс межу функция и форма. Това е най важната характеристика на дизайна. Без значение графичен или индустриален.

В тези продукти това липсва. Баланс.
И е нормално да буча, защото за тези години съм разбрал как мисли дедо ви. И какво го вълнува.

Всички се изкефиха на провала на Виста, аз не.
Щото ако ония сплескани х-йове си бяха свършили работата както трябва, апъл нямаше да има този шанс и нямаше да се масовизира.
Предпочитам да давам 2-3 бона отгоре за продукт който си заслужава и е различен от всичко друго, а не само по операционна среда.
А познайте са как е. Даваме пари отгоре заради тази ОС.

Нима качеството на зглобяване и материалите на лаптопите на HP в аналогичния ценови клас е слабо?

Да алуминиева технология, лудница. Не споря за това.
Просто нямаме избор и те го знаят. И ни го набиват как им е кеф.

А иначе като лично усещане е много просто. Няма го ексклузивното и безкомпромисно усещане. Поне за мен.

pravdo

... ох със всичко се свиква, само с тези монитори, на които можеш да се обръснеш... а, иначе солид алуминум боди е супер... само този телевизор самсунг да не го слагаха... че вече и синема дисплей... и аймак и изобщо...мъка
тия дни влизм с чуждоезични сайтове и доста хора са ужасени от огледалната тенденция...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

konstant

Батенце аз да те попитам нещо. Ти индетифицираш ли се с героя от аватара си ? Ако такава е групата хора който ползват Епъл тука -много жалко. Само, че не е така - има всякакви хора тук. Личи по коментарите. Но деструктивността и негативизма които лъхат не са много готини.
Приятельо това с дупенето не го разбирам! И това с дедото не го разбирам! Някак не ти отива да му викаш така фамилиарно - ако ме разбираш.
И последно щото вече ми е доста неприятно. Ако някой мисли, че е по-голям от дизайнерите от купертино да отиде и да им го докаже.