Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 07:57:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 428
Total: 428

428 гости, 0 потребители

Apple Notebook Event - Равносметка

Започната от Spiko, 14-10-2008, 21:28:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Spiko





Про моделът не ми хареса, не съм впечатлен. дизайнът на старите си ми харесва повече. новият ми прилича на хибрид между iMac7,1  и MacAir. Клавиатурата му е взаимствена от текущата метална Apple Keyboard. Тракпада е идеен, но за разлика от iMac който е десктоп машина MacBook доста често се използва извън дома (изложен на слънце) и глоси скрийна е доста глупава идея.



MacAir и Macbook получават сносно GPU на nvidia, което си е доста добър ъпгрейд. Може би това беше единственият им недостатък досега. За щастие (според мен) новата концепция която Apple се опитват да наложат пасна чудесно на 24 инчовият им Cinema Display, чиято и цена е много приемлива.



Като цяло не съм много впечатлен design-wise, лъскат малко моделчетата, използват малко стари мотиви от iMac7.1 и MacAir и издуват конфигурацийките. Като се замисля MacAir най-много дръпна.
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

DALT

И цените за Европа излязоха - Mac Book 1199 и 1499 евра съответно за 2 и 2.4 GHz . Не е лошо като цяло.

t0t0

"Steve said that it's all glass screen from now on, i.e. glossy screens. He and Phil said it's what customers want." ще видим и отзвуците от другите страни...тука че на няколко не им харесват, явно за много други са очакваните и желаните промени
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Spiko

неможе да се спори че изглежда по-добре, но си има минусите..
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

nubizus

Явно одъртявам, както и дизайнера на апъл, който ако се заслушате в промото ще го чуете да казва, че за него в много отношения интериорно (демек отвътре) е по красив от екстериорно.:)))

Цитат на: "Jonathan Ive"In many ways i think it's more beautiful internally, than it's externally.  

Icko2

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

asenbesni

Кажете ми че бъркам - това Apple Cinema Display ли e? Не може да е истина - и той е glossy???? Егати свиркаджиите са Apple ако това е така - те да почнат и кърлинг камъни да произвеждат да ги е**...
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

Mar7in

Не, не бъркаш, такива са. Едни шарени огледала, които ако не излъчват бял цвят спокойно можеш да си оправиш прическата. Егати кофти случката, ами тия лаптопи....това лъскавото като се надраска :?

Notreve

като не ви харесва... караите си на старите таралясници. аз още утре ще си взема един нов мак бук. точно такъв, със стъклен дисплей, да ми се измарят очите, да си опавям прическата и да си сресвам веждите на него  :lol: ей, добре че ви има да ръсите мозък, колко е глупаво всичко, което епъл представи. айде със здраве

MitkOK

На това "лъскавото" качеството е по-добро, за разлика от матираните дисплеи ( без директна слънчева светлина ).

Интересно ми е как ще се надраска алуминия :wink:
MacBook Pro 15" Retina
iPhone 5 32GB White

sauron

На външен вид не ми харесват новите лапета(защо около дисплея трябваше да е черно, неможаха от Apple да го направят същият цвят като останалата част, заприличаха на някоя тошиба тия бууци ), ама като hardware са доста добре, май доста ще се увеличат продажбите на MacBook-а
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

dau

абе дано слуховете за photo dedicated notebook се окажат вярни, и като няма нова 17-ка сега, да има догодина януари, и дано там има избор и за матов екран...

undrDev

Не знам защо сте толкова против новия дизайн. На мен лично ми харесва. А и с черната линия се връзва и с другите им продукти - с iPhone, iPod touch и iMac. На ипод-а не ми прави никакво впечатление черната лента, а и на iMac-овете в даскало също. Само да доидат новите букчета в БГ и ще последвам примера на Notreve  :wink:
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

konstant

От вчера следя коментарите-колко били грозни и тн., и след някой друг месец ще се говори друго. Аз се занимавам с дизайн , но индустриален -не предпечат и искам да ви кажа, че дизайна е страхотен. Това е удебелен Еър и начина на изработка е наистина революционен. Колкото до черната рамка - тука всеки който се е занимавал с рисуване знае какво значи да сложиш рамка на една творба. Черната рамка служи точно за категорично отделяне на образа на монитора от околния и е много по-неизморяваща "професионалистите".

Wizi

Аз също мисля, че е безсмислено да се говоди толкова категорично за дизайн. Просто е прекалено субективно....

Ъпдейт има. Аз се радвам на DDR3 и още по-бързия FSB. Най-много ми допада факта, че MacBook-а има читава видео карта, което за мен беше главното го различаващо от MBP. Далавера за мен лично е опцията за 128GB SSD при МВР-то само срещу 600 долара, при положение че за толкова си взимаш читав Samsung.... ма 32ка.

Супер ултра недостатък за мен е новата клавиатура от Air-а, която са забили на МВР!!! Просто е грешка за мен, но смятам само хора докосвали се до старата клавиатура, която в момента се предлага само за 17" модел, имат представа за каква загуба говоря.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD